• Reklama

Telefon OctaCore - 5-6" - Solidnie wykonany - ok. 800PLN

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon OctaCore - 5-6" - Solidnie wykonany - ok. 800PLN

Postprzez Upgreydd » 12 lut 2015, o 15:45

Witam, zastanawiam się nad zakupem telefonu z aliexpress, dokonałem już kilku transakcji jednak towary, które kupowałem nie były nigdy telefonami ;)
Szukam telefonu z poniższymi parametrami:
Ekran: 5-6" FullHD (1920 x 1080) IPS z GG3
Procesor: 8 rdzeni nie wiem jaki model bo nie znam się na modelach CPU w telefonach
GPU: Nie odstający od ww. procesora
Czujniki/czytniki: Gyro, Hall, NFC, GPS
RAM: 2G i więcej
ROM: 16G i więcej
Mile widziane LTE
Bateria: mile widziana ~5000mAh
Firma... no i tu w ogóle nie wiem co wybrać
Cena słuchawki: ~800PLN
Zależy mi na jak najlepszym wykonaniu telefonu ale to oczywiste ;)

Z własnego przeglądu Aliexpress znalazłem takie modele:
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 85136.html - Lenovo S660 Max + PowerBank ~ 440zł << czy to nie jakieś oszustwo? Bardzo podrasowany ten model i mała kasa - 70083pkt w AnTuTu, OctaCore 2,5GHz i 4GB RAM...
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 81752.html - Jiayu S3 - nie jestem do tego telefonu przekonany, ale biorę pod uwagę
http://www.aliexpress.com/item/Original ... 77755.html - Elephone P5000 - blisko ideału, brakuje czujnika Hall'a, ale jest fingerprint... ~850zł
http://www.aliexpress.com/item/CoolPad- ... 42164.html - CoolPad F1 WCDMA - 8GB ROM, ale cena dużo niższa niż zakładane maksimum - 525zł
http://www.aliexpress.com/item/Free-shi ... 51451.html - Xiaomi Mi3 - quadcore i lubiane przeze mnie MIUI. - 850zł trochę ponad budżet.
Ogólnie na ten moment najbardziej przemawia za mną ElePhone P5000 ale to najdroższy wynalazek z tych co tu podałem. Coś jeszcze powinienem wziąć pod uwagę? Poproszę was o pomoc w wyborze oraz sprzedawców od których warto kupić by nie było problemów.

Z góry dziękuję za pomoc i Pozdrawiam.
Upgreydd

Reklama

Re: Telefon OctaCore - 5-6" - Solidnie wykonany - ok. 800PLN

Postprzez Emce95 » 12 lut 2015, o 18:56

Kolego ten "Lenovo" to fejk jak nie wiem co... widać na kilometr.
Emce95

Pochwały: 4
Telefon:: obecnie brak

Postprzez Upgreydd » 12 lut 2015, o 19:17

Emce95 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W takim razie jak bym kupił ten telefon i był by nie zgodny z opisem to mogę rządać 3* refund od aliexpress? Pierw proszę sprzedającego o Guaranteed Genuine as an offer.
cyt.:
"Guaranteed Genuine - 3x Money Back - If your purchase is found to be counterfeit, you can get up to three times the total amount you paid for it (shipping costs excluded)."
Płacę 90$, po otrzymaniu produktu robię testy AnTuTu, zakładam spór i eskalację sporu. Proszę Aliexpress o potrójny zwrot w związku z niezgodnością telefonu z opisem i mam 270$ + telefon za free? :P Jeszcze z tej opcji nie korzystałem, kilka sporów już przeżyłem. AliExpress uznalo wszystkie za zasadne
- raz interfejsy nie dotarły bo je gdzieś w chinach zgubili - full refund
- drugi raz przy zamówieniu słuchawek nie otrzymałem tego modelu co chciałem a całkowicie inny - partial refund
coś jeszcze było ale nie pamiętam ;)
Emce95: a polecił byś mi jeszcze jakiś model by wziąć pod uwagę?
Upgreydd

Postprzez shayk » 12 lut 2015, o 19:18

A przesyłka trafia do UC i podróbka, powodzenia
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez Trojanek » 12 lut 2015, o 19:25

Powodzenia w uzyskaniu takiego czegoś. Najwyżej full refund jak odeślesz ten telefon sprzedawcy.
Trojanek
AKTYWNY

Pochwały: 7
Telefon:: HTC

Postprzez Upgreydd » 12 lut 2015, o 19:35

Dla tego pytam ;) Co do Full Refund i Partial Refund miałem już do czynienia, ale z tej gwarancji nie korzystałem dla tego pytam, być może ktoś miał coś do czynienia z ww. gwarancją.
Wracając do głównego tematu, mogli byście koledzy coś polecić pod moje wymagania + dobrego sprzedawcę gdzie ten sprzęt znajdę?
Z góry dziękuję.
Upgreydd

Postprzez fake4r » 12 lut 2015, o 19:37

Podejrzewam że nawet nie dostaniesz paczki bo sprzedawca ma zerowy feedback. Jedynie same kłopoty, ale jak kto woli to może sobie próbować "zarobić" na tym ;) Powodzenia.
fake4r
VIP

Pochwały: 204
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Upgreydd » 12 lut 2015, o 19:47

Czysto hipotetycznie postawione pytanie i zbieram tu baty. Wiem, że sprzedawca ma 0 feedbacku. Spodziewałem się, że to fake (teraz mnie utwierdziliście) Nie mam w zwyczaju nikogo naciągać (nawet Chińczyków), tylko sugeruję sposób walki z takimi nieuczciwymi sprzedawcami, może to nie do końca uczciwa droga, ale jak by mu się czkawką odbiło w postaci 4*cena (cena produktu + 3 * refund) to sądzę, że szybko by interes zwinął ;)
Dajmy już spokój temu OT. Proszę o jakieś propozycję telefonów jeszcze + sprzedawcę u którego szukać sprzętu w tej magicznej cenie ;)
Upgreydd

Postprzez KingdomPL » 13 lut 2015, o 09:44

Ja mam Jiayu s3 i mogę szczerze go polecić.
_-Zopo zp810_-NEO N003_-XIAOMI REDMI 1S -Jiayu S3
AINOL AURORA_- ONDA V989
KingdomPL
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: XIAOMI REDMI 1S
ROM: MIUI V5

Postprzez mielcu3 » 13 lut 2015, o 09:44

To sobie poszukaj o podeslij na forum linki a koledzy odpowiedzą czy się opłaca. Co Ty myślisz ze ktoś za Ciebie będzie siedział na Ali i szukał tobie telefonu i marnowal prywatny czas ? Chyba oszalales i do tego jesteś bardzo wygodny.
mielcu3

Telefon:: samsung

Postprzez KingdomPL » 13 lut 2015, o 11:43

mielcu3 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wiem po się tak unosić. Kolega może kupuje pierwszy telefon z Chin i boi się co i jak.
Za pierwszym razem też dużo się starałem dowiedzieć o zakupach telefonu ze wschodu, bo był to dla mnie dość odległy temat.
Teraz już nie pytam i nie szukam tak, bo już miałem z Chin kilka telefonów i już po samych parametrach wiem czego mniej więcej się spodziewać po samych parametrach.

Ale do rzeczy :roll:
1.Jeśli chcesz telefon nie bardzo duży i nie przeszkadza ci 16GB pamięci (dla użytkownika około 12-13GB) ale za to bardzo dobre parametry, wykonanie i dopracowany soft to bierz Xiaomi Mi3

2.Jesli szukasz czegoś większego (np. 5.5")- choć patrząc na wymiary to jakaś mega różnica to nie jest, to wziąłbym Jiayu S3.
_-Zopo zp810_-NEO N003_-XIAOMI REDMI 1S -Jiayu S3
AINOL AURORA_- ONDA V989
KingdomPL
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: XIAOMI REDMI 1S
ROM: MIUI V5

Postprzez Upgreydd » 21 lut 2015, o 18:00

mielcu3 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A ty nie rozumiesz widzę o co chodzi w forach dyskusyjnych. Jak masz coś mądrego do powiedzenia to piszesz. Jak nie potrafisz odpowiedzieć na postawione pytanie - w tym przypadku nie znasz takiego telefonu spełniającego moje to się nie wypowiadasz. Proste?
Siedzę nałogowo na kilku forach bardziej związanych z IT i często padają pytania odnośnie komend linuxowych albo onelinerów wykonujących daną czynność. Jeśli wiem jak to powinno wyglądać - piszę - jeśli nie wiem to się nie odzywam. To chyba proste?

KingdomPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dziękuję za odpowiedź.
Upgreydd

Powrót do Jaki telefon kupić ?