• Reklama

Telefon za około 500 PLN

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon za około 500 PLN

Postprzez aron48 » 31 lip 2016, o 19:52

Na początek powiem, że ostatnim razem bardzo mi pomogliście w wyborze telefonu i miałem Jiayu G4S i sobie bardzo go chwaliłem. No właśnie - chwaliłem, bo wczoraj zamókł mi, wieczorem działał a dziś wyzionął ducha ekran a przy próbie rozbiórki dodatkowo jeszcze uwaliłem kabelek od (chyba) mikrofonu. Nie mam siły na takie zabawy więc trzeba za czymś się rozejrzeć :)

Cena (bez VAT): około 500 PLN - oczywiście wolałbym poniżej ale chodzi o to, że wolę kupić dobrze i ciut dopłacić w razie potrzeby niż później żałować
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 4,7" - 5". Jiayu jakoś mi leżał w ręce ale wolałbym nie przesadzać w górę bo jakoś momentami i tak musiałem go przekładać w ręce. Dlatego te 5" to już raczej maks totalny. Rozdzielczość potrzebna "znośna"
Ilość RAM/ROM/Procesor: min 2GB/min 8GB/ Procesor wydajny :) Co do procesora - wolałbym (jeśli się uda) uniknąć MTK ze względu na słabiutki GPS. Co do ROM - ilość potrzebna taka, żeby ogarniał się system i jakiś zapas ale telefon musi mieć wejscie kart microSD.
Dual/Single sim: Dual (Orange i Play używam aktualnie)
Preferowane marki: brak ale nie totalnie jakiś noname :)
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): wolałbym Polskę, głownie ze względu na czas, bo na moim mocno starym HTC Desire Z to długo nie pociągnę :)
Wymagania (parametry, funkcje): bardzo dobra bateria, znośny GPS, znośny aparat, dobry multitasking, wymienna bateria.
Opis:
- Telefon przeznaczony raczej do codziennego użytku ale dość intensywnego :) Generalnie prawie bez rozmów czy smsów ale aplikacje, internet i inne widgety i bajery. Bardziej korzystam ze Smart niż Phone :) Czasami jakaś gierka - niekoniecznie super-hiper-3D wyścigo-strzelanki ale chciałbym aby prostsze gierki śmigały bez zacięć gdy w tle jest odpalone kilka aplikacji :)
- Wyświetlacz najfajniej aby był jakiś wzmocniony.
- Ważne jest też dobre wykonanie, spasowanie i materiały - większa waga też może być atutem :)
- Wodoszczelności nie są mi potrzebne.
- Android min. 4.4 choć chętnie bym potestował i Lollipop'a :) Ewentualnie dobre wsparcie ROMów. Łatwy root jak najbardziej mile widziany :)
- GPS ma łapać fixa i pokazywać na której ulicy jestem, więc nie potrzebuję dokładności 1 metra w 2 sekundy :)
- Aparat wykorzystuję do robienia zdjęć dziecka, cen w sklepach i mojej pasieki :) Więc jakiś super też nie jest wymagany ale lepszy niż VGA :D
- Muzyki czy filmów na telefonie nie oglądam więc głośnik ma być do odtwarzania dźwięku powiadomień i dzwonków, słuchawki mają w razie czego radio odtworzyć więc jakość dźwięku czy podzespołów nie gra większej roli.
- Podsumowując - potrzebuję małego, wydajnego telefonu z dobrą baterią :)

Generalnie z Jiayu G4S byłem zadowolony (chociaż prawie brak GPSa mnie zaczynał denerwować) i pierwsza myśl była taka, aby szybko sobie drugi taki używany kupić za 300-400 PLN. Ale może warto dołożyć i coś lepszego się trafi? W końcu minęło trochę czasu a takie telefony szybko się polepszają w tej samej cenie :) Czy ktoś byłby w stanie mi coś dobrego doradzić? :)
aron48

Telefon:: HTC

Reklama

Re: Telefon za około 500 PLN

Postprzez jeedek » 31 lip 2016, o 20:40

Xiaomi Mi4C 2/16GB w tej cenie raczej z chin, ale warto. Wg mnie na wyrost spełnia twoje wymagania.

- Telefon przeznaczony raczej do codziennego użytku ale dość intensywnego :) Generalnie prawie bez rozmów czy smsów ale aplikacje, internet i inne widgety i bajery. Bardziej korzystam ze Smart niż Phone :) Czasami jakaś gierka - niekoniecznie super-hiper-3D wyścigo-strzelanki ale chciałbym aby prostsze gierki śmigały bez zacięć gdy w tle jest odpalone kilka aplikacji :) o ile około 11gb miejsca Ci wystarczy to ten telefon poradzi sobie raczej ze wszystkim.
- Wyświetlacz najfajniej aby był jakiś wzmocniony. Kup sobie szkło hartowane =)
- Ważne jest też dobre wykonanie, spasowanie i materiały - większa waga też może być atutem :) Mi4c jest plastikowy ale wykonany bardzo dobrze
- Wodoszczelności nie są mi potrzebne. i dobrze xD
- Android min. 4.4 choć chętnie bym potestował i Lollipop'a :) Ewentualnie dobre wsparcie ROMów. Łatwy root jak najbardziej mile widziany :) Możesz sobie wgrać nawet Androida 6 (cyanogenmoda) lub zostać przy MIUI (wtedy andek 5.1 ale bardzooo zmodyfikowany, na plus wg mnie).
- GPS ma łapać fixa i pokazywać na której ulicy jestem, więc nie potrzebuję dokładności 1 metra w 2 sekundy :) telefon używam jako nawigacji i monitorowania aktywności fizycznej (rower,bieganie) i nie ma problemów ani z dokładonością ani z szybkością łapania fixa
- Aparat wykorzystuję do robienia zdjęć dziecka, cen w sklepach i mojej pasieki :) Więc jakiś super też nie jest wymagany ale lepszy niż VGA :D Aparat w Mi4c jest wg mnie bardzo dobry, napewno lepszy od sony xperia z1 compact którego miałem
- Muzyki czy filmów na telefonie nie oglądam więc głośnik ma być do odtwarzania dźwięku powiadomień i dzwonków, słuchawki mają w razie czego radio odtworzyć więc jakość dźwięku czy podzespołów nie gra większej roli.
- Podsumowując - potrzebuję małego, wydajnego telefonu z dobrą baterią :) bateria nie jest rewelacyjna ale nie jest słaba, w tej kategorii średniak. Mi trzyma około 3,5h godziny SoT więc tak na półtorej dnia. Plusem jest funkcja szybkiego ładowania
Coolpad Cool 1 3/32GB
jeedek

Telefon:: ZUK Z2

Postprzez aron48 » 31 lip 2016, o 21:51

Patrze właśnie cały czas na te Xiaomi, zarówno Mi4c jaki i któreś z Redmi 3 - ale one nie mają możliwości używania 2 kart SIM i do tego SD, prawda? A to dla mnie trochę wykluczające niestety...
aron48

Postprzez tpawel » 31 lip 2016, o 22:21

W redmi3 jest slot hybrydowy, trochę pracy z papierem ściernym i daje radę upchnąć 2xsim+sd
tpawel
VIP

Pochwały: 83
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez aron48 » 31 lip 2016, o 22:25

No widziałem podawany link do elektrody i troszkę się właśnie przestraszyłem. Ja niestety kart używam wymiennie/zamiennie i niszczenie kart SD czy SIM aby "weszły" do slotu to chyba nie tędy droga dla mnie... A szkoda bo telefon warty zainteresowania....
aron48

Postprzez aron48 » 1 sie 2016, o 22:47

Dobra - kolejny dzień, kolejne pytania :)
Z wielkim bólem serca ale niestety i Redmi 3 a tym bardziej Mi4C chyba muszę odrzucić z powodu braku możliwości normalnego użytkowania karty SD :( Niestety ale muszę się skupić na 2xSIM + osobny SD....
Pomijam już brak wyjmowanej baterii - nigdy takiej nie miałem i trochę się boję ale zakładam, że to nie jest jakiś wielki problem skoro chyba większość telefonów teraz taką ma.

Czy jakieś inne opcje wchodzą w grę? Jeżeli chodzi o baterię to chciałbym aby po odłączeniu rano od ładowarki na baterii pochodził cały dzień z powiedzmy 2-3 godziny grania, dane pakietowe non stop włączone, troche fejsa, różnych aplikacji w tle, mało rozmów czy smsów. I żebym wieczorem mógł sam zadecydować kiedy podłącze :) Czyli żeby ze 20% zostawało na wieczór :) I chciałbym aby była dioda powiadomień jakaś :)

A jakby założyć że ciut więcej trzeba by było dołożyć to coś się znajdzie?
Własne poszukiwania to raczej wyszukiwarki i porównywarki (więc bez większego wgryzania się w awaryjność czy niuanse). Znalazłem niby sobie takie jako ewentualny dalszy punkt wyjścia:
- Huawei Honor 6
- Lenovo Vibe Shot Z90
- ZTE Nubia Z9 mini
Co prawda troszkę wybierane ze względu na chociażby znajomość marki :) Nie są to jakieś mocne propozycje - bardziej takie co niby spełniają wymagania...

Ktoś coś? :)
aron48

Postprzez jan1994 » 1 sie 2016, o 23:25

Na temat Lenovo Vibe Shot Z90 możesz poczytać w dziale Lenovo - jednym słowem dobry telefon, ale cienkie wsparcie. Dwa pozostałe jak najbardziej godne zainteresowania.
jan1994
AKTYWNY

Pochwały: 15
Telefon:: LG
ROM: 226m2

Postprzez aron48 » 1 sie 2016, o 23:29

Właśnie gdzieś na forum znalazłem już opinię, że cienkie wsparcie. Ale co przez to rozumieć? Bo u mnie to najczęściej wygląda tak, że wgrywam jakiegoś jednego ROMa (jeśli trzeba), który jest ogólnie opisany jako stabilny i dobry i się go trzymam :) Jakoś nigdy nie mam weny, żeby się bawić w zmienianie bo nowszy jest ciut lepszy :) Jak chodzi na jednym to niech chodzi. Czy w takim razie tym wsparciem się nie przejmować? Czy co innego to znaczy? :)
aron48

Postprzez tpawel » 1 sie 2016, o 23:32

Bardziej chodzi o to że nie ma co wrzucić żeby było stabilne.
tpawel
VIP

Pochwały: 83
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez fake4r » 1 sie 2016, o 23:32

Czasem właśnie o to chodzi że ciężko nawet o ten jeden dobry rom. Najlepiej wcześniej się upewnij co do tego.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez bergmen » 1 sie 2016, o 23:38

Ja w redmi 3s używam dwóch kart sim i karty SD na raz. Da się. Potrzebny jedynie papie ścierny :) A jak ktoś ma ochotę bardziej się bawić to grubsza motka jest opisana na elektrodzie :)
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Postprzez aron48 » 1 sie 2016, o 23:42

No ale papierem ściernym to co niszczysz? SIM czy SD? no i z tego co się domyślam to musisz je jakoś ze sobą zmontować bardziej na stałe. A właśnie mi chodzi o to (niestety), że karta SD jest wyciągana co jakiś czas i w czytniku z doklejonym SIMem się nie zmieści raczej :) A czasami ląduje tam inna SD w zależności od potrzeb. Poza tym nie lubię tak kombinować... Sprzęt ma być gotowy do użycia :)
aron48

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?