• Reklama

Telefon za $50, ekran 4,5", 1 GB RAM, dla starszej osoby

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon za $50, ekran 4,5", 1 GB RAM, dla starszej osoby

Postprzez mntl » czwartek, 15 września 2016, 22:59

Witam wszystkich serdecznie, to mój pierwszy raz na Forum. A teraz do rzeczy :)

Cena (bez VAT): około $50
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 4,5" lub coś w okolicy (dla małych rąk)/rozdzielczość obojętna
Ilość RAM/ROM/Procesor: min. 1 GB RAM/ROM obojętne/najchętniej 4 rdzenie
Dual/Single sim: obojętne
Preferowane marki: obojętne
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny, ale jeśli w dobrej cenie, to również Polska
Wymagania (parametry, funkcje): Android minimum KitKat, najchętniej biały lub jakiś jasny kolor frontu, fizyczny przycisk byłby plusem, przyzwoita bateria...
Opis: telefon do dzwonienia, dla osoby ze słabszym wzrokiem (będę instalował jakiś prosty, super czytelny launcher)

Z góry dzięki za sugestie!
mntl

Reklama

Re: Telefon za $50, ekran 4,5", 1 GB RAM, dla starszej osoby

Postprzez mntl » czwartek, 15 września 2016, 23:53

Znalazłem coś takiego:
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 30954.html

Zależy mi w sumie na białym froncie, a chyba tylko Oukitel C2 ma taki...

Może być?
mntl

Postprzez basswitek » piątek, 16 września 2016, 13:03

Ja bym go nie kupił. Polecam Vkworld F1, działa całkiem nieźle jeśli chodzi o szybkość jak na te parametry. Jakość rozmów przyzwoita, aparat też. Wydaje mi się, że jeszcze ciut lepszy może być Blackview a5, chyba go kupię na próbę. Ja bym wybierał z tych dwóch.
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez zawel » piątek, 16 września 2016, 14:15

W praktyce masz wybór pomiędzy tymi trzema: oukitel c2, blackview a5 i vkworld f1. Sprzętowo to dokładnie to samo czyli mtk6580, 1/16GB. Jakościowo też czyli to raczej low-endy i z tym trzeba się liczyć. Wybierz ten który Ci się bardziej podoba i tyle.
zawel
AKTYWNY

Pochwały: 18

Postprzez basswitek » piątek, 16 września 2016, 17:53

Poza danymi technicznymi niektóre rzeczy wychodzą w praktyce. Z Oukitelem np były jakieś problemy ze wskaźnikiem baterii czy coś takiego, no i bateria ogólnie bardzo lipnie trzyma z tego co ludzie pisali (do 3H sot). Vkworld jest w porządku, bateria do 4h SOT dobije, nie ma denerwujących wad i działa fajnie za te pieniądze, system nie jest zaśmiecony i daje radę mimo jedynie 1gb RAM. Jedynie GPS nie jest za dobry, czasem pokazuje niedokładnie (6-7m odchyłki), czasem zrywa fixa, do okazjonalnej pomocy na drodze wystarczy.
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez fake4r » piątek, 16 września 2016, 18:41

Z tych wszystkich brałbym chyba Blackview A5, zrobił na mnie dobre wrażenie i jest to 4,5 cala. Nie polecam Vkworld-ów, raczej żadnych.
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Powrót do Jaki telefon kupić ?