• Reklama

Telefon z fizyczną QWERTY lub pasujący pod case z Iphone

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon z fizyczną QWERTY lub pasujący pod case z Iphone

Postprzez sharqi » piątek, 23 września 2016, 22:29

Dzień dobry,
Jako, ze jestem zdesperowany zwracam się do Was o pomoc.

Moje dotychczasowe telefony to: HTC G1, Motorola Milestone, Milestone 2, Milestone3 i Droid4. Jak widać mam pewne upodobania.

Marzy mi się nowy telefon z qwerty (najlepiej wysuwanym) i współczesnymi bebechami aby nie zamulał.
Szablon dla tej opcji:

Cena (bez VAT): ~300$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: Im mniej tym lepiej - 3,7 cala w Milestone 2 było moją doskonałością.
Ilość RAM/ROM/Procesor: Min 2GB Ram, 4 rdzenie
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: bez znaczenia
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Cały świat
Wymagania (parametry, funkcje): Klawiatura qwerty, najlepiej wysuwana z boku.
Opis: Im grubszy i cięższy tym lepiej.

Jestem jednak świadom, że chyba nawet w dalekowschodnich zakamarkach internetu nie znajdę czegoś takiego.
Dlatego znalazłem takie coś:
https://www.aliexpress.com/item/Ultra-Slim-Phone-Bluetooth-Keyboard-Durable-Backlight-Wireless-Sliding-Out-Keyboard-Case-for-iPhone-6-4/32241004552.html?spm=2114.01010208.3.2.xhp53C&ws_ab_test=searchweb201556_0,searchweb201602_3_10057_10056_10065_10068_10055_10054_10069_301_10059_10058_10032_418_10073_10017_10070_10060_10061_10052_10062_10053_10050_10051,searchweb201603_7&btsid=aba332fd-13ee-4911-acf9-9ed87e1acba3

Stąd pojawi się 2gi szablon dla wersji będącej półśrodkiem:

Cena (bez VAT): ~100$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: Im mniej tym lepiej, ale żeby pasował w case z iphone 6 bądź sam takowy posiadał.
Ilość RAM/ROM/Procesor: Min 2GB Ram, 4 rdzenie
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: bez znaczenia
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Cały świat
Wymagania (parametry, funkcje): Ma mieć opcję dokupienia obudowy z klawiaturą, bądź być wg zewnętrznych rozmiarów dokładnym klonem iphone 6 tak, żeby pasował w tę obudowę
Opis: uwagi jak wyżej.

Będę niezwykle wdzięczny za Wasze typy.
sharqi

Reklama

Re: Telefon z fizyczną QWERTY lub pasujący pod case z Iphone

Postprzez tomikitwo » piątek, 23 września 2016, 23:06

Blackberry Passport

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez mrergie » piątek, 23 września 2016, 23:16

Wydaje mi się, że jedynymi współczesnymi smartfonami z QWERTY są BlackBerry. Tak więc albo Paszport/Priv albo nauka obsługi ekranu dotykowego.
Takie głupie ograniczenie to dzisiaj niepełnosprawność na własne życzenie.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez sharqi » piątek, 23 września 2016, 23:29

Passport miałem w rekach i to nie to, Priv wezmę zapewne pod uwagę jak troszkę stanieje, Wywalić prawie 4kpln na telefon to jeszcze nie dla mnie (no i wciąż jest ogromny, żeby zrobili np wersję mini 4,5 cala). Najgorsze w pisaniu na dotykowych ekranach jest to, że trzeba patrzeć w ten ekran. Najszybciej smsy pisałem na klapkowych Motorolach V60i oraz K3, Bez spojrzenia na ekran można było otworzyć klapkę, wybrac odbiorcę, napisac smsa i wysłać.

Jestem otarty na wszelkie sugestie co do klona iphone'a - w ostateczności spróbuję ios :) Jabber/xmpp działają na każdym systemie.
sharqi

Postprzez mrergie » piątek, 23 września 2016, 23:36

To ile tych SMSów piszesz? Setki dziennie? Takim problemem jest spojrzenie w ekran? Pytam poważnie chociaż brzmi to jak szydera gdyż dla mnie taki argument brzmi jak kompletny żart i nie rozumiem jego sensu.
Telefonów bezdotykowych i bezobsługowych jeszcze nie ma, najbliżej miałbyś obsługę telefonu przez asystenta w rodzaju Siri.

Rozumiem że smartfona w ogóle nie chcesz i na jego funkcjach tobie nie zależy, przede wszystkim chcesz QWERTY. To kup jakiś stary, zwyczajny telefon z QWERTY. Jeśli nie będzie smartfonem i nie będzie mieć Androida to będzie działać płynnie a do SMSów wystarczy.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez moth » piątek, 23 września 2016, 23:52

też kiedyś używałem głównie telefonów z fizyczną klawiaturą, ale w pewnym momencie już nie było na co lepszego się przerzucić więc wziąłem bez klawiatury, i szczerze mówiąc niczego nie żałuje
moth
AKTYWNY

Pochwały: 10
Ostrzeżenia: 1

Postprzez sharqi » sobota, 24 września 2016, 00:05

Wiem, że to złe, ale pisze bardzo dużo prowadząc samochód. Tak już mam - pół dnia za kierownicą i w tym czasie masa smsów i wiadomości przez messengera. Myślę, że ilość 50smsów dziennie wyrabiam bez problemów. Bardzo lubię androida, mam też smartfona bez klawiatury - galaxy xcover2 - jest świetny ale tylko do rozmów i nawigacji. Przy odpowiedniej konfuguracji bateria wytrzymuje mi max do 3ch tygodni. Przeciętnie wytrzymuje 2 tygodnie (w tym max 1h połączeń). W związku z awarią Droida 4 początkowo planowałem wziąć xperię z3 compact - idealnie spełnia moje oczekiwania prócz klawiatury. Nawet rozmiar nie przeraża, ale używam samsunga dotykowo i działa mi to raz, że na nerwy a dwa, ze rozprasza.

Wymyśliłem jeszcze jedno rozwiązanie Kupię tą obudowę z klawiaturą dedykowaną dla iphone'a poprzycinam ją i w ramach testów na solidnej taśmie dwustronnej przykleję do samsunga. Jak spełni oczekiwania będę miał gotowe rozwiązanie do zastosowania z dowolnym telefonem - a w takiej sytuacji wybór będzie ogromny.
sharqi

Postprzez zielony14 » niedziela, 25 września 2016, 07:55

Kup sgs4 bądź iPhone 4/4s/5 bo tylko do nich znalazłem takie klawiatury.

http://www.plusbuyer.com/detachable-qwe ... -5606.html
Sciphone i68+ -> HTC Wildfire -> Elephone P6000 -> LeTv x600 3/32 Grey
Pomoc w zakupach z Chin
Napisz PW.
zielony14
VIP

Pochwały: 47

Postprzez Rafal1435 » niedziela, 25 września 2016, 08:14

Wchodzi na forum i pieprzy wszem i wobec że jest potencjalnym zabójca bo pisze dużo za kółkiem... No ja pierdziele... Ile ty masz lat bo zachowujesz się jak gowniarz...
Na Swift key nie musisz patrzeć na telefon, na drogę też nie musisz patrzeć tylko kup rosomaka
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Powrót do Jaki telefon kupić ?