• Reklama

Telefon DUAL SIM przede wszystkim płynna praca

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon DUAL SIM przede wszystkim płynna praca

Postprzez giancardi » środa, 19 października 2016, 12:44

Witam,
Jestem użytkownikiem Lumi 520. W najbliższym czasie będę musiał mieć telefon dual sim (służbowa karta). W Lumi denerwuje mnie szybkość pracy systemu, a zwłaszcza wywalanie z IE stron nawet typu felieton na wp.

Cena (bez VAT): max 600
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5
Ilość RAM/ROM/Procesor:
Dual/Single sim: DUAL najlepszy jaki może być w tej cenie
Preferowane marki: nie mam
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętne, raczej Chiny
Wymagania (parametry, funkcje):
Opis: Chciałbym telefon, który przede wszystkim będzie niezawodnie, płynnie chodził. Nie gram w ogóle w gry i używam aplikacji typu jakdojade, nawigacja, mapy, skycash, pkp, wyniki sportowe i tego typu użytkowe aplikacje.Denerwuje mnie jak nawet one mi potrafią zresetować telefon. Sporadycznie obejrzę coś na Youtube, ale prędzej słucham RMFON. Zużycie danych na miesiąc pewnie nie przekroczy 1-1.5gb. Aparat może być jakiś normalny, jestem zdania, że zdjęcia się robi aparatem, a nie telefonem.
To samo z innymi rzeczami typu czytnik linii itd.
Bateria może być oczywiście lepsza, ale powiedzmy, że i tak ładuję telefon raz na dwa dni, więc nie przeszkadza mi to.
Podsumowując musi być to telefon w miarę szybki, bez fajerwerków, ale który nie zawiedzie i będzie sprawnie obsługiwał dual sim.
Cena im mniej tym lepiej, nie lubię wydawać pieniędzy na telefon.
Nie wiem jaka marka, zastanawiałem się nad Redmi 3s albo Redmi 3s PRO, różnica chyba około 100 złotych i nie wiem czy warto tak naprawdę. Myślałem jeszcze nad MI4C ale chyba nie ma metalowej obudowy, chociaż jest zgrabniejszy.
Czy coś z chińskich produktów jest jeszcze warte uwagi? A może zrezygnować i kupić coś z zachodnich marek pokroju Lumia 640? Tylko boję się, że specyfikacja jest bardzo słaba i znowu będę miał problemy.
Z góry dziękuję za rady.
giancardi

Reklama

Re: Telefon DUAL SIM przede wszystkim płynna praca

Postprzez ra-vau » środa, 19 października 2016, 13:33

Dobrze z tematem sie zaznajomiles :)

Redmi 3S/Pro
Mi4/c

Oraz polowanie ma tania Nubia Z7/9 (raczej ta druga) mini. Ja bym sie skłonił ku 3SPro.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez tpawel » środa, 19 października 2016, 13:36

Do takich wymagań to nawet zwykłe 3s da radę, kupi z wysyłką bez VAT za ok 500zl

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 37

Postprzez giancardi » środa, 19 października 2016, 15:26

Dzięki, ta Nubia to trochę jednak za droga chyba.

Redmi 3s pro występuje w wersji International. Rozumiem, że jedyna różnica to LTE 800, które u nas na prowincji ma zastosowanie? Czy czymś się jeszcze różni?
Nie wiem też czemu przy IN chwalą się znakiem CE, czyli jak zamówię inny to może się przyczepić UC?

Redmi 3s zwykły kosztuje około 535 złotych z wysyłką zabezpieczoną przed VAT. Bez tego kosztuje 470.
Czy ktoś ma doświadczenie czy WER Pruszcz mocno dowala VAT? No i czy dowalą za 120 dolarów czy za tyle ile zadeklaruje Goldway na przykład?
Pazerny dwa razy traci, wysyłka bezstresowa 70 złotych, a mogą doliczyć chyba 23 procent od 120 dolarów?

Redmi 3s PRO jest tylko u Goldwaya w wersji IN i to już jest 145 dolarów, licząc z wysyłką 162, tutaj już chyba warto dopłacić te 16 dolarów.
giancardi

Postprzez fake4r » środa, 19 października 2016, 15:34

Dopłać, warto. Teraz vat więcej niż pewny.
fake4r
VIP

Pochwały: 189

Powrót do Jaki telefon kupić ?