• Reklama

Telefon z chin? Jak to wygląda?

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon z chin? Jak to wygląda?

Postprzez Raintek » 12 lis 2013, o 01:43

Witajcie drodzy Użytkownicy!
Jestem zupełnie nowy w tym świecie i mam mnóstwo pytań oraz wątpliwości. A wszystko zaczęło się od tego, że chciałem zakupić telefon do 550 zł. Znalazłem na allegro HTC Sensation XE, ale polscy pośrednicy mnie nie przekonują tak więc szukałem możliwości bezpośredniego zakupu i znalazłem http://www.aliexpress.com/ ;) Strona fajna, ok ale dla takiego laika jak ja to trochę przerażające bo nie mam zielonego pojęcia co się stanie z moimi pieniędzmi, co jeżeli zapłacę a telefon nie dojdzie albo będzie inny... i tak dalej i tak dalej.

Wracając do konkretów, interesuje mnie telefon:
http://www.aliexpress.com/item/Unlocked ... 20653.html

I chciałbym się dowiedzieć czy ktoś już kupował u tego sprzedawcy? Jak to wygląda z "oryginalnością" (na ile % jest to HTC a nie CHINADC)? Ile taki telefon pożyje, jeżeli jest podróbką? I czy się opłaca ;)

Mój budżet wynosi na telefon 550zł, więcej nie przeznaczę bo dziecko w drodze i pasa trzeba zacisnąć a że telefon żonie padł to trzeba coś znaleźć. Może ktoś doradzi coś innego? Oczywiście wymogiem jest dotykowy ekran i dobry aparat.

Mam nadzieję, że nikogo nie zraziła liczba pytań bo będzie ich więcej. Chcę dowiedzieć się wszystkiego tak, aby być nastawionym na każdą możliwą sytuację kupując z chin.

Pozdrawiam,
Raintek
Obrazek
Raintek

Telefon:: Lenovo s820
ROM: 4

Reklama

Re: Telefon z chin? Jak to wygląda?

Postprzez zriel » 12 lis 2013, o 02:00

Temat najprawdopodobniej będzie jutro usunięty. Polecam stnadard :
przeczytaj-regulamin-zanim-napiszesz-wiadomosc-t5143.html
najczesciej-zadawane-pytania-przy-kupowaniu-pelen-proces-t5175.html
Ponadto opcja przeszukiwania forum nie boli. Sorry za ostracyzm ale ostatnio przeżywamy najazd botów(bo myślącymi ludźmi ich nazwać nie można) którzy spamują n-tym takim samym topic-iem.
A co do samego telefonu : czytać się proszę nauczyć, i angielskiego trochę - pisze jak byk w opisie że refurbished, czyli odnawiany oryginał.
Zamiast odnawianego lepiej za 550zł kupić porządny telefon Chińskiej marki.
zriel
AKTYWNY

Pochwały: 31

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI