• Reklama

Telefon przejściowy ~600zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon przejściowy ~600zł

Postprzez adamowski10 » 15 wrz 2015, o 08:47

Cena (bez VAT): ok 600, max 750 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: Miło byłoby 5", ale zadowolę się od 4,5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB / 32GB lub slot na karte microSD/ Obojętne, byle ogarniał i nie ciął przy odpalonej przeglądarce, spotify i messengerze
Dual/Single sim: raczej single, lecz dual nie będzie przeszkadzał
Preferowane marki: obojętne
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska (boję się cła i nie będzie mi się chciało czekać :P)
Opis + Wymagania (parametry, funkcje): Cześć, dostaje nerwicy z moim samsungiem galaxy s advance, strasznie muli nawet na świeżym systemie. Postanowiłem, że w listopadzie kupię nowy fon, niestety krucho z kasą i planuję wydać na niego +/- 6 stówek. Telefon ma być tymczasowy, pół roku, może rok i będę zmieniał na coś lepszego. Nie zależy mi na wyglądzie, aparatach, dualsim, FHD (wystarczy mi 720p). Musi wytrzymać co najmniej 7h użytkowania (nudna praca :P), ogarniać dobrze muzykę na słuchawki, ogarniać przy 3,4 odpalonych naraz apkach, w miarę dobry GPS, żyroskop. Dodatkowo musi mieć opcje udostępniania neta przez wifi. Byłoby miło gdyby było LTE i mógłbym bez ścięć zagrać w heartstone :P Telefon prawdopodobnie szybko zmienię na coś mocniejszego i większego a ten w spadku dostanie dziewczyna więc przydał by się język polski :PP
adamowski10

Telefon:: samsung

Reklama

Re: Telefon przejściowy ~600zł

Postprzez Herezja » 15 wrz 2015, o 10:43

Celuj w takim razie w telefony z jak największą baterią lub do innych poszukaj powerbanków.
Bluboo 550X i Mlais MX mają bardzo duże baterie. Tu masz ich porównanie wraz z odnośnikiem gdzie aktualnie są najtańsze.
http://www.kimovil.com/en/compare/bluboo-x550,mlais-mx

O ile wiem oba będą w miarę Ci odpowiadać.
Bluboo 550X jest 5,5 calowy, ma większą baterię i jest troszkę słabiej wykonany (z opisów ludzi tu na forum można to wywnioskować)
Mlais MX jest 5 calowy, ma odrobinę mniejszą baterię i lepsze wykonanie do tego czasem w promocji bywa poniżej 100 dolarów.
Herezja
VIP

Pochwały: 32
Telefon:: Nomu s10

Postprzez sebuli » 16 wrz 2015, o 17:05

Nie chcesz czekać to zamów z Xiaomiforsale Meizu M2, z tym że dostaniesz telefon po angielsku, ale wątpię, że to będzie przeszkoda. Bateria raczej to katowanie 7h wytrzyma, a heartstone będzie spokojnie chodził przy 2GB ramu. Dodatkowo telefon spełnia wszystkie Twoje wymagania, bo i na GPS nie można w ogóle narzekać, ma LTE i śmiga po wszystkich zakresach w Polsce.

CO do samego sklepu, musisz być pewny, że mają tel na stanie, czyli żeby było napisane w info o produkcie "Dostępny", a nie że uzupełnią zapasy w ciągu 7 dni.

Akurat biały jest dostępny, więc jak się pośpieszysz to będziesz miał telefon w poniedziałek. Zamów koniecznie za pobraniem. Może wysłaliby jutro i byś miał w piątek :D Bo oni to wysyłają z polski z Cieszyna. Gwarancja jest europejska 12 miesięcy.
sebuli
AKTYWNY

Pochwały: 43
Telefon:: Meizu M2

Postprzez hellhammer » 17 wrz 2015, o 10:47

sebuli napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wprowdzaj kolegi w bład, gwarancja wcale nie jest europejska a Chinska, kolejna sprawa nie wysylaja z Cieszyna, a z Pragi z Czech,
To jest sprzedawca chinski z magazynami w Czechach i stamtad dostajesz produkty a nie z Cieszyna, a Cieszyn to jest tylko jedno z punktów poczty w PL prez które idzie produkt... to tak jakbys zamawiał z Ali i powiedział ze wysylaja z WER WAWa hahhhaa.
Dodam, tylko że z xfs nie zaplaci Vatu i tylko taka różnica jest i czas dostawy, bo takto ceny maja już wysokie.
Jak ktoś liczy na odliczenie vatu 23% to nie wystawiaja faktur VAT.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez adamowski10 » 17 wrz 2015, o 16:01

Herezja dzięki, prawdopodobnie kupię Mlais MX.
hellhammer dzięki za sprostowanie ;)
adamowski10

Telefon:: samsung

Postprzez sebuli » 17 wrz 2015, o 16:15

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wprowdzaj kolegi w bład, gwarancja wcale nie jest europejska a Chinska, kolejna sprawa nie wysylaja z Cieszyna, a z Pragi z Czech,
To jest sprzedawca chinski z magazynami w Czechach i stamtad dostajesz produkty a nie z Cieszyna, a Cieszyn to jest tylko jedno z punktów poczty w PL prez które idzie produkt... to tak jakbys zamawiał z Ali i powiedział ze wysylaja z WER WAWa hahhhaa.
Dodam, tylko że z xfs nie zaplaci Vatu i tylko taka różnica jest i czas dostawy, bo takto ceny maja już wysokie.
Jak ktoś liczy na odliczenie vatu 23% to nie wystawiaja faktur VAT.

Napisałem wysyłają z Cieszyna to wysyłają stamtąd, a nie z Pragi. Nie mowiłem gdzie mają punkt, bo mają w Czechach, chodzi o szybkość wysyłki... Bo magazyn mają rzeczywiście w Czechach, a deklarują się, że gwarancja europejska, która rzeczywiście jest czasami realizowana tam, a nie w Chinach. Dokładne miejsce to Brno, gdzie jeden z użytkowników pewnego forum wysłał tam telefon i po kilku dniach dostał nowy... Więc to nie takie wprowadzanie w błąd... I wysyłają bezpośrednio z Cieszyna, a nie z Pragi, a potem to leci przez Cieszyn. Zastanów się jakie porównania dajesz.
sebuli
AKTYWNY

Postprzez hellhammer » 17 wrz 2015, o 16:38

Zastanoe.sie co Ty wogole piszesz. Bo taki belkot niezrozumialy ze szok.
hellhammer
VIP

Postprzez sebuli » 17 wrz 2015, o 16:46

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tą różnicą, że chińczyk nie leci specjalnie do Warszawy i nie wysyła stamtąd wiesz? A Czesi przekraczają granicę tylko po to, by wysłać to z Polski z Cieszyna żeby było szybciej. I to jest ta istotna różnica. Więc dałeś totalnie złe porównanie. A to że sobie robią magazyn z Czech to co w tym złego? Przynajmniej ktoś dostanie szybciej telefon jeśli mu się spieszy i nie będzie czekał 14 dni lub więcej na przesyłkę.
sebuli
AKTYWNY

Postprzez hellhammer » 17 wrz 2015, o 16:53

sebuli napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Z tą różnicą, że chińczyk nie leci specjalnie do Warszawy i nie wysyła stamtąd wiesz? A Czesi przekraczają granicę tylko po to, by wysłać to z Polski z Cieszyna żeby było szybciej. I to jest ta istotna różnica. Więc dałeś totalnie złe porównanie. A to że sobie robią magazyn z Czech to co w tym złego? Przynajmniej ktoś dostanie szybciej telefon jeśli mu się spieszy i nie będzie czekał 14 dni lub więcej na przesyłkę.

Tak i sledzenie ich poczta czy tam przeowznikiem jest.... To moze spcjelanje chinczyk jedzie do czech zeby wozic do cieszyna telefony hahaha. Albo moze najmuja ludzi zeby do cieszyna jezdzili :-) Wez mnie nie oslabiaj.zamaiwalem juz z 15 rzeczy z xfs i wiem jak to dziala.
I z tym czasem to roznie jest, kupujesz tsl niby dostepny a po zamowieniu Ci pisza ze go nie ma na stanje i czekasz np 2 tyg a za tydzien znowu zwlekaja. Sama przsylka tez nie idzie czesgo 3 dni. A np 7. Wiec?
hellhammer
VIP

Postprzez sebuli » 17 wrz 2015, o 17:29

Tak i sledzenie ich poczta czy tam przeowznikiem jest.... To moze spcjelanje chinczyk jedzie do czech zeby wozic do cieszyna telefony hahaha. Albo moze najmuja ludzi zeby do cieszyna jezdzili :-) Wez mnie nie oslabiaj.zamaiwalem juz z 15 rzeczy z xfs i wiem jak to dziala.
I z tym czasem to roznie jest, kupujesz tsl niby dostepny a po zamowieniu Ci pisza ze go nie ma na stanje i czekasz np 2 tyg a za tydzien znowu zwlekaja. Sama przsylka tez nie idzie czesgo 3 dni. A np 7. Wiec?

Wiem, że mają pośredników, ale to oni w takim razie latają do Cieszyna po to żeby wysłać go z Polski. A czy telefon na stanie to można się z nimi skontaktować. TSL? A co to, bo jestem niedoinformowany. Mi wysłali telefon na drugi dzień po zamówieniu, a po kolejnym dniu miałem już go u siebie...
sebuli
AKTYWNY

Powrót do Jaki telefon kupić ?