• Reklama

Telefon w przedziale 500-700 zł, (m.in. dual sim, dobry GPS)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon w przedziale 500-700 zł, (m.in. dual sim, dobry GPS)

Postprzez muniek66 » 4 gru 2015, o 04:56

Cena (bez VAT): 500 – 700 zł (ewentualnie nieco ponad)

Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 4.7 – 5.5 cali/x

Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB/x/x

Dual/Single sim: dual sim (możliwość jednoczesnego korzystania z dwóch kart, obsługa pasm GSM 900, GSM 1800, UMTS 900, UMTS 2100, LTE 800, LTE 1800, LTE 2600 – druga karta będzie prepaidem brytyjskiej sieci)

Preferowane marki: Jiayu, Xiaomi, Meizu, Lenovo, Huawei, Ulefone, UMI

Miejsce zakupu(Polska/Chiny): raczej Polska - niekoniecznie telefon musi być całkowicie nowy, dopuszczalny niewielki przebieg

Wymagania (parametry, funkcje):

- jak najmniejsze wymiary względem przekątnej wyświetlacza
- przystępne i płynne przeglądanie sieci
- dobra wydajność przy odtwarzaniu wideo
- dobry GPS
- dobra bateria
- przyzwoity aparat
- dual sim (LTE)

Opis:

Cześć wszystkim,

na początku przyszłego roku wyruszam do Londynu. Poszukuję telefonu, który przede wszystkim będzie dobrze spełniał funkcje organizera, nawigatora (chyba najważniejsza kwestia) i przeglądarki multimediów. Dlatego priorytetem dla mnie jest niewielki rozmiar w stosunku do wielkości wyświetlacza – nie chciałbym się ciągle martwić, że telefon złamie mi się w kieszeni. Preferowałbym coś poręcznego w zakresie 4.7-5.0 cali, ale jestem świadom, że obecnie najciekawsze smartfony mają 5.5 cala – fajne byłoby znaleźć w tej kategorii coś zgrabnego. Innym priorytetami są dobry GPS, wytrzymała bateria oraz dual sim. W UK będę używał polskiej karty oraz brytyjskiego prepaida (standard LTE)– fajne gdyby oba simy mogły śmigać równocześnie. Telefon powinien umożliwiać komfortowe przeglądanie Internetu + czytanie gazet, ebooków. Fajnie byłoby, gdyby nie dławił się przy odtwarzaniu filmów (w sytuacji, gdy inne aplikacje są w tle). Nie zamierzam go używać do gier.

Nie chcę przepłacać, to znaczy, że jeżeli jakiś telefon będzie w niezły sposób spełniał opisane wymagania, to niekoniecznie muszę wydać górną kwotę przedziału ;-)

Mam kilku faworytów:

4.7 cala: Xiaomi Redmi 2 PRO

5 cali: Meizu M2 Mini, Ulefone Paris, Huawei P8 (lite), Lenovo K3, Doogee X5 Pro, Doogee Valencia 2 Y100 Pro, Bluboo Xtouch X500, Mlais MX, Doogee F3 Pro, Kingzone N5, z wyższej półki cenowej - Xiaomi Mi3, Xiaomi Mi4i

5.5 cali: Meizu M2 Note, Xiaomi Redmi NOTE, Xiaomi Redmi NOTE 2, Lenovo K3 Note, Jiayu S3 Advanced, MEIZU Metal, Ulefone Be Touch 3, Mlais M4 Note, Mlais M52, Huawei 4X, Coolpad Dazen Note 3, Elephone P7000, LeTV Le 1s X500, UMI Iron, Umi Rome, Oukitel U8, Doogee F5

Może jest coś rozsądnego na Windows 8.1?

Recz jasna jestem otwarty na inne propozycje. Z góry dziękuję za wszelkie porady :->
muniek66

Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Telefon w przedziale 500-700 zł, (m.in. dual sim, dobry

Postprzez ddr » 4 gru 2015, o 10:59

P8 lite ma sporo reklamacji.
K3 note ma problemy z gps.
mi3 słabo łapie sygnał przez co potrafi się gubić no i błędnie pokazuje kierunek. Duże ramki, wymiary blisko 5,5"
Jiayu S3 odbierane dane zmieniają się z dużą częstotliwością przez co gps szaleje i jest prawie nieużyteczny, gdyby wprowadzili poprawkę kompensującą wahania to może coś by z tego było, dawno z niego nie korzystałem, może już jest. Ma stosunkowo małe ramki.
Elefony, ulefony strasznie biedne wykonanie.
Mlais M52 red note, fajny, ale ramki takie że ma wymiary 6".
Windows ma mniejsze możliwości od symbiana.

Do takich zadań polecałbym coś z dobrą nakładką na system i dobrym gps tudzież nawet najtańszy zenfone 2.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez marx » 4 gru 2015, o 17:49

Zobacz jeszcze LeTv X600 / X500, bez vatu się zmieścisz w przedziale.
marx
Administrator

Pochwały: 230
Telefon:: Dual sim

Postprzez tpawel » 4 gru 2015, o 18:44

Tyle że nie ma l800

wysłane z RN2
tpawel
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez ddr » 4 gru 2015, o 19:23

Zenfon 2 ma. No i interfejs bardzo przypadnie Ci do gustu. Popatrz wideło na jewtubie, ew. przejdź się po mieście, może gdzie mają jakie zenfony to zobaczysz.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez muniek66 » 5 gru 2015, o 04:48

Bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Trochę zamieszałem z tymi częstotliwościami. Doczytałem, i jak się okazuje, tylko jeden operator (O2) korzysta z pasma LTE 800, pozostali z LTE 1800 i LTE 2600. Zresztą, po przeanalizowaniu ofert, chyba się zdecyduję na operatora wirtualnego, który oferuje jedynie standardy 2G/3G (GSM 900 / GSM 1800 / UMTS 900 / UMTS 2100) - myślę, że na londyńskie potrzeby (internatowe lokalizatory, korzystanie z aplikacji, wyszukiwanie informacji itd.) zdecydowanie wystarczy. Jedynie po powrocie do PL ewentualne przydałoby się LTE, ale zdaje się, że niemal wszystkie z wymienionych fonów obsługują pasma polskich operatorów.

@ddr

Jeśli chodzi o Zenfona 2, to masz na myśli model ZE500KL? Jak u niego z wydajnością i trzymaniem baterii?

Ma ktoś może doświadczenia z tym, jak śmiga GPS na Meizu M2 Mini, Meizu M2 Note, Xiaomi Redmi NOTE 2?
muniek66

Telefon:: Nokia

Postprzez srambo » 20 gru 2015, o 00:08

Też planuję niedługo zmianę telefonu więc jestem ciekaw decyzji ;)
srambo

Telefon:: samsung

Powrót do Jaki telefon kupić ?