• Reklama

Telefon z Chin - kupić czy nie?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon z Chin - kupić czy nie?

Postprzez mulder132 » 7 kwi 2013, o 20:57

Witam, przegladam forum od paru dni, ponieważ mam zamiar kupić telefon Star s7180. I już szczerze powiem, że mam ogromny mętlik w głowie. Z jednej strony jestem już zdecydowany, ale z drugiej widze kilka postów, że paczka szła np. 40 dni, i żadnego kontaktu ze sprzedawcą - nic, uda się albo się nie uda. I już na prawde nie wiem. Chcę kupić telefon, ale nie chce stracić kasy i ostatecznie nie mieć nic. Zamawiałbym zwykłą pocztą, najprawdopodobniej HK post. Zakładam, że nie zostanie naliczony VAT, no ale czytam i czytam i co chwile ktoś pisze, że dostał piemko z UC i nie zdecydował się na zapłacenie - towar odesłany do nadawcy, po czym problemy ze zwrotem pieniędzy, bo przecież paczkę wysłał. Proszę was o pomoc!! Czy mam się czego obawiać. Zależy mi na tym telefonie, ale teraz już się zwyczajnie boję.
mulder132

Reklama

Postprzez Kafrow » 7 kwi 2013, o 21:02

Nie dygaj się, tylko zamawiaj :)
Kafrow

Postprzez mulder132 » 7 kwi 2013, o 21:10

No to mnie pocieszyłeś.. Serio zależy mi na tym żeby nie stracić pieniędzy i przy okazji jeszczce mieć telefon. Najbardziej martwi mnie nasz polski UC.. Bo jeśli na telefonie i ogolnie w paczce nie ma żadnych znakow zastrzeżonych np Samsunga to mogą najwyżej naliczyć VAT i nie moga zatrzymac paczki, tak? I poza tym to prawda że jest tylko jakies 10% szans ze naliczą?
mulder132

Postprzez dnb8 » 7 kwi 2013, o 21:12

Wymuś lub znajdz takiego sprzedawce co wysyła przez Singpost - przesyłka tą pocztą trwa z regóły 2 tyg.
Napisz chinczykowi zeby opisał paczke jako prezent i zadeklarował wartość paczki na 20 USD - jak tak chinczyk opisze to są bardzo małe szanse na zaplacenie cła.
zamawiaj u sprzedawce ktory ma ponad 1000 komentarzy i nie powinno byc problemow.
pzdr
dnb8

Postprzez mulder132 » 7 kwi 2013, o 21:25

No właśnie z tą pocztą trochę słabo... I też chciałbym szary telefon a na aukcjach nie ma nic napisane o tym.. ;/
mulder132

Postprzez erscoobany » 7 kwi 2013, o 22:54

jak kobita - niezdecydowany na nic.. Kolego, albo czegos chcesz, albo nie. To, czy zatrzymaja Twoja paczke w UC z jakiegokolwiek powodu.. sorry memory, nie masz na to wpływu, a więc nie pytaj nas o takie bzdury bo to zbędny temat.
erscoobany

Telefon:: Sony-.-

Postprzez bartazzz » 7 kwi 2013, o 23:13

no i jak zamówisz china albo hk post to licz bite 35 dni, tak jak w opisach, wtredy sie nie rozczarujesz
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez pablo84 » 10 kwi 2013, o 16:31

mulder132, to Ty jeszcze nie zamówiłeś ?! :mrgreen:

Moja paka szła 2 tygodnie normalnie HK Post. Tylko Chińczyk opóźniał się z wysłaniem telefonu. Nie ma co pękać. Trzeba patrzeć komentarze sprzedawcy i tyle.
pablo84

Postprzez existe » 10 kwi 2013, o 17:31

dnb8 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Coraz czesciej czytam na forach, ze singapour post nie przyjmuje przesylek z bateriami, sam zreszta mnie to ostatnio spotkalo i chinczyk mimo, ze mial singpost, wyslal do mnie fona przez chinapost, ponoc z tego powodu wlasnie
existe
existe
VIP

Pochwały: 52
Telefon:: byl:紅米, jest:x7s

Postprzez Kafrow » 10 kwi 2013, o 17:32

pomyliło Ci się chyba. to china post nie przyjmuje baterii
Kafrow

Postprzez bumbum » 10 kwi 2013, o 17:36

nie cykaj, kupuj u sprzedawców polecanych tu na forum.
Czekam na Xiaomi Mi A1
bumbum
VIP

Pochwały: 29
Telefon:: brak (czekam)

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI