• Reklama

Telefon z dobrą baterią i płynnym interfejsem do 800PLN.

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Telefon z dobrą baterią i płynnym interfejsem do 800PLN.

Postprzez eld3k » 12 lut 2015, o 13:52

Witam,

Jest to mój pierwszy wpis na forum, więc chciałbym wszystkich przywitać i grzecznie poprosić o pomoc :)

Aktualnie używam od 2 lat Iphone'a 4S i jestem bardzo zadowolony z płynności systemu. Jednak po nowych aktualizacjach 512MB ram przestało wystarczać i system zabija mi apki w tle (bardzo irytujące jest jak czytam forum przez tapatalka i odpisuję w messengerze a w tym czasie tapatalk się resetuje). Do tego czasy pracy są mniej niż wystarczające i rozmiar ekranu też już nie taki :) (Po zabawie większymi telefonami wszystko wydaje mi się za małe).

Moje wymagania:

* Jak najpłynniejszy interfejs oraz dobra wielozadaniowość (2GB RAM wymagane) - w gdy za dużo nie gram, jedynie chcę spróbować GTA SA , bo jedynej gry 3d w którą gram i tak nie ma na androida (EA MMA), ale nie chcę też jakiegoś padła z MALI 400 bo może wyjdzie jednak jakaś gra która mnie zainteresuje.

* Jak najdłuższy czas pracy na baterii (Dziennie ok 2/3 godziny przeglądania internetu przez 3G, z godzina słuchania muzyki w drodze do pracy i ok 50 SMS i z 30 min rozmów maks, najczęściej komunikuję się przez internet).

* Sensowne wymiary (5cali to jest MAX absolutny, 5.5 nawet nie biorę pod uwagę, nawet jak będzie bez ramek to sam ekran jest już dla mnie za duży)

*W miarę dobry aparat (Ten z Ip 4S jest bardzo ok w dzień za to w nocy na maksa szumi) aparatu do selfie nie potrzebuję bo przednią kamerką zrobiłem jedno zdjęcie w życiu.

*16GB ROM + slot na kartę lub 32GB - słucham dużo muzyki i 16GB w IP mam zapełnione.

*GPS w miarę znośny, zdarza mi się czasem coś sprawdzić a do tego chcę zacząć rejestrować trasy wycieczek rowerowych, więc fajnie jak by nie kłamał o więcej niz 10 metrów :)

*Cena tak do 800PLN w Polsce już z VAT, chyba ze mega warto dołożyć to 1000PLN jakoś bym znalazł, mogę kupić w Chinach, jednak wtedy trzeba odliczyć 23% na ew. VAT. telefon może być używany, więc oferty z allegro czy olx są brane pod uwagę.

LTE, dual SIM nie jest wymagane jednak jak będzie to nie będę narzekać :) Tutaj pytanie, czy dual SIM w którym jedna karta jest od internetu a druga od połączeń drenuje jakoś znacząco bardziej baterię? Różne opinie na ten temat czytałem a sam nie mam gdzie sprawdzić.

To chyba tyle z wymagań, teraz moje typy:

*Iphony odpadają - 6 i 6plus są za duże i do tego wyglądają wg. mnie tandetnie. 5S z kolei ma tylko 4 cale ekranu i kosztuje sporo za dużo. Do tego moje ostatnie przejścia z itunes wyleczyły mnie z produktów Apple'a.

*Xiaomi Mi2S - chyba mój faworyt:
+ SYSTEM!!! - Miumi bardzo mi się podoba i wygląda podobnie do IOS który jest wg. mnie najlepszym mobilnym systemem.
+Procek Snap600 - czyli dobry GPS i wydajne rdzenie oraz grafika.
+Możliwość dokupienia baterii 3000mAh.
+Aparat - zdjęcia które widziałem w recenzjach są dla mnie wystarczające.

+/- Wymiary, o ile ogólna bryła jest OK, to telefon jest dość gruby, do tego nie wiem o ile pogrubia bo większa bateria, może ktoś miał i może pomóc?
+/- Standardowa bateria, co recenzja to piszą inaczej, do tego niby nowsze Miui polepsza pracę na baterii, czy przy moim użytkowaniu wytrzyma od 8 do 20 bez stresów?
+/- Cena 750/800 PLN za używkę w PL.
- Minusów chyba jako takich nie widzę.

*Xiaomi Mi3
+ Plusy takie same jak w Mi2S tylko większe :)

- Wymiary, dość grube ramki robią z niego duży telefon. Prawie tak długi i szerszy niż One M8 mojego ojca, który jest wg. mnie już za dużym telefonem.
- Cena to ok 900PLN za używany 16GB.

*Jiayu G5S
+Wygląd - nie uważam, że telefon wyglądający podobnie do iphona to podróbka, design mi się bardzo podoba.
+Ekran 4.5" przy wymiarach niewiele większych niż Mi2S przy mniejszej grubości
+Slot MicroSD - łatwo wymieniać dane między telefonem a komputerami.
+ Dual nie miał być wymagany ale jak telefon go ma to jest PLUS.

+/- Jakość wykonania - czytałem w recenzjach, że metal się odbarwia.
+/- SoC - 8 rdzeni, jednak tylko CortexA7 i przestarzałe GPU.
+/- Czas działania na baterii, w recenzjach piszą, że wytrzymuje dzień, jednak przy mocniejszym obciążeniu szybko zjada baterię.
+/- Cena - widziałem za 700 jak i za 850, u "oficjalnego" dystrybutora za 1059.

*Jiayu G4S
+Bateria 3000mAh
+Ekran 4.7"
+Slot MicroSD
+DualSim
+Cena ok 700PLN

+/- Jakość wykonania - Chińskie tworzywo jest ok?
+/- SoC - 8 rdzeni, jednak tylko CortexA7 i przestarzałe GPU.
+/- Czas działania na baterii, różne rzeczy czytałem i nie wiem komu wierzyć, czy w ogóle bateria ma 3000mAh? czy to tylko chińskie zapewnienia.

-GPS - czytałem, że słąby bardzo.

Inne telefony, które biorę pod uwagę:

*Coolpad F1 - chyba najtańszy ze wszystkich
*Lenovo a806 - lenovo to lenovo chyba? Jednak największa firma ze wszystkich tu wymienionych.
* Iuni U2 - snap 800

Pomożecie wybrać? Sprostujecie moje spostrzeżenia? Może jednak coś innego? Telefon będę kupować na przełomie miesiąca, może poczekać na coś nowszego z Lizakiem?
eld3k

Telefon:: Iphone 4S
ROM: 8.1

Reklama

Re: Telefon z dobrą baterią i płynnym interfejsem do 800PLN.

Postprzez shayk » 12 lut 2015, o 14:25

Spójrz na p6000 z lizakiem. 64 bitowy procesor, iphonowy wygląd. Powinien spełnić wymagania.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez eld3k » 12 lut 2015, o 14:41

Czytałem o tym telefonie i podoba mi się procek z nowszą grafiką, większa bateria. Jednak znowu o te milimetry za duży :P

Do tego wczoraj bawiłem się SGS5 kolegi już z lizakiem i średnio mi się podobało.

Jak narazie wygrywają dla mnie telefony od Xiaomi ze względu na nakładkę. Bawiłem się chwilę Miui V5 i bardzo mi odpowiada.
eld3k

Postprzez shayk » 12 lut 2015, o 14:46

To może poczekaj na Redmi2 2gb. Mi2s to już troszkę starszy telefon ale nadal jeszcze uaktualniany, Mi3 będzie ok. W Jiayu słabe gpsy, g5s niezły wygląd. Wybór należy do Ciebie. Jak Ci 5 cali przeszkadza że za duży, to polecam dalej kupować iPhone, chyba jedyna firma która produkuje jeszcze takie małe smartphony :)
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
shayk
VIP

Postprzez eld3k » 12 lut 2015, o 15:01

Jak Mi2S otrzyma Lizaka oficjalnie to mi wystarczy. Jedyne co mi w tym telefonie nie pasuje to grubość, jak by mial te 2mm mniej to byłby idealny dla mnie.

Iphonów nowych nie chcę z powodów opisanych w pierwszym poście ;)

Nigdy więcej itunes...
eld3k

Postprzez shayk » 12 lut 2015, o 15:15

shayk
VIP

Postprzez eld3k » 16 lut 2015, o 12:09

Kurcze, czytałem na forum miui i niby ten Lizak to ma być jakiś nieoficjalny port tylko firmowany przez Xiaomi?

A co z tymi 5 calowcami, które wymieniłem, jest szansa na L'ke? Dla coolpada to bym nie liczył, ale lenovo?
eld3k

Postprzez D4k3d » 20 lut 2015, o 13:22

ja bym bral mi2s ze wzgledu na snapdragona i wszystko inne, te 2mm grubosci przebolejesz. a telefon bardzdo dobry i stosunkowo nie drogi.
D4k3d
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Coolpad 7320
ROM: Vanilla AOSP 2.6

Postprzez kokosek » 20 lut 2015, o 21:42

eld3k napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tego co wiem z internetów to Coolpad ma dostać lizaka pod koniec lipca, z kolei rebrand tego modelu- Micromax A310 ma dostać L-ke pod koniec tego miesiąca, ale nie jest to pewne na 100%. A z Lenovo to różnie bywa może dostanie lizaka, może nie.
kokosek

Pochwały: 7
Telefon:: Xiaomi
ROM: MiuiPolska

Postprzez orbitek2004 » 4 mar 2015, o 00:59

Elephone P5000 - bateria 5350 mAh. Specyfikacja telefonu>> http://www.elephone.hk/P5000.html
orbitek2004

Powrót do Porównania telefonów