• Reklama

Telefon w przedziale 600-1100zł good value for the price

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon w przedziale 600-1100zł good value for the price

Postprzez baszek » 23 mar 2016, o 13:33

Witam
Szukam czegoś co zastąpi mojego wysłużonego SGS 1 ;-) Główne założenie to good value for the price

Cena (bez VAT):600-1100zł good value for the price
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: >=5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 3/32
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki:Xiaomi, Meizu, LeTV
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje):aparat dość dobry,
Opis: Tak jak wyżej szukam jakiegoś telefonu good value for the price, który zastąpi mojego SGS 1 ;-) Nie mam zbyt dużych wymagań, ale jednak po zakupie nie zamierzam zmieniać telefonu przez następne 2 lata ;-), stąd chciałbym żeby był to udany zakup. Własciwie nie zależy mi na super parametrach z uwagi na to, że na telefonie w ogóle nie gram w jakieś gry i właściwie dalej używałbym mojego SGS'a gdyby nie to że ma 512ramu i mimo, że wgrałem mu ICS 4.0, to na obecne aplikacje w google apps to jest zdecydowanie za mało ;-)

Obecnie przeglądnąłem już wszystkie review i właściwie mam dylemat między:
1. Xiaomi Redmi 3 ~140$
2. Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32GB 220$ - chyba teraz najbardziej do mnie przemawia - jednak apart ciągle przeciętny z tego co wyczytałem
3. Meizu MX5 ~220$ Amoled, ale tutaj nie jestem przekonany czy 16GB mi wystarczy i czy flyme + jeden Home Button nie będzie mnie denerwował
4. OnePlusX
5. Letv X600 ~185$
baszek

Reklama

Re: Telefon w przedziale 600-1100zł good value for the price

Postprzez Flyagaric » 23 mar 2016, o 14:30

Taka uwaga - Meizu MX5 jest też sprzedawany w wersji 32GB - http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-meizu-mx5-32gb
Flyme, to już inna hostoria. Ludzie odbierają go skrajnie różnie, więc proponuję się udać do EuroAGD, lub x-komu i sobie najpierw ten system obadać.
OnePlusX - najmniej atrakcyjny za swoją cenę. IMHO nie pasuje do tego tematu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 55

Postprzez baszek » 23 mar 2016, o 15:06

Xiaomi Redmi 3 będzie 29 marca na ali u goldway'a za 129$ oraz MI4 2/16GB z LTE za 155.99
baszek

Postprzez sloniacz » 23 mar 2016, o 15:43

Z większym ekranem Xiaomi Redmi Note 3 Pro (zdecydowanie wersja Pro czyli ze Snapdragonem, jak nie grasz to nawet 2/16GB da radę za 189USD).
Ciekawą opcją jest ciągle Oneplus One - za 1100zł kupisz go nawet w Polsce w wersji 3/64GB - CyanogenMod to świetny ROM i telefon długo jeszcze będzie miał wsparcie i aktualizacje.
Z mniejszym ekranem rozważałbym Xiaomi Mi4 - można go kupić teraz po premierze MI5 w naprawdę nizłej cenie - jakieś 160USD.
Meizu MX5 to też niezły wybór. Flyme bym się nie bał. Osobiście używam Flyme+Nova Launcher i jest super. Jeden przycisk home świetnie się sprawdza (z trzema zawsze muszę chwilę pomysleć po której stronie jest 'cofnij' - różne telefony mają to różnie ustawione). A niektóre cechy FlymeOS jak nagrywanie rozmów, gesty na zablokowanym ekranie, pełne zarządzanie uprawnieniami aplikacji czy banalne włączenie root'a są naprawdę super.
przewinęły się: Lumia 625, Motorola Moto E, Samsung Galaxy Note, Motorola Moto G, LG L90, Meizu M1 Note a teraz Xiaomi Redmi Note 3 Pro
sloniacz
AKTYWNY

Pochwały: 3

Powrót do Jaki telefon kupić ?