• Reklama

Telefon do ok. 800zł brutto IRDA, żyroskop,Marshmallow.

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do ok. 800zł brutto IRDA, żyroskop,Marshmallow.

Postprzez Deathraw » 7 lip 2016, o 20:50

Cena :800zł-najlepiej do kupienia w PL
Wielkość ekranu/Rozdzielczość:5"-5.5" najlepiej FullHD+
Ilość RAM/ROM/Procesor:min 2GB RAM i min 4 rdzenie~2GHz/16-32GB z możliwością rozbudowy i instalacji Marshmallowa(tak, żeby wszystkie funkcje telefonu normalnie działały i żeby prędkość czytnika pozwoliła na złączenie wewnętrznej i zewnętrznej pamięci) lub ew 64GB bez rozbudowy.
Dual/Single sim: Dual SIM się przyda, ale nie jest konieczny.
Preferowane marki: Nie mam preferencji, ale raczej coś co jest jakkolwiek sprawdzone pod względem stabilności czy awaryjności co dostanie co jakiś czas aktualizację.
Miejsce zakupu(Polska/Chiny):Raczej Polska, chyba że wysyłka nie będzie trwała tygodniami, a ktoś ma informacje, że np polski serwis jest tylko i wyłącznie picem na wodę i nie warto dopłacać.
Wymagania (parametry, funkcje): IRDA, Żyroskop, Dobry funkcja zestawu głośnomówiącego, wyraźny głośnik, dobry mikrofon.
Opis:
Potrzebuję telefonu, którego głównie będę wykorzystywał do internetu, dzwonienia i jako uniwersalnego pilota. Chciałbym, żeby zestaw głośnomówiący działał dobrze i dobrze zbierał mój głos nawet z większej odległości, a także miał mocny głośnik, żebym słyszał jak nawigacja prowadzi mnie w samochodzie. Obecnie jestem na M2 i jest to niestety dramat-nie da się rozmawiać na głośnomówiącym w innych warunkach niż ciche pomieszczenie z mikrofonem zaraz przy ustach. Fajnie, gdyby miał jakiś przyzwoity tor audio, żebym mógł posłuchać muzyki na słuchawkach. Głośnik zewnętrzny i jego brzmienie mają znaczenie drugorzędne poza zastosowaniami które opisałem powyżej. Jako, że VR zaczyna się przecierać chciałbym, żeby telefon był na niego przygotowany stąd wymaganie żyroskopu i matrycy fullhd. Aparat w mojej m2 robi zdjęcia, które potrafią się podobać przy dobrym oświetleniu, lubię robić zdjęcia, ale nie wymagam od telefonu, żeby robił je wyraźne bez szumów tam gdzie nie ma światła, ale jak będzie to potrafił to tylko się ucieszę. Bateria myślę minimum ok.3000mAh-nie jestem osobą, która ma głowę w telefonie, czy do której telefon nie przestaje dzwonić i chcę żeby przy umiarkowanym-~1-2h rozmów i gdzieś pół godziny do godziny w intenecie dziennie wytrzymał mi co najmniej 2 dni. Muszą być jakkolwiek dostępne do niego podstawowe akcesoria, jak etui czy folia na wyświetlacz.
Co do softu to jak wyżej wspomniałem najbardziej chciałbym, żeby był to Marshmallow, ale w pełni sprawny, niekoniecznie oficjalny, Lollipop niestety strasznie mnie wkurzał wybudzaniem ekranu podczas rozmowy, a zdarzało się że polikiem podczas rozmowy wystukałem do kogoś numer i zadzwoniłem. Dobrze też, jakby telefon nie miał żadnych problemów z zasięgiem gsm, czy lte. Gry będę odpalał sporadycznie.

Czytam różne opisy i każdemu telefonowi coś brakuje, dlatego zwracam się do Was o pomoc w znalezieniu czegoś co spełni część, a może i wszystkie moje wymagania?
Deathraw

Reklama

Re: Telefon do ok. 800zł brutto IRDA, żyroskop,Marshmallow.

Postprzez piotr469 » 7 lip 2016, o 21:08

Podejrzewam, że chyba jednak zbyt wygórowane wymagania względem ceny brutto zwłaszcza, że ma być z Polski. Sama IRDA już dość skutecznie ogranicza propozycje. Marshmallow też standardem nie jest.

Może jednak ktoś się podejmie szukania tak doprecyzowanego telefonu, choć pewnie nie będzie łatwo.

Możesz poszukać xiaomi redmi note 3 pro. Z uwagi na snapdragona - 6.0 może być (ale nie musi), ew. Cyan.

Wysłane z mojego FreeTAB 7001 HD IC przy użyciu Tapatalka

Autor postu otrzymał pochwałę
piotr469

Pochwały: 4

Postprzez Deathraw » 7 lip 2016, o 21:17

Dziękuję za zainteresowanie!

Wszystko kwestia ile bym musiał dopłacić żeby było cokolwiek łatwiej w znalezieniu telefonu. Jakby faktycznie coś fajnego i sprawdzonego było, to może bym się przekonał do ściągania go z Chin.
Deathraw

Postprzez asffaf » 7 lip 2016, o 21:21

Mi4 LTE wszystkie wymogi spełnia oprócz pamięci wewnętrznej tylko 16 gb.

z Mi4 LTE
asffaf

Pochwały: 2

Postprzez piotr469 » 7 lip 2016, o 22:57

@up

Akurat wewnętrzna jest ok z wymagań (16-32), ale mi4 nie ma przecież slotu na kartę pamięci.

piotr469

Postprzez Deathraw » 7 lip 2016, o 23:20

Redmi note 3 pro wg mgsm nie ma slotu na SD(?!) chociaż inne źródła mówią że ma.Czytałem też, że zabija aplikacje w tle. To jest problem jedynie oryginalnego softu, czy na innych romach też się tak dzieje? Znalazlem info na xda o CM13 dla redmi note 3(bez pro), czy wersja bez pro jest również godna uwagi? Pytam z uwagi na to, że nie znalazłem jeszcze żadnych informacji o dobrze działającym cm na wersji pro.

Mi4lte, jeżeli nie ma kart pamięci to niestety odpada.
Deathraw

Postprzez Tomoyo » 7 lip 2016, o 23:27

Jeśli brać, to tylko Redmi Note 3 Pro... SnapDragon zamiata Mediateka P10 :)
Tomoyo

Postprzez piotr469 » 7 lip 2016, o 23:47

Note 3 ma procesor Mediateka helio x10 (nie p10) i nie ma slotu na karty pamięci, note 3 pro ma slot kart pamięci i wydajniejszy, oszczędniejszy procesor qualcomma snapdragon 650

piotr469

Postprzez Deathraw » 8 lip 2016, o 11:21

Cóż różnica w wydajności procesora jest ogromna, jak do tego dochodzi mniejszy pobór energii, to już w ogóle fajnie i nie ma się co zastanawiać nad zwykłą wersją. CM13 w fazie beta jest, więc jest nadzieja, a i oficjalne MIUI jest szansa że też wyjdzie z Marshmallowem. Obejrzałem dzisiaj recenzję telefonu i poza problemem z głośnikiem rozmów i trzeszczącymi plastikami nie było nic niepokojącego, także propozycja jak najbardziej godna rozważenia, tym bardziej że wersję 32GB można już wyrwać od pseudodostawcy w Polsce za ~800zł, na bazarku widziałem ktoś wystawia za 880zł, a sprowadzenie z szybszym dhl 720zł, o ile nie dowalą cła/VAT, bo wtedy cena ta sama co w pl bez czekania. Spotkałem się z dopiskiem Prime przy wersji 32GB/3GB to jest jeszcze coś innego, czy po prostu dopisek odróżniający tę wersję od 16/2?
Deathraw

Postprzez Flyagaric » 8 lip 2016, o 13:26

Tak, to 'prime', to taki ich sposób na wyróznienie wersji 3/32.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 63

Postprzez marik1 » 8 lip 2016, o 23:09

Popieram temat Snapa. Dodatkowo ma aparat 16 zamiast 13tki z Mediateka. Zdecydowanie będzie lepszym wyborem.
LeEco Le Pro3 6/64
marik1

Pochwały: 3

Postprzez Deathraw » 11 lip 2016, o 16:45

Poczytałem trochę o redmi note 3 pro. Doszedłem do wniosku, że dopłacę do wersji prime, bo ramu i romu nigdy za mało. Trochę obawiam się głośnika rozmów, bo ponoć ma małą trwałość, wiem już, że żyroskop i akcelerometr się sypią przy włączonej opcji automatycznego dostosowywania jasności i kontrastu, co w sumie mi nie przeszkadza, bo żyroskop będzie mi głównie potrzebny do VR, ew. żeby się pobawić tapetą. Marshmallow na CM13 już ponoć działa nieźle, nawet z czytnikiem linii papilarnych.
Może się komuś przyda:
http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-0-xiaomi-redmi-note-3-t3350656

Ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem, aczkolwiek jestem jej bliski.

Problem zaczyna się, gdy trzeba wybrać sklep, chyba więcej czasu na to poświęciłem już niż na szukanie info o telefonie i widzę że realna cena to ~900zł brutto za telefon z Polski. Jeżeli chodzi o chiny, to wszystko fajnie, dopóki nie dowalą VAT, potem może się okazać, że wydłużony termin oczekiwania i tak się nie opłacił.
Deathraw

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?