• Reklama

Telefon z mocna bateria do 600 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon z mocna bateria do 600 zł

Postprzez basswitek » środa, 12 października 2016, 23:43

Nie musi wcale brakować pamięci, może pokazywać np 150 czy 200mb wolnego a system i tak tnie się tak, że nie nadaje się do użytku. Po zwolnieniu jak ma powiedzmy te 400-500mb działa już normalnie.

Fikoblin napisał(a):Kolejny badziew na Cortexach A53. Wielka szkoda że w tym przedziale są tylko 2 telefony RN3P i Mi4c na normalnych "dużych" A57 lub A72, bo to całe polecanie jest nudne. Może ktoś się pokusi na jakieś budżetowce na Helio X20, bo inaczej to RN3P będzie górowało jeszcze długo.

Myślę że to lekka przesada nazwać to badziewiem, do normalnego użytkowania, czy nawet większości gier to chyba nie ma takiego znaczenia i będzie działało podobnie. Nawet taki Cubot H2 http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-cubot-h2 mimo nawłączania wielu aplikacji na raz działa bardzo płynnie i szybko. Zero różnicy w szybkości i płynności między nim a Redmi Note 3 Pro dla przeciętnego Kowalskiego, chyba że zachce mu się nagle gier 3D :-)
basswitek

Pochwały: 7

Reklama

Postprzez marx » piątek, 14 października 2016, 07:47

Cubot H2 jest całkiem udanym telefonem z dobrą bateria. W normalnym €żytkowanie ważniejsze od taktowania procesora jest wielkość pamięci RAM, to on odpowiada w pierwszej kolejności za lagowanie, zabijanie aplikacji itp
marx
Administrator

Pochwały: 191

Postprzez Fikoblin » piątek, 14 października 2016, 12:49

basswitek napisał(a):Myślę że to lekka przesada nazwać to badziewiem, do normalnego użytkowania, czy nawet większości gier to chyba nie ma takiego znaczenia i będzie działało podobnie. Nawet taki Cubot H2 http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-cubot-h2 mimo nawłączania wielu aplikacji na raz działa bardzo płynnie i szybko. Zero różnicy w szybkości i płynności między nim a Redmi Note 3 Pro dla przeciętnego Kowalskiego, chyba że zachce mu się nagle gier 3D :-)

Nazywam badziewiem, nie telefon (bo nie wiem jaki ma ekran/aparat/baterie/jakość budowy itd) ale procesor. Sorry, ale w dzisiejszych czasach pakowanie wyłącznie mocno ograniczonych Cortexów A53 jest dla mnie nie do przyjęcia. https://en.wikipedia.org/wiki/Compariso ... v8-A_cores - masz tutaj porównanie. 2-3x mniej wydajne, wykonywanie wyłącznie kodu inline. Przecież to widać, mimo że Android świetnie wspiera wiele rdzeni, to poza wyjątkami typu Chrome itd. większość aplikacji jest jedno-dwu wątkowa. Potwierdzi to każdy kto cokolwiek pisał, że nie wszystko można łatwo rozbić na osobne wątki. Założenia ARM były by wyłącznie służyły jako energooszczędne rdzenie jako little w BIG.little. A producenci spamują tylko nimi, bo mają prostą budowę i są łatwe do wykonania. Dlatego jedynymi według mnie telefonami w tym przedziale jest RN3P i Mi4c, między nimi a resztą jest przepaść. I myślę że to się długo nie zmieni, dopóki nie powstanie więcej telefonów na Snap 650+ lub Helio X20+.
Fikoblin

Pochwały: 5

Postprzez Andrzej77 » piątek, 14 października 2016, 21:47

Cenna informacja na temat budowy/dzialania tych cortexów. Właściwie dotąd niespecjalnie mnie to interesowało a tu proszę. Niemniej jeżeli chodzi o czas działania na pojedynczym ładowaniu to jak dla mnie liderem jest Doogee T6 PRO. Wiem, że nie ma wodotrysków, ale działa sprawnie i nie ma strachu o brak energii w trakcie wyjazdu/ wycieczki czy nawet w pracy. Da się go kupić z Niemiec a ceny lekko spadają. Sam używam Cubota H1 który też może pochwalić się niebagatelną baterią, ale 3 GB RAM i szybszy procesor dały by kopa w działaniu.
Andrzej77

Postprzez robertsl » piątek, 14 października 2016, 23:44

Fikoblin a co powiesz na tą wypowiedź na temat MI4C. Tak go wszyscy zachwalają a mało kto pisze całą prawdę o tym telefonie. I proszę nic tu nie insynuować bo telefon do normalnego użytkowania jest naprawdę dobry.
robertsl

Postprzez Fikoblin » piątek, 14 października 2016, 23:52

robertsl napisał(a):Fikoblin a co powiesz na tą wypowiedź na temat MI4C. Tak go wszyscy zachwalają a mało kto pisze całą prawdę o tym telefonie. I proszę nic tu nie insynuować bo telefon do normalnego użytkowania jest naprawdę dobry.

Jaką całą prawdę? Przecież wszystko wiadomo o nim, przytoczyłem go tylko jako przykład normalnego SoC w tym przedziale cen. Nie polecałbym go jako telefonu z mocną baterią, bo ma krótki czas pracy (3-5h SOT). Nie jest to zły wynik, porównywalny z innymi flagowcami na SD808/810, po prostu RN3P jest lepszy.
Fikoblin

Pochwały: 5

Postprzez basswitek » sobota, 15 października 2016, 00:25

3h przy baterii 3000mah ? To chyba przy skopanej wersji MIUI, bez żadnej optymalizacji. Skoro to takie dziadostwo to lepiej od razu wgrać Cyanogenmod zamiast MIUI. Normalnie trzyma 5h minimum, bez kombinacji a telefon działa ekspresowo, więc można spokojnie procesor przyciąć, z dużym pożytkiem dla baterii i niemal nieodczuwalnym spadkiem szybkości. Po małych tweakach w Kernel Auditor (ciągle jeszcze testuję różne ustawienia) - dziś trzymał mi na przykład prawie 4h a jeszcze było 50% baterii. Dopiero jak bratu włączyłem grę Flick Shot 2 i pograł w sumie ponad 2h, to trochę szybciej spadło, ostatecznie "tylko" 6h 50m SOT na koniec :-) Także przy zrobieniu sobie wydajności jak z grubsza w Redmi 3, bateria w Mi4c trzyma tak samo świetnie, oczywiście adekwatnie do pojemności (czyli jakieś 25% krócej) :-)
basswitek

Postprzez shadow522 » sobota, 15 października 2016, 06:30

Ja mam takie skopane miui i trzyma mi ok.4 godzin sot, a za namową kogoś ze cm trzyma dłużej bez optymizacji zainstalowałem i okazało się że nawet do 4 godzin nie dociagam. A na miui jakoś lepiej to działa i wróciłem. Nie wiem jak wy to robicie że mi nie wychodzi więcej sotu a wam wychodzi. Jak dla mnie to legenda która ktoś powiedział a wy powielacie.
shadow522

Postprzez basswitek » sobota, 15 października 2016, 18:33

CM / MIUI ma masę różnych ROMów. Zależy też od indywidualnego użytkowania i ustawień. Jestem w stanie sobie wyobrazić te 4h sot również na swoim romie (mokee) gdybym miał np powłączane cały czas bluetooth, gps, skanowanie wifi, lte, ekran na pełną jasność i do tego miałbym np słaby zasięg sieci itd. Przy dość oszczędnym użytkowaniu tj jasność niska, net głównie wifi, gdy nie używam synchronizacji, rzadko działa BT, GPS - jest zawsze ok 5.5-6h sot bazowo. Przy dodatkowym przycięciu cpu +1-2h sot. Rekordowo miałem 8:40h sot świeżo po zakupie tel, gdy był dość czysty i go konfigurowałem bez włożonej karty sim. Normalnie maksymalnie 7,5h sot kilka razy, zwykle jest te 6-6,5h. Należy brać poprawkę na odpowiednio cięższe użytkowanie.
basswitek

Postprzez shadow522 » sobota, 15 października 2016, 19:42

To właśnie ja miałam od mokke lte wyłączone siedze na 3g,gps wyłączony WiFi też kiedy trzeba, jasność na auto, bluetooth wyłączony ogólnie nie mocno pradozernie i 3.5 do 4h,przez kilka cykli sprawdziłem , a przy takim samym użytkowaniu na miui 4 do 4.5h. Mówię bo sprawdziłem i stwierdzam że u mnie to nie działa.
shadow522

Postprzez Rafal1435 » sobota, 15 października 2016, 20:11

shadow522 napisał(a):To właśnie ja miałam od mokke lte wyłączone siedze na 3g,gps wyłączony WiFi też kiedy trzeba, jasność na auto, bluetooth wyłączony ogólnie nie mocno pradozernie i 3.5 do 4h,przez kilka cykli sprawdziłem , a przy takim samym użytkowaniu na miui 4 do 4.5h. Mówię bo sprawdziłem i stwierdzam że u mnie to nie działa.

Wiesz, ja się nauczyłem że na wszystko trzeba brać poprawkę, np Passat z 2000r w tdi z allegro nie ma 168tys i nie pali 4,5l/100km ;)
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Niejeden z nas » sobota, 15 października 2016, 20:17

shadow522 napisał(a):To właśnie ja miałam od mokke lte wyłączone siedze na 3g,gps wyłączony WiFi też kiedy trzeba, jasność na auto, bluetooth wyłączony ogólnie nie mocno pradozernie i 3.5 do 4h,przez kilka cykli sprawdziłem , a przy takim samym użytkowaniu na miui 4 do 4.5h. Mówię bo sprawdziłem i stwierdzam że u mnie to nie działa.

Potwierdzam, mialem identyczna sytuację ale na mi4 +mokee. W jednym i drugim przypadku telefon używany identycznie. Na mokee działa krócej.

Wysłane z telefonu
jedno Wam powiem: życie idioty to nie bułka z masłem..
Niejeden z nas
AKTYWNY

Pochwały: 4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?