• Reklama

Telefon Dualsim do 130$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon Dualsim do 130$

Postprzez sephot » 25 lut 2016, o 19:37

aothunterpl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Według mojej prywatnej opinii to "Tabletowo" jest kiepskim źródłem informacji, osoba'osoby które tam piszą o ile mają dostęp do telefonów dostępnych normalną drogą w Polsce, to jednak nie maja pojęcia o telefonach z Chin, pobierają informacje z internetu w zasadzie z tego samego źródła co każdy może, więc jeśli na stronie z której czerpią informacje jest błąd to i oni piszę błędy.
>LeTV x600>?
http://www.sephot.pl <-Recenzje
http://newsborg.blogspot.com <-Nowości,Kupony,Promocje
sephot
VIP

Pochwały: 101
Telefon:: LeECco

Reklama

Postprzez aothunterpl » 28 lut 2016, o 13:40

Być może.

Przegadałem kilkanaście źródeł nowsze i starsze nowinki dlatego człowiek potem się pogubi w tym wszystkim.
Ale już wszystko osie wyjaśniło.

Są jeszcze pewne wątpliwości, dlatego dalej czytam i przeglądam opinie oraz sugestie aby coś ciekawego sobie wybrać z pośród tylu różnorodnych modeli.

Swoją drogą ciekawe czemu Chińczycy maja opór przed wspieraniem zewnętrznej pamięci danych.

Może jakiś nacisk z rynku europejskich gigantów ?

Co by chińskie telefony nie były najlepsze... albo po prostu chcesz mieć wszystko w telefonie płac :)

W dzisiejszych czasach 16 , 32 czy 64GB wbudowanej pamięci wewnętrznej (jak również RAM) to jest nic jeśli ktoś oczekuje od współczesnego smartfona czegoś więcej niż tylko dzwonienia.
Gdyż te urządzenia powoli będą zastępować aparat , kamerę, komputer, projektor , tv jak i gazetę - czy czasopismo. A powoli będą wchodzić również elastyczne wyświetlacze monochromatyczne jak i kolorowe przeróżnych rozmiarów.
aothunterpl

Telefon:: s1
ROM: cm

Postprzez Flyagaric » 28 lut 2016, o 16:08

aothunterpl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To są trendy ustawiane przez wiodących graczy, jak Apple, Samsung, itd. Nie do końca tak jest, że mają opór. Zauważ, że taki Honor 7 (flagowiec) ma slot, a nawet więcej: ma wsparcie w systemie dla natywnej instalacji appek na karcie. Nie trzeba stosować żadnych wybiegów - po prostu opcja w sysie.
To był ich wybór.
Xiaomi w Mi5 wraca do slotu na kartę, więc pewnie inni też to zrobią.
Ja też jestem tego fanem, bo nawet jak jest wystarczająco dużo miejsca w pamięci wew, to i tak wolę muzę, zdjęcia i filmy mieć na karcie.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 112
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez aothunterpl » 10 mar 2016, o 15:03

Witam panowie tak sobie dalej przeglądam i aktualnie:

w cenie budżetowej do wyboru jest:

xiaomi Remi 3 (na plus dobra bateria i porcek)
xiaomi Redmi Note 2 (na plus ekran , wydajność, slot na SD) [na SPE jest za 135 dolarów]

Co byście polecili na chwile obecną do 600zł

budżetowca Redmi 3 czy lepiej w podobnej cenie Note 2 albo coś innego ?

jak wygląda zabezpieczenei się na wypadek naliczenai watu na chinskich stronach ponoć zwracają tzreba coś doplacać ?

Pzodrawiam
aothunterpl

Postprzez Flyagaric » 10 mar 2016, o 15:44

Jak to: budżetowca czy RN2? Oba są budżetowcami.
Oba mają też slot SD, a z twego postu wynika, że to zaleta tylko RN2.
Na chwilę obecną nie zawracałbym sobie głowy RN2 i celował w R3. Jak chcesz większy ekran, to dołóż do RN3Pro, albo spojrzyj w stronę X600/X500 (ale tu już slotu SD brak).
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez aothunterpl » 10 mar 2016, o 20:12

Chodzi o to że redmi 3 ma dobrą baterie, Note 2 ma większy ekran i lepsza wydajność. Oba są w podobnej cenie oba mają slot na SD. Dlatego się zastanawiam który wybrać
aothunterpl

Postprzez Gravis » 10 mar 2016, o 20:29

To musisz sobie samemu odpowiedzieć na to pytanie - nie my ! ...
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Gravis
VIP

Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi Mi6
ROM: Xiaomi.eu

Postprzez aothunterpl » 11 mar 2016, o 14:52

To sobie odpowiem chyba najlepszym wyborem w tej samej cenie będzie jednak Redmi Note 2

+ większy ekran
+ wydajność
+ możliwość wgrania alternatywnego oprogramowania
+ obsługa SD
+ dobry LCD
+ wymienna bateria

W razie czego (jak okaże się za duży) można odsprzedać z niewielką stratą.
aothunterpl

Postprzez Flyagaric » 11 mar 2016, o 16:22

No i tak powinno być, bo np. dla mnie pare zalet, które wymieniłeś nie ma znaczenia. Zostaje większy ekran i alt-softy, bo teoretycznie większa wydajność proca jest niwelowana większą wydajnością GPU w R3. SD i dobry LCD są też w R3.
Jedna uwaga: bateria może i wymienna, ale niezbyt wydajna - kilka osób narzekało.
Flyagaric
VIP

Postprzez aothunterpl » 11 mar 2016, o 21:25

W rn2 bateria staje się nieco właśnie wydajniejsza po zmianie oprogramowania zważywszy na 5.5 cala.
aothunterpl

Postprzez clorox » 11 mar 2016, o 23:26

To ciekawe co piszesz. Niby ekran RN2 5,5" 1080 x 1920 px zużywa mniej energii niż w R3 5" 720 x 1280 px. Cuda jednak się zdarzają...
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 83
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez aothunterpl » 11 mar 2016, o 23:50

W r3 jest pojemniejsza bateria, tu bardziej chodzi o podświetlanie ekranu, większy musi więcej zjeść, no i optymalizacja systemu zarządzanie prockiem. Dopasowanie anteny GSM aby medyk sprawność była jak największą czyli dopasowanie impedancji tak aby to co włożysz mogło wypromieniowac bez strategy np w postaci ciepła to też są ważne rzeczy i tyczy się to również wiifii, GPS itp
aothunterpl

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?