• Reklama

Telefon z mocna bateria do 600 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon z mocna bateria do 600 zł

Postprzez bartazzz » sobota, 8 października 2016, 17:54

Po dobrej zmianie 10 proc to przeszłość. Były takie tygodnie że była to większość

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez bergmen » sobota, 8 października 2016, 17:59

ja zawsze wpadałem na VAT. A kilka telefonów już kupiłem. Dlatego gdy kupowałem ostatnio telefon to bez wahania brałem przesyłkę EU Express
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 25

Postprzez omi » sobota, 8 października 2016, 18:44

Też zawsze wpadam na VAT przy droższych przesyłkach i watują mi nie tylko telefony, zaś przed zakupem telefonu zastanawiam się wiele razy, bo z VAT-em często zakup jest nieopłacalny i nierealny w odsprzedaży po kosztach w razie czego, stąd warto brać model co nam się podoba, a nie do testów i odsprzedaży za tydzień.
No chyba, że ktoś jest mega obeznany w kuponach, promocjach i cashbackach lub traktuje to jako hobby.

Tak sobie też myślę, że nieco więcej szczęścia mogą mieć Ci co przechodzą tylko Warszawę. Pozostali często już z niej dostają "wyrok" i kolejny WER jest jedynie egzekutorem.
Po prikazie w zasadzie jest już bez wyjścia. Może trochę potrzymać i puścić zgodnie z rozkazem.
Sam na dodatek mam słynne już Zabrze po drodze, więc jeszcze gorzej, ale każdy musi to odczuć na własnej skórze.
Beata potrzebuje kasy, więc jeśli lubisz ryzyko, jesteś moherem, wspierasz 500+ (lub z niego masz kasę na VAT) to baw się. Żyjemy w "wolnym" misiewiczowym kraju.
omi
AKTYWNY

Pochwały: 5

Postprzez basswitek » sobota, 8 października 2016, 19:07

Rzeczywiście podlegam pod WER Warszawa. Tylko w tym roku miałem z 6 większych przesyłek 50-140$ i różnicy nie odczuwam. W sumie licząc na jakieś 20 większych paczek tylko raz próbowali zatrzymać telefon, wysyłane czeską pocztą i wartość rzeczywista to 23$, więc odpuścili po wysłaniu dokumentów. Druga kwestia jest taka, że zawsze proszę o odpowiednie oznaczanie paczek. Wiem, że teoretycznie nie ma to znaczenia ale nie wiadomo czy część paczek nie ma vatu z automatu właśnie z tego powodu.
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez omi » sobota, 8 października 2016, 19:36

Zapewne sporo zależy od deklaracji przy wysyłce. To chyba nie to samo co my mamy na paczce. Sklep na życzenie klienta może ukryć nazwę sklepu i to co na paczce. Deklarację jednak musi wypełnić, więc w zasadzie jeden kit.
Poza tym WER Warszawa już nikt nie sprawdza, zaś jeśli paczka przechodzi przez kolejny WER to musi on już stosować się wg prikazu lub wyjść przed szereg i sprawdzić jeszcze raz.
Wyłapać fona dla WER to łatwizna. Pierdzielą się z tym już WER-y wykonawcy.

Swoją drogą osoba co chce telefon za 600 zł może np. rozważyć Huawei-a P9 lite za 900. Na Allegro sporo nówek z gwarką w tej cenie. Przy rejestracji do 30 dni chyba można rozszerzyć gwarkę do 3 lat.
Minus brak żyroskopu, średni aparat. Kirin, 300+ itp.

Jak ktoś ma kasę to może ryzykować zakupy w Chinach na sprzęt z wątpliwą gwarancją, a jeśli ma więcej to może brać Samsunga, Iphona itp.
Wybór mamy, choć nie do końca taki jaki byśmy chcieli.

Zostają jeszcze kurierzy z zaniżonym VAT-em, ale tu ryzyko kosztu odprawy. Może to nam wyjść bokiem.
omi
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » sobota, 8 października 2016, 22:14

omi napisał(a):...
Zostają jeszcze kurierzy z zaniżonym VAT-em, ale tu ryzyko kosztu odprawy. Może to nam wyjść bokiem.

Są jeszcze opcje na ubezpieczenie od VATu i podobne opcje beVATowe. I to jest najlepsze wyjście.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 51

Postprzez fracht » niedziela, 9 października 2016, 18:13

Jak radzicie sobie z ewentualną naprawą jak nawali wam telefon kupiony na alli albo innym zagranicznym sklepie?
fracht

Postprzez bartazzz » niedziela, 9 października 2016, 19:50

Korzystałem z gwary u goldway i nie było problemu. Wysyłałem też do Black peach ale on ograniczył ofertę do mniej znanych Marek

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 84

Postprzez stachu12 » wtorek, 11 października 2016, 17:34

Podepnę się trochę pod temat. Poszukuję telefonu z bardzo podobnymi parametrami.
Zależy mi na gps, baterii i dobrze działającym internecie. Do gier nie będzie wykorzystywany. Fajnie, żeby był 5'', jednak dla dobrej baterii może być ten 5,5''.
Zastanawiam się nad 2 telefonami:
- Doogee T6 Pro
- Xiaomi Redmi 3 Pro

Cenowo wychodzą podobnie. Budżet ~600zł.
Może macie jeszcze jakieś inne propozycje? Dodam, że nie chce się bawić w wygrywanie co chwilę nowego ROM'a.
stachu12

Postprzez Fikoblin » wtorek, 11 października 2016, 23:22

Redmi Note 3 Pro. Jest to jeden z najlepiej sprzedających się telefonów. Procesor z "dużymi" rdzeniami Cortex A72 po prostu daje radę, większość telefonów w tym przedziale jest na niskonapięciowych tanich A53, a one są po prostu o połowę wolniejsze na tym samym taktowaniu. Dlatego nie bez powodu polecany jest głównie RN3P na A72, lub Mi4c na starszych i mniej efektywnych A57.
Fikoblin

Postprzez Guinness » wtorek, 11 października 2016, 23:52

Czy opłaca się jeszcze brać Redmi 3s / Note 3 Pro z 2GB/16GB? Nie jestem heavy userem i na pewno 16GB nie wykorzystam (mam po 9 miesiacach zajęte 3 GB przez apki i multimedia), ale czy za 8-10 miesięcy telefon nie dostanie zadyszki przy nowych wersjach systemu (mam starego kitkata i tam 2 GB jest spoko, chociaż tel zaczął wyraźnie się ciąć). Jakiego rzędu transferu mógłbym się spodziewać poza dużymi aglomeracjami w przypadku braku LTE 800 Mhz, które ww. xiaomi nie obsługują? Wydaje mi się, że rozmiary Note 3 Pro nie pozwalają na komfortową obsługę jedną dłonią. Czy redmi 3s ma zauważalnie gorszą wydajność (w antutu 76k vs bodajże 37k, z czego mój obecny ma 40k) w użytkowaniu netu i aplikacji typu yt, evernote?
Guinness

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?