• Reklama

Telefon na studia do 800zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon na studia do 800zł

Postprzez mario2k5 » 25 lip 2016, o 09:44

Witam
Proszę o pomoc w znalezieniu smartfona o następujących parametrach:

Cena (bez VAT): 800 zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 4-5 " (na upartego do 5.5") / rozdzielczość wolałbym FHD ale przy mniejszym może być HD
Ilość RAM/ROM/Procesor: RAM: min. 2/ rom min. 8 (z możliwością rozszerzenia) ew. 16 GB bez możliwości rozszerzenia
Dual/Single sim: single
Preferowane marki: brak (tylko język systemu był polski)
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): wolałbym Polska z gwarancją
Wymagania (parametry, funkcje): bardzo dobry dyktafon, aparat i gps
Opis:

Potrzebuje telefon na wykłady, z bardzo dobrym dyktafonem (dobrze zbierający mikrofon i zapisujący w wysokiej jakości). Przydatny będzie również dobry aparat, do robienia zdjęć slajdów na wykładach (czyli w kiepskim oświetleniu).Interesuje mnie również telefon z opcją geolokalizacja zdjęć, z przyzwoitym gps. Chciałbym również, żeby telefon posiadał parametry dzięki, którym będzie responsywny, nie przycinał i posiadał w miarę dobrą baterię (trzymał min. dzień). W gry nie gram
mario2k5

Reklama

Re: Telefon na studia do 800zł

Postprzez pawellabedz » 25 lip 2016, o 15:11

W tej cenie to chyba redmi 3 albo mi 4 ale jeśli chodzi o dyktafon to może to być dobre może nie :(
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez mario2k5 » 26 lip 2016, o 10:48

Dzięki za odpowiedź.
Jeżeli chodzi o dyktafon to powoli zaczynam się zastanawiać nad zewnętrznym mikrofonem (jeszcze nie wiem jaki) + powerbank i powinno wystarczyć (ale chyba najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie osobny dyktafon)
Chciałbym wiedzieć, który z tych telefonów robi lepsze zdjęcia w kiepskim oświetleniu (do slajdów) oraz czy oba mają możliwość geolokalizacji zdjęć.
Możecie też polecić jakiś polski sklep (lub sprawdzony na Allegro), w którym jest gwarancja na telefon.
mario2k5

Postprzez bergmen » 26 lip 2016, o 11:59

lepszy aparat i chyba GPS ma Mi4, Mi4s.
z polskich sklepów to ktoś gdzieś kiedyś polecał Technos. Raczej tutaj 99,9% użytkowników będzie w stanie polecić dobry sklep ale w Chinach :)
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez mario2k5 » 26 lip 2016, o 15:24

Właśnie z Chin się trochę boje, nie mam konta walutowego, a po drugie gwarancja. Myślałem żeby kupić w xiaomi.com.pl, ale słyszałem niepochlebne opinie.
mario2k5

Postprzez bergmen » 26 lip 2016, o 15:35

a technos?
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez piotr469 » 26 lip 2016, o 18:33

Nie musisz mieć konta walutowego. Na aliexpress można płacić metodą przelewy24, a tam nie tracisz nic na przewalutowaniach

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
piotr469
AKTYWNY

Pochwały: 4

Postprzez mario2k5 » 26 lip 2016, o 20:38

Naprawdę, nie muszę mieć konta walutowego?? W takim razie możesz mi polecić jakiegoś sprawdzonego sprzedawcę na aliexpress.
Jak wygląda sprawa wtedy z gwarancją lub ewentualnym serwisem w Polsce (wyczytałem gdzieś, że w okolicach Wrocławia jest serwis - jak ewentualne ceny napraw).
Czy Mi4 (nie ukrywam, że im więcej czytam o tym telefonie tym bardziej mi się podoba) ma jakieś szczególnie psujące się podzespoły. Druga sprawa, czy jest duża różnica w wydajności między 2GB,a 3GB, bo różnica w cenie jest już widoczna
mario2k5

Postprzez Flyagaric » 26 lip 2016, o 21:08

Serwis we Wrocławiu ma tylko jeden sklep: ibuygou. Aktualnie cena na egzemplarze z gwarą jest u nich wysoka ~250$. Jeszcze tydzień temu było to 210$, co idealnie by pasowało w budżet. Dodatkowo to jest wysyłka z magazynu EU - czyli brak VATu.
Mają też tańszą opcję - z Chin, ale tu już zapomnij o gwarancji w Europie.

Goldway na Aliexpress ma niezłe opinie za naprawy gwarancyjne, ale trzeba mu odsyłać do Chin i trwa to wieki.
Koledze z forum błyskawicznie ostatnio załatwił naprawę gwarancyjną sklep geekbuying, muszę przyznać, że mi zaimponowali - sprawdź też tam.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 55

Postprzez marx » 27 lip 2016, o 01:15

piotr469 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Płacąc P24 tracisz około 8 groszy na dolarze.
Lepiej zamówić kartę z kantoru aliora , zwróci się po pierwszym kupionym telefonie.
marx
Administrator

Pochwały: 200

Postprzez mario2k5 » 27 lip 2016, o 11:02

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Płacąc P24 tracisz około 8 groszy na dolarze.
Lepiej zamówić kartę z kantoru aliora , zwróci się po pierwszym kupionym telefonie.

Nad tym muszę się jeszcze zastanowić (poczytać tabele prowizji i opłat)

Czym różnią się następujące oferty na ibuygou (oprócz koloru i ceny)

https://www.ibuygou.com/p-black-xiaomi- ... -6698.html

https://www.ibuygou.com/p-white-xiaomi- ... -7337.html

Przepraszam, że tak nudzę, ale to moje pierwsze zakupy w Chinach (i tak naprawdę to pierwszy smartfon)
mario2k5

Postprzez Flyagaric » 27 lip 2016, o 13:50

Ta droższa ma dodatkowo serwis we Wrocławiu. Jest to serwis częściowy - prostsze sprawy są wymieniane na miejscu. W przypadku uszkodzenia płyty głównej serwis odsyła fona do Chin.

Ta tańsza ma dwie opcje cenowe, jedna to wysyłka z Chin, druga, to wysyłka z EU (czyli szybciej i bez ryzyka VATu), ale nie jest oznaczona jako 'EU Repair', więc chyba w razie naprawy trzeba zawsze samemu odsyłać do Chin.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 55

Powrót do Jaki telefon kupić ?