• Reklama

Telefon z dobrej jakości materiałów do 250$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon z dobrej jakości materiałów do 250$

Postprzez chmurowski » 18 paź 2014, o 14:42

Witam

Wiem, że wątków tego typu jest dość sporo, ale wydaje mi się, że mam dość sprecyzowane oczekiwania.
1. Cena 250$ bez podatku. Taka cena to max od chinskiego sprzedawcy, który mogę wydać.
2. Nie musi mieć lte. Dobrze, żeby miał wcdma 900 (rozumiem, że 900 to nie tylko AERO).
3. Nie musi mieć dwóch kart sim.
4. Musi być zrobiony z dobrej jakości materiałów.
5. Musi mieć 2 gb ramu.
6. Musi mieć 8 rdzeni.
7. Musi mieć 5 albo 5'5 cala. Dobrze, żeby miał małą ramkę, żeby był przy sporym ekranie nie tak wielki jak patelnia.
8. Dobrze, żeby miał niezłą baterię.
chmurowski

Telefon:: htc

Reklama

Re: Telefon z dobrej jakości materiałów do 250$

Postprzez ddr » 18 paź 2014, o 15:54

Zenfone 5 2/16.
Niestety z punktami 7 i 8 jest kiepsko.
Może redmi note?

Autor postu otrzymał pochwałę
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez POLzwed » 18 paź 2014, o 19:04

Zenfonek niestety 8 rdzeni też nie ma, więc kolejny punkt odpada.
Ja ze swojej strony polecam Xiaomi Redmi Note- wszystkie Twoje punkty spełnia

Autor postu otrzymał pochwałę
POLzwed

Pochwały: 1
Telefon:: Lenovo a830

Postprzez bergmen » 18 paź 2014, o 19:11

zenfonek nie musi miec 8 rdzeni zeby mial wydajnosc jak 8 rdzeni mediateka.
chipset intela atom jest zueplnie inny. no i 86x.
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 28
Telefon:: mi5S 4/128
ROM: gLOBAL DEV

Postprzez ddr » 18 paź 2014, o 19:13

8 nie ma, ale ma aż 2, więc spełnia ten punkt, ale i tak tu będzie warto dołożyć do redmi note.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez chmurowski » 18 paź 2014, o 19:28

A jak z roomami do tego redmi? Dużo zachodu, żeby znaleźć właściwy? Bo widzę, że tam jest MIUI, kwestia dostosowania go do polskich warunków to ściągniecie spolszczenia tylko? W sumie poczytam pewnie też wątek o nim to więcej się dowiem. Ktoś pisał, że trzeba do niego dołożyć pow. 250$, a ja po wpisaniu na aliexpress znalazłem go za 201$.
http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-R ... 2.html?s=p
chmurowski

Postprzez ebola1972 » 18 paź 2014, o 19:38

rom miuipolska, bądź uprzejmy zadać sobie trochę zachodu i poczytaj

wyszło z Nubia z7 mini
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez testerek » 18 paź 2014, o 19:48

chmurowski napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

200 $ bo to wersja LTE z jednym slotem sim, za ok. 230-240 masz WCDMA z dwoma kartami.
testerek

Pochwały: 3
Telefon:: brak

Postprzez chmurowski » 18 paź 2014, o 21:22

A wiecie może ile ten 4 rdzeniowy Note z lte "robi" w antutu? Wszędzie podaja wyniki 8 rdzeniówek? W gry nie gram, ale zastanawiam się, czy przy multitaskingu (youtube, messenger i przychodzące połączenie) nie będzie się dusił? Do tej pory mam HTC Vision i jak oglądam yt i ktoś zadzwoni, to nie ma opcji, żebym mógł odebrać. Generalnie chodzi mi o opinię kogoś, kto używa podobnego 4 rdzeniowca i ma w tym samym momencie odpalone kilka apek. Są jakieś spowolnienia?
chmurowski

Postprzez kapao0 » 18 paź 2014, o 21:53

Mając 2GB ramu nie musisz się martwić o jakieś spowolnienia z powodu kilku aplikacji w tle :)
kapao0
AKTYWNY

Pochwały: 10
Telefon:: OnePlus 5
ROM: OxygenOS

Postprzez chmurowski » 19 paź 2014, o 13:11

Poczytałem, posprawdzałem i doszedłem do konkluzji. Może komuś się przyda, więc opiszę. Dla mnie jako osoby nie potrzebującej 2x sim, zwłaszcza, że i tak jedna działa zawsze w 2g, a druga w 3g, najlepszym wyborem będzie Redmi Note LTE. Rozważałem też poważnie Coolpada F1. Oto dlaczego akurat Xiaomi.
1. Ma lte, a w tej chwili w większych i średnich miastach ta funkcjonalność jest oferowana. Korzystam z "internetów" w telefonie sporo. Prawda taka, że UMTS w zupełności "szybkościowo" wystarcza, bo przy obecnych planach taryfowych (2,3 GB/mc) raczej ciężko przez telefon ściągać jakiś wielogigowy kontent, ale skoro operatorzy w Polsce oferują już po 1800 zasięg LTE, to czemu nie korzystać?
2. Ma bardzo dobrą baterię (przynajmniej na papierze). Ciężko w smartfonach konkurencji dopatrzeć się w tej cenie czegoś powyżej 3000mah.
3. Ma oficjalne Miui. To ważne, bo w sumie jestem świeżakiem w kwestiach zmian roomów, a po przeczytaniu kilkudziesięciu stron na forum dot. rootowania F1, wgrywania roomów wszelkiej maści i rodzaju, gdzie część userów pisze, że Miui działa ok, u innych tragedia, jeden może zrootować telefon, drugi nie, trzeciemu ginie recovery itp itd troche przeraża mnie wizja wgrywania tego wszystkiego. W xiaomi widzę sprawa jest prostsza. Oficjalne wsparcie MIUI, ściągam, wrzucam, mam.
4. Snapdragon i Adreno. Układy w antutu gorsze, niż w Coolpadzie, ale ponoć lepiej współpracują z GPS, a mam zamiar nieco korzystać z GPSa choćby w Runkeeperze i Endomondo. Grać nie mam zamiaru, a wyczytałem też, że mali 450 mocno się grzeje, pobiera sporo prądu i generalnie jest to typowy tani chiński układ dla cebulaków (no offence- prawie każdy, kto kupuje chiński telefon, nie wyłączając mnie, ma w sobie coś z wielbiciela cebulki):).
5. Jakość wykonania. Nie miałem okazji trzymać w ręku ani jednego z tel. którymi się zainteresowałem, ale w temacie o Coolpadzie F1 sporo osób narzekało na tylną klapkę. Note jest podobno pod tym względem lepiej wykonany.
6. Ekran. Sporo czytam z tel. czy to ebooków, czy przeglądarki. Pewnie te pół cala nie zrobi wielkiej różnicy, ani przy czytaniu, ani w kieszeni (i hope). Do czytania lepszy Note, do kieszeni F1. Różnica w wymiarach to 13mm na długości i blisko 7 na szerokości, grubość praktycznie taka sama.

To chyba tyle. Warto jeszcze poruszyć temat różnicy w cenie F1 i Note LTE. W tej chwili jest to ok 23$, czyli 76zł. Ja raczej się zdecyduję i wybiorę Redmi Note LTE. Mam nadzieję, że ten wywód komuś niezdecydowanemu się przyda :).
chmurowski

Postprzez ebola1972 » 19 paź 2014, o 13:21

wywód ok, tylko ta cebula zupełnie nie na miejscu. to określenie zarezerwowane dla specyficznej grupy ludzi :-D

wyszło z Nubia z7 mini
ebola1972
VIP

Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?