• Reklama

Telefon do zdjęć w słabym świetle za około 1000 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do zdjęć w słabym świetle za około 1000 zł

Postprzez maciek.rzepinski » 3 sty 2016, o 21:30

Witam wszystkich, cześć :) Forum obserwuję od dłuższego czasu. Nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i dlatego zakładam temat.

Cena : około 1000zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: fajnie jakby był 4,7 - 5 ", ale rozważę też propozycje ekranów do 5,5" (na pewno nie większe).
Ilość RAM/ROM/Procesor: Minimum 2GB Ram i procesor pozwalające na wygodne używanie telefonu. Pamięć wolna na dane użytkownika około 7GB jeśli można dołożyć kartę SD lub 15GB (wtedy nie potrzebuję już karty pamięci).
Dual/Single sim: -Nie jest to konieczne, ale fajnie by było mieć jedną kartę do dzwonienia i SMS-ów, a drugą do internetu LTE.
Preferowane marki: Zastanawiałem się nad LG G3, LG G Flex2 i Huawei P8 (ten trochę droższy bo 1200zł). Jednak jestem otwarty na inne marki. Jeśli można w podobnej cenie kupić coś lepszego albo równie spełniające moje wymagania, ale tańsze to proszę o rady.
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska, ale nie wykluczam sprowadzenia z Chin
Wymagania (parametry, funkcje):
- Dobra jakość połączeń.
- Bateria pozwalająca na cały dzień pracy telefonu. W moim przypadku to: 2 godziny rozmów, 3 godziny przeglądania internetu (wi-fi, LTE), zrobienie kilku zdjęć, nagranie 15 minut wideo, godzina słuchania muzyki, facebook i snapchat w tle.
- Aparat pozwalający na robienie przyzwoitych zdjęć i filmów HD (720p) w trudnych warunkach: dosyć ciemno, sporo sztucznych źródeł światła (czyli w pubie/klubie). To bardzo ważna kwestia. Z tego co wiem stabilizacja optyczna obrazu jest kluczowa w takich warunkach.

Opis:
Na wstępie zaznaczę, że nie gram na telefonie w żadne gry.
Telefonu używam głównie do pracy związanej z prowadzeniem pubu/klubu - stąd konieczność korzystania z fb, snapchata i instagrama.

Ostatnio miałem okazję korzystać z Samsunga Galaxy S6. Zdjęcia i nagrania wideo robione tym telefonem były więcej niż zadowalające. Jednak nie chcę wydać tak dużo na telefon. Coś co chociaż zbliży się do tych efektów będzie wystarczające.

Przez kilkanaście miesięcy używałem LG L9 II. Gdyby nie aparat, nadal byłby to telefon wystarczający...a więc nie mam wielkich wymagań :)
W ostatnim czasie bawiłem się też Motorolą Moto G 3-generacji, LG Optums G i LG G3S i wszystkie te telefony używało się mi wygodnie. Jednak jakość zdjęć w słabym świetle była zbyt słaba.

Będę wdzięczny za wskazanie modeli telefonów, którymi warto się zainteresować wraz z konkretnymi argumentami. Proszę o informację czy dany telefon ma stabilizację optyczną obrazu oraz jaki sensor optyczny tam zastosowano (o ile wiadomo). Odniesienie do wymienionych na początku mojej wypowiedzi modeli telefonów byłoby bardzo przydatne.

Jeśli mam sprowadzać telefon z Chin, to 1000zł jest absolutną granicą. Jeśli można kupić coś lepszego w Polsce z gwarancją to mogę dać do 1200zł.
Pozdrawiam i z góry bardzo dziękuję za pomoc :)
Ostatnio edytowano 3 sty 2016, o 22:41 przez maciek.rzepinski, łącznie edytowano 1 raz
maciek.rzepinski

Telefon:: LG

Reklama

Re: Telefon do zdjęć w słabym świetle za około 1000 zł

Postprzez Jacke55 » 3 sty 2016, o 21:58

Nubia Z9 mini - aparat bardzo dobry, wykonanie na wysokim poziomie i względnie dosyć kompaktowy telefonik, poszukaj w dziale bazar lub na olx teraz dużo osób sprzedaje z JD , nawet za 750zł gdzieś widziałem

Autor postu otrzymał pochwałę
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21
Telefon:: htc

Postprzez widmo82 » 3 sty 2016, o 22:11

czemu akurat wersja mini?
dla czytnika linii papilarnych i porcie podczerwieni?
Wersja max tego nie ma, ale ma 0,5" więcej (niewiele wiekszy gabarytowo) ale sporo lżejszy.
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
widmo82
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez maciek.rzepinski » 3 sty 2016, o 22:25

@Jacke 55 - dziękuję za odpowiedź. Poczytam o tym telefonie.
@widmo82 - zainteresuję się też wersją max, chociaż nie ukrywam, że wolę mniejsze ekrany.
@szymi - dziękuję za bardzo cenną uwagę.
maciek.rzepinski

Postprzez tpawel » 3 sty 2016, o 22:40

G3 i flex2 mają podobnej jakości aparaty, które wg mnie są lepsze niż w s5,a trochę gorsze niż w s6. Wymiarowo g3 jest genialny jak na 5,5 cala, ale ma wyświetlacz o dużej rozdzielczości i słabszego snapa801. We flexie2 jest mocny snap810,ekran amoled i wystarczająca rozdzielczość 1080p. Chodzi dużo płynniej niż g3. jeśli nie przeszkadza Ci wygięcie ekranu to wg mnie to jeden z lepszych wyborów na rynku, można go mieć za ok 1100zl nowego, z gwarancją w Pl.

wysłane z RN2

Autor postu otrzymał pochwałę
tpawel
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez maciek.rzepinski » 3 sty 2016, o 22:46

Może ktoś z Was miał okazję porównać Nubie z tymi LG lub Huawei P8? Fajnie by było poznać opinię kogoś, kto korzystał z tych urządzeń.
maciek.rzepinski

Powrót do Jaki telefon kupić ?