• Reklama

Telefon do ok. 800zł, głównie do słuchania muzyki

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do ok. 800zł, głównie do słuchania muzyki

Postprzez Frexor » 31 maja 2015, o 03:54

Cena (z VAT): 800~ zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5-5.5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2-3GB RAM/16-32GB ROM/Procesor obojętny
Dual/Single sim: Obojętne
Preferowane marki: Brak
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Wolałbym w Polsce (raty), ewentualnie gdyby wyszło dużo taniej mogą być Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): Ekran FullHD, dobra jakość dźwięku na słuchawkach
Opis:
Może zacznę od tego, dlaczego chce zmienić telefon. W tej chwili mam LG L9, na którym mam problem z deepsleepem. Gdy mam podłączone słuchawki, często tracę połączenie z internetem, a czasami telefon nawet nie chce się wybudzić. Coraz bardziej mnie to denerwuje, a bez muzyki nie mogę wytrzymać w komunikacji miejskiej.
Gdy korzystam z telefonu, to zazwyczaj mam podpięte słuchawki, dlatego chciałbym, aby jakość muzyki była dobra. Ciężko też jest mi określić, czym jest dobra jakość dźwięku, mogę jedynie powiedzieć, że słyszałem sporą różnicę między LG L9 a Samsungiem S3. Na telefonie raczej nie gram, jeśli już to są to gry strategiczne (tower defece, idle), więc wydajność nie jest za bardzo potrzebna, byle telefon wytrzymał bez większych problemów jakieś 2-3 lata. Aparat jakoś nie jest pożądanym elementem - wystarczy, że robiłby ostre zdjęcia slajdów na sali wykładowej (odległość kilkunastu metrów od ściany) i żeby w miarę dobrze sprawdzał się przy ciemniejszym otoczeniu (zdjęcia wieczorną porą). Bateria chcę by wytrzymała 2 godziny przeglądania internetu w dużym nasłonecznieniu + 8-10 godzin spędzone w kieszeni ze sporadycznym odpisaniem na wiadomości.
Co do zakupu telefonu - chciałbym go kupić na raty (allegro albo jakiś sklep z małym oprocentowaniem). Oczywiście, jeżeli cena końcowa, czyli po doliczeniu cła wyszłaby dużo mniejsza przy zakupie w Chinach, to jak najbardziej pasuje mi taka opcja. Telefony mogą być używane, byle były w bardzo dobrym stanie.

Co do telefonów jakie patrzyłem, to standard polecany na tym forum.
Jiayu S3/Lenovo k3 - jak dla mnie różnią się lekko wyglądem i tyle. O ile mnie pamięć nie myli, to Jiayu S3 miał chyba jakiś lepszy chip muzyczny wstawiony, ale teraz nie mogę znaleźć informacji na ten temat,
Gionee elife e7 - jest najmocniejszy i chyba tyle?
Meizu M1 Note - bardzo podoba mi się z wyglądu, chociaż nakładkę już bym chętnie zmienił na coś bardziej "androidowego". Minusem jest brak slotu na karte microSD. Ogólnie zapewne zmieściłbym się w 16GB, ale zawsze lepiej mieć zapas.
Frexor

Reklama

Re: Telefon do ok. 800zł, głównie do słuchania muzyki

Postprzez Frexor » 31 maja 2015, o 19:43

Z racji, że nie mogę edytować pierwszego posta, muszę napisać kolejny.
Poczytałem dokładniej o telefonach, które wymieniłem i w sumie nadal nic nie wiem.

Meizu M1 Note:
+ wygląd telefonu,
+ prawdopodobnie najbardziej dopracowany soft (nie powinien się zacinać przez dłuższy czas),
+ wyświetlacz IGZO,
+ dobra widoczność w dużym nasłonecznieniu,
+ ekran Gorilla Glass 3,
+ dostępny w polskich sklepach (900zł, dwa lata gwarancji), przez co mogę go kupić w ratach 0%,
+ dual sim (przez pewien czas będę miał 2 karty),
+ powinien długo wytrzymać na baterii.

- wygląd softu,
- brak slotu na kartę microsd,
- słaba tylna klapka,
- przeciętny aparat.

Lenovo k3 note:
+ jest tańszy od Meizu M1 Note,
+ slot na kartę microsd,
+ szybkość działania,
+ najnowszy Android.

- brak Gorilla Glass,
- wygląd zewnętrzny (w porównaniu do Meizu),
- przeciętny aparat.

Jiay S3 nie będę opisywać, bo w moim odczuciu jest bardzo podobny do Lenovo. Jedynie wyczytałem, że ma kiepski soft, co jest dużym minusem.

Gionee elife e7
+ wydajność,
+ wygląd,
+ cena,
+ 32GB wbudowanej pamięci,
+ aparat.

- odstający aparat,
- mała bateria.

Niestety, to co najbardziej mnie interesowało, czyli jakość dźwięku na słuchawkach często jest pomijana w recenzjach, przez co nie byłem w stanie nic sensownego się dowiedzieć. Drugą sprawą są custom ROMy - czasami potrafię usiąść na cały dzień i bawić się w szukanie odpowiedniego dla mnie ROMu, dlatego, chciałbym, aby telefon miał jakieś wsparcie na XDA. Ostatnią rzeczą jest dioda powiadomień, gdy jeszcze miałem Motorole Milestone, dioda była usytuowana obok górnego głośnika, lecz była zamontowana nieco poniżej (głębiej) tafli szkła, przez co w dzień, gdy telefon leżał na blacie, nie zawsze zauważałem, że się świeci. Gdy oglądałem recenzje wyżej wymienionych telefonów, zauważyłem, że dioda powiadomień w Meizu jest zawsze dobrze widoczna - co też jest sporym plusem. W tej chwili jestem skłonny zamówić nawet dzisiaj Meizu, ponieważ mogę go dostać w stacjonarnym sklepie z ratami 0% i normalną gwarancją. Ogólnie wolałbym wydać na telefon 900zł i mieć możliwość rozłożenia tej kwoty na raty, niż zapłacić jednym przelewem 700zł. Oczywiście nie jest to warunek konieczny, jeżeli by było warto, bez najmniejszych problemów jednorazowo zapłaciłbym do ok. 800zł.

Jest jakaś zauważalna różnica między Lenovo/Jiayu a Meizu na korzyść tych pierwszych oprócz slotu na kartę microSD?
Frexor

Postprzez slavo22 » 31 maja 2015, o 21:13

Hmmm, nie wiem jak dokładnie z muzyką w tych wymienionych, mogę jedynie porównać Jiayu G3T z Umi Zero - lepiej jak dla mnie gra umi, aczkolwiek teraz jest tyle softu poprawiającego jakość muzyki że w nowym sprzęcie to chyba wszystko gra mniej więcej tak samo na dobrych słuchawkach. Co do karty pamięci, mimo wszystko ja preferuję trzymanie danych osobistych na karcie. Ostatnio miałem pewne problemy z moim umi i musiałem go wyczyścić do zera, wszystkie zdjęcia i inne dane poszły w kosmos z pamięci telefonu, łacznie z tą rozszerzoną. Poza tym przez połączenie USB z kompem nie masz dostępu do pamięci zabudowanej a jedynie do fizycznej karty w slocie. Tak przynajmniej jest w umi.

Autor postu otrzymał pochwałę
slavo22
VIP

Pochwały: 46

Postprzez mas99 » 31 maja 2015, o 21:35

Z wymienionych przez Ciebie modeli najlepszy będzie zdecydowanie Meizu. W porównaniu do niego Jiayu i Gionee praktycznie nie mają dźwięku. Brak slotu SD to jednak duża wada, przynajmniej dla mnie, potrzebuję przynajmniej 64GB na samą muzykę. PowerAmp powinien wystarczyć, jeśli jednak słuchasz eskowej muzyki, możesz spróbować do tego Viper4android, jest tam sporo dodatkowego basu.

Sent from my vivo X710L
mas99

Pochwały: 1

Postprzez Frexor » 31 maja 2015, o 21:46

Ja akurat na telefonie nie trzymam nic wartościowego. Zdjęcia synchronizuje z dropboxem za pomocą Wi-Fi. Jedynie "stratą" by były save'y z gier. W tej chwili mam 6GB muzyki, ale co jakiś czas powiększam ten zbiór. Rzadko zdarza się, że chodzi mi po głowie jakiś utwór i muszę koniecznie go teraz przesłuchać, zawsze mogę losowo wybrać kilkaset piosenek, słuchać ich powiedzmy przez tydzień i znowu wylosować sobie nową playliste. Będzie to upierdliwe, ale jakoś trzeba sobie radzić z miejscem na telefonie. Mam też 2.5GB aplikacji (w tym Hearthstone, który zjada z 800MB).
Zupełnie zapomniałem o LG G2, który jest łatwo dostępny na naszym rynku. Teraz mam jeszcze większy dylemat - kupić na miejscu, z "normalną" gwarancją i możliwością spłacania w ratach Meizu/LG G2, czy szukać czegoś z Chin.
Frexor

Postprzez mas99 » 31 maja 2015, o 22:10

Jeśli chodzi o jakość muzyki, to nie wiem co wybrać. Od razu powiem, że nie masz co porównywać L90 do G2, ponieważ seria G u LG, to jedyna seria, w której postarali się o jakość dźwięku. Z obydwu modeli Będziesz zadowolony, i chyba obydwa możesz kupić w Polsce na raty.
mas99

Postprzez bartazzz » 31 maja 2015, o 22:55

Moze szukaj k3 note w wersji tena z ceramicznym glosnikiem
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 93

Postprzez Frexor » 31 maja 2015, o 23:34

Na głośniku zewnętrznym w ogóle mi nie zależy, telefon mam cały czas ustawiony na wibracje. W sumie to już nie pamiętam, kiedy ostatnio użyłem normalnego głośnika. Chyba że wersja Teana oprócz tego głośnika z tyłu obudowy ma jakiś lepszy chip od dźwięku, czy coś. Z tą jakością dźwięku na słuchawkach jest chyba tak, jak napisał mas99, zrobię roota i w gram viper4android. Na XDA nie znalazłem żadnej wybijającej się komórki ponad resztę, jeśli chodzi o jakość dźwięku na słuchawkach.
Frexor

Postprzez bartazzz » 1 cze 2015, o 09:47

wg mnie powinieneś kupić sobe coś od xiaomi plus dokupić pistony, jakośc gwarantowana. W dodatku xiaomi ma wbudowane w romie ustawienia specjalnie pod słuchawki więc myślę że to będzie najlepszy wybór

zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
bartazzz
VIP

Pochwały: 93

Postprzez mas99 » 1 cze 2015, o 11:52

Żaden Xiaomi, oprócz Mi Note/Mi Note Pro, nie pobije dźwiękowo G2, ani M1 Note, nawet nie ma co sprawdzać. 2 wymienione są poza zasięgiem Xiaomi.

Sent from my vivo X710L

mas99

Postprzez Frexor » 1 cze 2015, o 13:40

Powiem szczerze, że nie ułatwiacie mi zadania :-P Może znacie jakieś strony, gdzie znajdę jakieś dokładniejsze informacje o chipie włożonym do tych telefonów (Meizu i Xiaomi? Jednak zrezygnuję z LG G2, z prostego powodu, jest bardzo dobrze znanym mi telefonem, a chętnie kupiłbym jakiegoś "chińczyka" z czystej ciekawości. Szczególnie zainteresował mnie Meizu M1, przez ekran w nim się znajduje, zastosowanie tylko 1 przycisku systemowego, jak i sama nakładka, która swoją drogą przez "iphonowe" ikony i biały kolor mi się nie podoba. Właśnie i co do tego mam pytanie, widziałem, że są różne motywy i teoretycznie styl ikonek mogę zmienić, a jak z kolorem menu, jest tylko biały, czy to także można zmienić?
Frexor

Postprzez bumbum » 28 cze 2015, o 00:45

Xiaomi Redmi Note słabo gra na słuchawkach. Takie dodatki jak viper tylko sztucznie podbijają dźwięk kosztem innych częstotliwości, przestrzeni i zniekształceń. Podobno wszystkie Snapdragony serii 600 i 800 grają bardzo dobrze. LG w serii G, montuje DACi cirrusa stąd jakość dobra. Samsungi zaś wolfsony .chociaż LG g2 ma chyba też wolfsona. Xperia z2 na też dobry chip audio Sony. Xiaomi Mi3 ma ponoć chip cirrusa i też gra dobrze aczkolwiek cicho. Wszystkie te moje wywody znalezione w sieci ponieważ też szukam czegoś do muzyki, słucham głównie Flac i Ape więc Meizu z 16gb to stanowczo mało a wersja z 32 już za drogo. Wydaje mi się że lepiej kupić używany na allegro np. LG G3, Xperia Z2, galaxy S5, Galaxy Note 3.

Wysłane z Xiaomi Note za pomocą Tapatalka
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?