• Reklama

Telefon z Chin do 170$ pomocy! :)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon z Chin do 170$ pomocy! :)

Postprzez ragg47 » 4 cze 2015, o 23:07

Cena (bez VAT): do 170$ ew. mogę coś dopłacić...
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5" - 5,5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2ram(z naciskiem na 3)/ Rom 16(bez nacisku na 32;))/ OCTA!
Dual/Single sim: single
Preferowane marki: Elephone, Umi, Xiaomi, Mlais?
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): LTE, 3G(900MHz), NFC(nie musi być), dobrej jakości głośny głośnik, baterka min 2500mAh, GPS musi sobie radzić w Polsce, Android 5.0 ale jakiś kitkat też może być, BARDZO DOBREJ JAKOŚCI APARAT, blut 4.0
Opis: Bardzo proszę o pomoc w wyborze telefonu i podsunięciu odpowiednich promocji jeżeli jakieś znajdziecie bo ja za bardzo nie wiem na jakich stronach szukać i ew. jakie modele brać pod uwage jak będą na promocji.
Pozdrawiam i czekam na jakieś sensowne propozycje :)
ragg47

Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi Mi4c
ROM: MIUI 8

Reklama

Re: Telefon z Chin do 170$ pomocy! :)

Postprzez Flyagaric » 5 cze 2015, o 15:45

Temat był ostatnio omawiany w kilku wątkach co najmniej. Proponuję zajrzeć tutaj:
smartfon-700zl-t18887.html
Ze swojej strony, optuję za Gionee E7. Gionee jakościowo - z tych wymienionych - może dorównać chyba tylko Xiaomi, ale raczej nie w tej cenie. Niestety, z wymaganych rzeczy nie ma LTE. Cena rządzi - wszyscy czyszczą stocki przed nadejściem następcy E8. 160$ to super cena, bo fon jest wciąż baardzo atrakcyjny: super aparat, znośna bateria (2500mAh), dużo pamięci 3GB/32GB i wciąż niezły CPU. Lollipop ma wyjść w tym miesiącu od producenta, a jest jeszcze customowy projekt.
Z wad dodałbym jeszcze wystającą optykę aparatu, ale przy odpowiednich pleckach, lub obudowie nie powinno to przeszkadzać. Chyba trzeba też wspomnieć brak slotu uSD.
Sam się bardzo zastanawiam - chciałem coś mniejszego, ale jego mniejszy klon od IUNI (model U2) jest o 40$ droższy nie oferując nic więcej, prócz mniejszego rozmiaru i alu plecków.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez bartazzz » 5 cze 2015, o 16:06

K3 note
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Postprzez TLasky » 5 cze 2015, o 16:17

bartazzz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zastanawia mnie co ludzie robią, że 32 GB pamięci w telefonie to za mało :-D. Nie udało mi się zapchać nigdy więcej niż 10 GB, a robię fotki, słucham muzyki, kręcę filmy FHD i do tego mam zawsze 2-3 duże gry na fonie... przy bardzo dużej ilości danych warto się zastanowić nad jakąś chmurą i po problemie. Osobiście bardzo polubiłem Gionee, choć na początku chciałem go wy***ać przez okno... jeśli tylko brak LTE nie stanowi przeszkody to bierz nie pytaj :-). Zrobiłem właśnie z ciekawości Speedtest na obrzeżach Krakowa ( 3 na 5 kresek zasięgu 3G) , net śmiga z takowymi prędkościami:

1. Download- 7,03 Mb/s
2. Upload- 2,58 MB/s
3. Ping- 84 ms

Nie wiem czy to wartości wybitne, ale wg mnie kompletnie wystarczające do normalne pracy/zabawy.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez Maltis » 5 cze 2015, o 17:52

Mnie zastanawia ciągle ta bateria w tym gionee, po Iuni nie chciałbym znowu się męczyć a tutaj jest niewiele wieksza bateria za to ekran ogromny.
Powiedz TLasky jak to z tym jest.?
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez Jacke55 » 5 cze 2015, o 18:18

Maltis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Miałem oba, bateria tu i tu trzyma podobnie no może w gionee z 10% dłużej
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: opo

Postprzez Maltis » 5 cze 2015, o 18:19

Ok. Dzięki. Odpuszczam.
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez tomeklodz » 5 cze 2015, o 18:28

Maltis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Bateria spokojnie jeden dzień WiFi internet po sieci około 3 godziny wyświetlacz, mam bardzo słaby zasięg w pracy więc to też ważne i na wieczór mam spokojnie ok 35 procent wystarcza na noc i podłączenie do lądowania dnia następnego. Oczywiście używam greenify rom 4.4.2. Nie rozmawiam dużo ale SMS plus jakiś komunikator i jestem bardzo miło zaskoczony baterią

Wysłane z mojego E7 przy użyciu Tapatalka
Using Tapatalk
tomeklodz
AKTYWNY

Pochwały: 6

Postprzez Flyagaric » 5 cze 2015, o 18:42

IUNI nie błyszczało w optymalizacji ROMów. Oryginalne były zbugowane (ubijały komunikatory w tle) i nigdy za dobrze z baterią nie było. Ponoć robi się zupełnie inaczej z softem z Bangladeshu (tam był sprzedawany jako Walton Primo Z i ten soft jest chyba teraz najlepszy). Softy z Gionee jakieś genialne nie były, ale tylu problemów jak z IuniOS brak.
2500mAh w E7 to dziś raczej standard. 2100mAh w Iuni, to raczej mało, ale, że ekran dużo mniejszy, to musi wychodzić podobnie, ze wskazaniem na E7.
Jedna rzecz przemawia najbardziej za E7 w tej chwili: CENA. Za 160$ chyba nie da się kupić lepszego fona teraz. No, chyba, że bateria to faktycznie jest priorytet.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez ragg47 » 5 cze 2015, o 20:41

Bardzo wszystkim dziękuje za odpisanie mi na post, sprawdzałem podobne tematy ale oferowane telefony jakoś mnie nie przekonywały, jest to pierwszy telefon jaki sobie sprowadzę i biorę tego Gionee E7 pod uwagę, chociaż ze swoich własnych poszukiwań kusi mnie Elephone p7000 czy dopłacając te 30-40$ dostaję coś więcej niż LTE? Zaraz sprawdzę także K3 note proponowanego przez moderatora :)

EDIT: Ten Gionee posiada cztery rdzenie, czy bardzo się to odbija na wydajności?
Edit2: Procek w p7000 zapewnia jedynie 2tyś pkt więcej w Antutu także biore tego E7 bardzo dziękuje za pomoc. A telefon dla kobitki jaki możecie polecić, narzeczona może wydać do 1000pln ale czy jest sens?

Pozdrawiam.
ragg47

Postprzez szymi » 5 cze 2015, o 22:13

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

jest pewien typ użytkowników smartfonów, ściągaj wszystko co się da z marketów, jakieś gówno gierki itp. w które zagrają z 1 raz ale nie usuną bo kiedyś się przyda, a na koniec jęczą mało pamięci, zasrany android się zacina itp. itd. :roll:
szymi
AKTYWNY

Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Postprzez ragg47 » 5 cze 2015, o 22:56

szymi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

jest pewien typ użytkowników smartfonów, ściągaj wszystko co się da z marketów, jakieś gówno gierki itp. w które zagrają z 1 raz ale nie usuną bo kiedyś się przyda, a na koniec jęczą mało pamięci, zasrany android się zacina itp. itd. :roll:

Ja lubię porządek w telefonie ale mam bardzo dużo paczek samych bitów i bardzo dużo muzyki :)
Poza tym pamięci nigdy za mało :D
ragg47

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?