• Reklama

Telefon z baterią lepszą niż LG G2.

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon z baterią lepszą niż LG G2.

Postprzez Nojs » 4 sie 2015, o 14:14

Cena (bez VAT): do około 200 USD
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: Do 5,5 cala
Ilość RAM/ROM/Procesor: RAM 2 GB, procesor byle jaki aby wydajny
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: sprawdzone
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętnie
Wymagania (parametry, funkcje): GPS, bateria, solidny
Opis:

Cześć, temat będzie nietypowy. Zwracam się raczej do bardziej doświadczonych kolegów, bo nie chodzi o o same cyferki w specyfikacji, ale o odczucia względem niektórych sprzętów.

Zacznę od tego że w tym momencie mam LG G2, kupiłem go używanego ale zrywał GPS i strasznie się grzał. Na gwarancji wymienili mi praktycznie cały telefon na nowy. W związku z tym bateria jest nowa - co ma znaczenie w dalszej części wpisu.

Przed LG G2 miałem przez rok Huawei Honor 3c LTe (kirin 910/2GB/2300mAh). Był świetny, gdy go rok temu nabyłem za 189$ to był zakup życia. Praktycznie brak wad, jedyne zastrzeżenia to minimalnie za wolny (benchmark antutu 25000) przy kilku aplikacjach, lub większej ilości zakładek w dolphin browser. Oraz bateria, która była "tylko" dobra. Czas włączonego ekranu przy moim użyciu był około 4 godzin, to trochę za mało dla mnie. Dodatkowo nie grzał się zbyt mocno przy używaniu.

Następnie kupiłem tego Lg G2. Ludzie pisali że ma świetną baterie oraz jest szybki, mniejszy telefon z 5,2 cala od mojego poprzedniego 5 cali. Po doprowadzeniu go do użytku (gwarancja) okazało się że bateria wcale taka świetna nie jest.
Ostatnio ją przetestowałem, wytrzymał około 4 godziny SOT przez 48 godzin, kilka 5 minutowych połączeń, kilka smsów, dane w tle włączone przez 30% czasu. Procesor, owszem szybki ale wygląda na to że prądożerny, i bardzo mocno się nagrzewa przy obciążeniu, przy przeglądaniu internetu plecki w okolicy przycisku blokady są gorące - jestem zdumiony że mało kto o tym pisze i że ludziom grzanie nie przeszkadza.
Screen on time 4 godziny to byłby dobry wynik gdyby nie to, że większość czasu wyświetlacza zabrało przeglądanie internetu na najniższej(!!!) jasności, 50% jasności było przez jakieś 30% czasu. To nie jest dobry wynik.

Poradźcie mi coś, potrzebuje więcej SOT.

Na telefonie dzwonie i pisze smsy, synchronizuje pocztę oraz notatki, używam nawigacji oraz dużo korzystam z przeglądarki.

Widzę meizu m1 i m2 note, czy mogę w nich liczyć na lepsze czasy? Firma raczej sprawdzona, firm kompletnie chińskich z zerowym serwisem u nas nie chcę.
Czy są jeszcze jakieś alternatywy? Może w dyskusji coś wymyślę..
Nojs

Telefon:: brak

Reklama

Re: Telefon z baterią lepszą niż LG G2.

Postprzez sudione » 4 sie 2015, o 16:31

post195135.html ->
Na "in plus":
1. Duża bateria
2. Zaczyna się pojawiać już wsparcie -> http://www.needrom.com/category/elephon ... -elephone/
3. Małe ramki jak w LG G2
4. Dobry stosunek wydajności do ceny.
5. Szybkie ładowanie.
6. 3GB RAM'u
7. Czytnik linii papilarnych
8. Tylny aparat 13MP Samsung 3L2
Na "in minus":
1. To nie jest MTK6752 oparte na grafice T760
2. Brak NFC
sudione
NewsMan

Pochwały: 12
Telefon:: HTC Desire A8181

Postprzez Nojs » 4 sie 2015, o 16:45

Ale elephone to gównomarka. Nawet nie biorę tego pod uwagę. Bez sensu płacić za bycie beta testerem. Gdyby wydali choć kilka udanych telefonów, a tymczasem..
Nojs

Postprzez sudione » 4 sie 2015, o 17:05

To czas na broń ostateczną -> http://pclab.pl/news64612.html ! Tutaj baterii Ci na pewno nie zabraknie!;)
...a tak na serio, ciężko będzie coś wybrać. Pobicie 4 godzin w SOT wcale nie jest łatwe w telefonach chińskich. Telefony z baterią powyżej 4000mAh to "gównomarka" jak sam stwierdziłeś. Jeżeli chcesz się rozwinąć po LG G2 to proponuje Meizu MX5. Tutaj recenzja -> http://www.gizchina.com/2015/08/03/meizu-mx5-review/ W SOT ma 4.5-4.75 godziny, przy kombinowaniu z ekranem AMOLED można wykręcić jeszcze lepszy wynik.
sudione
NewsMan

Postprzez Nojs » 4 sie 2015, o 17:30

Outikel jeszcze nie ma :)

Widzę że od kilku lat w telefonach niewiele się zminiło, kiedyś na Lg l9 osiągałem SOT 4 godziny, i wszystko stanęło w miejscu.. Więcej rdzienuff, pamięci itd, a nikt nie mysli o prądzie :(

MX5 jest strasznie drogi. Nie widzę sensu ładować tyle pieniędzy jeśli brakuje mi tak na prawdę tylko jednego parametru, a tam płacę za wiele więcej.

A meizu m1 note czy m2 note? Podobno nieźle z baterią, ale jak na lekarstwo opisów czy screenów z SOT
Nojs

Postprzez AnimalPL » 4 sie 2015, o 17:42

możesz spróbować tutaj pogrzebać trochę:

http://blog.gsmarena.com/oppo-r7-battery-life-test/

niby link do telefonu oppo, ale tam masz najbardziej aktualne (dla tej stronki) wykresy , ktore są aktualizowane wraz z testowaniem kolejnych telefonów.
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 23
Telefon:: nokia

Postprzez Nojs » 4 sie 2015, o 18:32

Nie wiem czy ufać tej stronie
"Web time LG G2 11:42h". Takiego wyniku nikt z użytkowników na oczy nie widział..
Nojs

Postprzez sudione » 4 sie 2015, o 18:38

Nojs napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ja też się właśnie zastanawiałem jakim cudem można na telefonie z baterią 2300mAh (Sony Xperia E4) osiągnąć czas 16 godzin i 40 minut?! Co oni mierzyli?
sudione
NewsMan

Postprzez piquadrat » 5 sie 2015, o 01:10

W temacie wątku: umi eMax.
piquadrat
AKTYWNY

Pochwały: 13

Postprzez Nojs » 18 paź 2015, o 14:18

Jakby ktoś był zainteresowany, kupiłem meizu m1 note z polskiej dystrybucji.
Bateria jest duuuużo lepsza niż w lg g2.
Statystyki tutaj - meizu-m1-note-t15844-1836.html#p215476
Nojs

Powrót do Jaki telefon kupić ?