• Reklama

Telefon na 3 karty SIM z Czarną listą

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon na 3 karty SIM z Czarną listą

Postprzez majki3 » 12 lip 2014, o 15:23

Witam
Jakieś trzy lata temu kupiłem sobie na dealextreme telefon na 3 karty sim N8

http://chinawebshop.ru/product_46955.html taki jak w tym linku sklepu, dodam że nie jest on tam już dostępny więc to nie jest reklama, ale link do jego specyfikacji i zdjęć aby pokazać jak wygląda:)

i jeszcze równolegle był sprzedawany w wersji X3 z tym samym oprogramowaniem
pod tym linkiem jest jego specyfikacja

http://www.china-mobile-phone.com/mall/ ... 21675.html

Telefon po 3 latach użytkowania wysiadł, ale miał bardzo przydatną funkcję Czarnej listy. Działała ona tak dobrze że gdy jakiś numer dodało się do tej czarnej listy automatycznie był on natychmiast wrzucany na pocztę głosową. Osoba która została na liście zablokowana myśli wtedy że numer poprostu jest wyłączony. Inaczej natomiast działają czarne listy w fabrycznych nokiach i na androidzie. Na nokii gdy ktoś z czarnej listy chce się dodzwonić, jest jeden sygnał i dopiero włącza się poczta, tak jakby ktoś nas przyciskiem odrzucał, na androidzie natomiast jest sygnał zajętego numeru. Więc w takim przypadku osoby które nas męczą, dzwonią z innego numeru bo automatycznie orientują się że są na czarnej liście. Obszukałem całą strone alibaba, pisałem do sprzedawców, zamówiłem nawet taki telefon za 250 zł na stronie yeedong.com i okazało się po miesiącu czekania że takiego telefonu juz nie mają. Pisałem do wielu sprzedawców ale nigdzie nie mogę niestety ich znaleźć.
Czy ktoś mógłby pomóc poszukać takiego telefonu z taką czarną listą? Nie chce żadnych dotykowych wynalazków, tylko aby miał 3-4 karty sim, aby mieć 2 służbowe i jeden prywatny numer w jednym, ale poprostu musi mieć czarną listę aby działała tak jak w tym telefonie z linków.

Pomoże ktoś? bo szukałem już praktycznie od 2 tygodni, zamówiłem na ali juz 2 telefony na 3 i 4 sim i niestety tej opcji nie maja, widać że nie wszystkie chinskie telefony mają takie opcje.
Mogę dać nawet za ten telefon do 300 zł choć zakupiłem go 3 lata temu za 100 i tyle czasu mi działał.
Załączniki
1343656495_1.jpg
1343656495_1.jpg (54.33 KiB) Przeglądane 2310 razy
n8-6_1.jpg
n8-6_1.jpg (79.85 KiB) Przeglądane 2310 razy
majki3

Telefon:: nokia

Reklama

Re: Telefon na 3 karty SIM z Czarną listą

Postprzez mrergie » 12 lip 2014, o 15:32

Na szczęście żyjemy dziś w dobrych czasach w których technologia się rozwija i blokada telefonu to tylko i wyłącznie opcja programowa przez co na każdym Androidzie można ją mieć bez żadnych problemów - czy to standardowo w systemie czy przez zewnętrzną aplikację. Tym się wiec w ogóle nie sugeruj o ile tylko będzie andek na pokładzie.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez majki3 » 12 lip 2014, o 15:50

Tak wiem o tym ale właśnie o to chodzi ze wszystkie czarne listy na andka działaja tak że ktoś kto nas nęka telefonami dzwoni i ma sygnał przez kilka dni zajęty, więc zaczyna dzwonić z innego numeru i juz do nas się dodzwania, natomiast gdy natychmiast jest przełączany na poczte to ta osoba nie spodziewa się że jest na czarnej liście bo myśli że telefon jest wyłączony. Testowałem kilka aplikacji i niestety ale są nieskuteczne. Albo jest sygnał zajęty albo jest jeden sygnał i poczta, a to wtedy wygląda tak jakby po jednym sygnale ktoś naciskał czerwoną słuchawkę. Żyjemy w takich czasach ze każdy ma po kilka telefonów więc dzwoni zaraz z innego numeru, mam na myśli przedstawicieli handlowych, pracowników banków i wiele wiele innych instytucji która niepokoi nas wielokrotnie nawet gdy powie się że oferta mnie nie interesuje to i tak dzwonią za kilka dni lub tygodni. Serio odrazu dodaje do czarnej listy i jest z głowy. Ale niestety nie moge nigdzie tych telefonów dostać. Wyszukuje nawet po zdjęciach w google zaznaczając grafika i pisze do sprzedawców ale niestety nikt nigdzie nie ma juz tych modeli. Rozeszły się jak ciepłe bułki a wycofali je z produkcji:/
majki3

Postprzez mrergie » 12 lip 2014, o 16:03

Wiesz dlaczego ludzie tak bardzo lubią MIUI?
Między innymi z powodu olbrzymich możliwości które ten system daje.
MIUI posiada standardowo opcję czarnej listy i można na niej wybrać nawet jaki komunikat ma usłyszeć blokowana osoba ;-)
Do wyboru: zajęty, numer nie jest jest w użyciu (nie ma takiego numeru), użytkownik ma wyłączony telefon lub jest zajety i jeszcze jest jakaś czwarta opcja, chyba coś takiego że numer jest spoza usługi.

mrergie
VIP

Postprzez majki3 » 12 lip 2014, o 18:08

Czyli mówisz zeby kupić sobie jakikolwiek telefon na 3 karty sim z androidem jakiś STar S5 itp na aliexpresie i zainstalować sobie system MIUI?
Nigdy nie miałem z tym do czynienia, ale skoro to było by jakieś wyjście. Plus tamtych telefonów które przytaczałem wcześniej to były niezniszczalne, woda upadki nic sie nie działo, kupie jakiegoś szklanego smarphone'a to po tygodniu bedzie wyswietlacz zbity:)

Tylko ze jednyny smartphone jaki znalazłem na 3 karty to jest Feiteng 9503 a chyba na niego nie da się zainstalować MIUI?
Chyba ze nie znalazłem odpowiedniej stronki
majki3

Postprzez mrergie » 12 lip 2014, o 18:22

Hm, ale jednak faktycznie potrójny SIM z Androidem to występuje chyba tylko w tym Feitengu, jest jeszcze kilka dziwactw ale jedynie Feitenga można uznać za takiego w miarę markowego.

Zostają więc telefony typu:
http://www.aliexpress.com/item/C8-TV-fo ... 85175.html
http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 22790.html
http://www.aliexpress.com/item/Hot-206- ... 44354.html
http://www.aliexpress.com/item/4-Sim-ca ... 28138.html

Nie można tych wynalazków nazwać smartfonem a i pewnie o dobrej jakości to producent słyszał tylko w opowieściach.
Za mało osób potrzebuje takich cudaków to i ciężko o jakikolwiek wybór :-)

mrergie
VIP

Postprzez majki3 » 12 lip 2014, o 18:38

2 telefony z tych co przytoczyłeś linki już kupiłem :) korzystam z jednego na codzień, ale niestety nie mają one czarnej listy.
Ogólnie te telefony są tandetne, masz rację, ale nie potrzebuje nic poza telefonem do rozmawiania. I właśnie takie telefony które nie mają gadżetów są do tego najlepsze, są mniej narażone na uszkodzenia.
A jak myślisz dam rade na tego feitenga zainstalować MIUI? A te komunikaty które wybiera się do odsłuchania to są pewnie po ang. Nie ma takiej opcji że włącza się poczta po Polsku i mówi tu numer 605 .... :)
majki3

Postprzez mrergie » 12 lip 2014, o 19:08

Nie ma MIUI na tego Feitenga i raczej na pewno się nie pojawi.
Nie, te komunikaty to nie poczta - ale i takie przekierowanie da się na pewno ustawić. Są do wyboru takie cztery komunikaty które wyżej opisałem, akurat te trzy pierwsze nawet sprawdziłem przed napisaniem żeby się upewnić że to na pewno działa ;-) Te komunikaty ustawia się poprzez odpowiednie kody MMI (więc teoretycznie można mieć je w każdym telefonie), ale również system musi umieć odpowiednio przekierować połączenie żeby nie było tak jak właśnie w aplikacjach o których mówiłeś - jak system nie będzie tego umiał to byłoby tylko że zajęte.

A rozważałeś opcję tani dual SIM służbowo+jeden swój numer w normalnym, porządnym telefonie?

mrergie
VIP

Postprzez majki3 » 13 lip 2014, o 12:16

znalazłem taki telefon jak trzeba. Co z tego że z Rosyjską klawiaturą:) Ale ma takie samo menu jak tamte, sprzedawca z ali to potwierdził.

http://www.aliexpress.com/item/H999-tri ... 45033.html

Plus tych telefonów jest taki że można do nich kupić normalną baterię nokii w każdym sklepie, mają ładowanie na zwykłą ładowarkę nokii lub mini usb (nie micro) czyli takie które występuje w większości samochodowych nawigacji. Bateria dzieki temu zawsze naładowana a i te telefony naprawde znoszą dużo. Nie chce 2 telefonów nosić, wystarczy jeden mały do dzwonienia :)
majki3

Postprzez ra-vau » 15 lip 2014, o 16:14

"W dzisiejszych czasach..."

Sorry, ja tego nie kupuję. Masz jakisproblem z relacjami miedzyludzkim. Dzwonili z nc+ natarczywie, z orange, z pokazami... itd, zawsze udaje sie zalatwic sprawe dodajac sie do czarnej listy operatora, albo grzecznie wydajac oswiadczenie, ze zglosisz spraw o nekanie i oczekujesz natychmiastowego zaprzestania, oraz usuniecia twojego numeru z ich puli.

Jesli cie to przerasta.... i wolisz nosic taki CRAP w kieszeni... w 2014 roku... to masakra. :evil:

Jesli stac cie na normalny telefon, to na dniach wychodzi cos dla ciebie.
http://www.gsmarena.com/acer_liquid_e700-6420.php

ACER LIQUID E700 ... ips, 2gb ram, 16gb rom, itd..... oczywisie TRIPLE SIM. 8-)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Postprzez KarlosW » 15 lip 2014, o 16:34

Ładna bateria.. Fiu Fiu..
KarlosW
VIP

Pochwały: 33
Telefon:: thl w200