• Reklama

telefon do książek i jeżdzenia z GPSem

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

telefon do książek i jeżdzenia z GPSem

Postprzez washuu » 29 mar 2015, o 11:02

Dzień dobry bardzo,

ponieważ usiadłem na moim telefonie, i tym samym zakończyłem życie ekranu w A850 (słuzył mi przez rok), to muszę kupić coś podobnego. Z A850 byłem zadowolony, więc nowy telefon będzie pewnie z podobnej półki.

Cena (bez VAT): do 700 PLN
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5,5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: min 1 GB RAM
Dual/Single sim: Dual SIM
Preferowane marki: Lenovo
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): GPS, Jasny ekran, dobra łączność GSM/3G, oraz LTE.
Opis:
Wymagania mam niezbyt duże: 5,5 cala i jasny ekran (bo czytam ksiązki), GPS (trochę jeżdzę), Dual-SIM, dobry zasięg i telefonu i internetu (więc ma mieć 900 Mhz, 1800MHz i UMTS 900/2100 MHz), chcę też się pobawić z LTE.
Gram tylko w gry logiczne / tekstowe (więc grafa i procek nie są ważne), uruchamiam trochę aplikacji naraz, ale nie muszę mieć 2 GB, w A850 dawałem radę z 1 GB.
Nie potrzebuję wynalazków jak NFC, USB Host, UST OTG, Wifi N (i tak wszedzie internet jest wolniejszy), Gorilla Glass (podobno łatwiej pęka przy upadkach, a mój telefon niejeden upadek zaliczy, nawet w etui) czy różne kompasy czy akcelerometry. Zdjęcia wystarczy żeby były poprawne, bo od zdjęć mam aparat i telefonem będą robione rzadko).

Wybór jest ogromny, przy takich średnich wymaganiach. Na razie mój wybór padł na Lenovo A916, jest podobny do A850 tylko ma dodatkowo LTE i lepszy procek, jest niedrogi (bo bez gadżetów). Co o tym myślicie? Czy ten telefon ma jakieś znane wpadki? Prawie identycznie wyglądają też A768 i S865, tylko różnicą są 4 rdzenie zamiast 8 rdzeni w A916.
Patrzyłem też na YUREKA YU, i Huawei Honor 3x i jakieś Jiayu, ale nie przekonały mnie wystarczająco. Następne na półce cenowej są wszelkie "Note" (lenovo, Meizu, Xiaomi, Mlais, Jayiu...) ale nie widzę wystarczającego uzasadnienia dla istotnie wyższych cen (choć nie miałem ich w ręku, więc pewnie sie mylę).

Chciałbym się przy okazji zaytać, czy porównywarka KiMovil jest w miare rzetelna, i linki do akucji AliExpress są z KiMovil wiarygodne?
washuu

Telefon:: MI NOTE

Reklama

Re: blatofon do książek i jeżdzenia z GPSem

Postprzez blue_voyager » 29 mar 2015, o 11:26

Co to jest blatofon?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez washuu » 29 mar 2015, o 19:31

Eee, serio pytasz?
Wiele osób tak okresla żartobliwie phablety... a że lubie polskie nowotwory językowe, to podłapałem.
washuu

Telefon:: MI NOTE

Postprzez blue_voyager » 29 mar 2015, o 19:33

Tak serio pytam, bo nie słyszałem tego określenia. Mógłbyś zmienić tytuł, żeby nie było nieporozumień a także po to żeby temat był normalnie pokazywany w wyszukiwarce?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Postprzez D4k3d » 30 mar 2015, o 00:33

to moze coolpad f2?
D4k3d
AKTYWNY

Pochwały: 9
Telefon:: Coolpad 7320
ROM: Vanilla AOSP 2.6

Postprzez anduril » 30 mar 2015, o 10:57

Nie pomogę za bardzo w temacie wątku, ale bardzo namawiam na kupno czytnika z e-inkiem do czytania książek.
Zrobisz jak będziesz chciał, ale o oczy najlepiej dbać zanim zaczną się sypać, bo potem jest pozamiatane (wiem z własnego doświadczenia).
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Re: telefon do książek i jeżdzenia z GPSem

Postprzez TLasky » 30 mar 2015, o 11:41

Dozbierać i czekać na Siswoo Darkmoon- jeśli będzie sensowny to powinien być kocur :-).

Pozdrawiam
Tomasz
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez anduril » 30 mar 2015, o 11:54

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

O, to to. I oczy podziękują za eink :)
anduril
AKTYWNY

Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Postprzez muszyna2 » 30 mar 2015, o 12:05

Kolego miałem 850+ teraz 916. Miałem kupić asusa zenfone 6 ale wpadł mi w ręce goclever quantum 600 i wiesz co ci powiem moim zdanie jest fajniejszy od obydwóch lenovo. Dotyk, gps, wielkość ekranu i jego jakość(biel lepsza niż 916), bateria nie odbiega od lenovo, cena(można w pl sklepie wyrwać poniżej 400 zł). Do tej pory nawet nie patrzyłem na wynalazki pl chińczyków. Jestem naprawdę zaskoczony a przeszły przez moje ręce różne wynalazki z chin a lenovo uważam za czołówkę chińskich producentów. Jedynie nie ma lte jeżeli to jest mus. Gdyby dolar był po 3 zł z małym groszem może bym coś szukał w chinach ale nie przy dzisiejszym kursie. Po za tym ceny w chinach coś przestały też spadać. Polecam pobawić się 600 może akurat też Ci przypasuje. Pozdrawiam
muszyna2
AKTYWNY

Pochwały: 2

Powrót do Jaki telefon kupić ?