• Reklama

Telefon do 900zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 900zł

Postprzez Matelo » 19 kwi 2016, o 22:58

Witam !

Potrzebuję Waszej pomocy w wyborze telefonu. Posiadam Samsunga S3 mini, który nie wyrabia i doprowadza mnie do szewskiej pasji (antutu score 9500).
Telefonu potrzebuję do przeglądania internetu, dużo korzystam z GPSU nawigacji i 3/4G. Nie gram, nie robię pro zdjęć i nie korzystam z różnych bajerów. Po prostu szukam szybkiego, niezawodnego i trwałego telefonu niezbyt wygórowanymi wymaganiami:

Cena (bez VAT): 900zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5'
Ilość RAM/ROM/Procesor: min 2gb RAM/ procek nie wiem
Dual/Single sim: obojętne
Preferowane marki: brak preferencji
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): lepiej Polska ze względu na gwarancję, chociaż porządny sklep wchodzi w grę
Wymagania (parametry, funkcje): jak najwydajniejsza bateria, niezawodność, szybkość, wytrzymałość
Opis:Proszę Was o pomoc bo po kilku dniach szukania wiem mniej niż jak zaczynałem i pomimo jest to forum o chińskich te niechińskie fony też wchodzą w grę ;).

Pozdrawiam !
Ostatnio edytowano 19 kwi 2016, o 23:04 przez Matelo, łącznie edytowano 2 razy
Matelo

Reklama

Re: Bez pierdół Telefon do 900zł

Postprzez Flyagaric » 20 kwi 2016, o 01:56

Z twoimi wymaganiami, to Redmi 3 (bardzo udany fon z ogromną baterią) i Meizu M2 (obecny w PL w x-kom i EuroAGD) - bardzo udany i szybki fon - soft śmiga. Oba dadzą radę.
Jak chcesz lepiej jeszcze lepiej, to pojawiły się bardzo tanie Xiaomi Mi4 LTE (ten dopisek jest bardzo ważny, bo to osobna wersja). Tylko czekać jak pojawią się tanie również w PL (raczej tylko forum i allegro/olx). Starszy model, ale baardzo udany i świetnie wykonany, niestety bez slotu SD, ale ty nic o tym nie wspominasz.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 60

Postprzez Jacke55 » 20 kwi 2016, o 11:53

Po taniości Mi4 LTE około 130$
Trochę drożej Redmi 3 Pro jakoś za trochę ponad 800zł masz z ibuygou.com z wysyłką na 99% bez Vat z pewną gwarancją.
Jacke55
AKTYWNY

Pochwały: 21

Postprzez Matelo » 20 kwi 2016, o 14:22

Rozpatruję teraz, Redmi 3, Redmi 3 pro, MeizuM2 i Mi4, Z tym że Mi4 ma dużo różnych końcówek typu Mi4s, Mi4 coś tam, który wybrać ?
Na kimovil (http://www.kimovil.com/en/where-to-buy- ... 4-2gb-16gb) ma najlepszy wynik z tych wszystkich, czy to będzie ten model poniżej ?

https://www.ibuygou.com/p-white-xiaomi- ... -7337.html

I czy jest to pewny sklep ? Chwalą się że mają rok gwarancji plus następny rok za 5$, który zechce wykupić w razie zamawiania z tego sklepu. Może macie inny godny polecenia sklep ? Odpada gearbest, miałem wielką nieprzyjemność zamawiania u nich i ostatecznie zwrócono mi kasę.
Matelo

Postprzez igor_x » 20 kwi 2016, o 15:29

Matelo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Mi4, Mi4LTE, Mi4i, Mi4c, Mi4s.
Każdy model jest inny.
Dobry gps to telefony ze snapem i jeszcze mtk xello x10.
Sprzedam Xiaomi mi5 3/32 biały-900zł + kw
Info: PW
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez Flyagaric » 20 kwi 2016, o 15:53

Matelo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak jak napisałem - Mi4 LTE - to jest konkretny model. Obecnie bardzo tani, ale świetny i bardzo atrakcyjny - po przecenach właśnie ze względu na wypuszczenie innych nowszych odmian. IMHO - póki mozna go dostać, to szarpałbym jak Reksio kość. Jedyny mankament - tylko 16GB pamięci i brak możliwości rozszerzenia.
Wart uwagi, ale wyraźnie droższy jest model Mi4c - ma 3GB RAM i 32GB wewnętrznej, więc już lepiej. Inny procek, trochę szybszy i fon jest bardziej plastikowy.
Oba powyższe i Redmi 3, są dostępne tylko spoza PL, albo allegro/olx.
W oficjalnej dystrybucji w PL jest tylko Meizu M2 - wyraźnie słabszy procek od powyższych, ale i tak śmiga aż miło, no i najtańszy.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez Matelo » 20 kwi 2016, o 18:19

Widzę że Mi4C wypada dużo lepiej w antutu i chyba właśnie się na niego zdecyduję. Czy to będzie dobry wybór ?
Teraz muszę znaleźć najlepszy sklep.
Matelo

Re: Telefon do 900zł

Postprzez Flyagaric » 20 kwi 2016, o 19:58

Piszesz, że nie grasz, a na antutu się skupiasz?
Wszystkie tu wymienione śmigają pięknie. Mi4c, to również bardzo dobry wybór.

Autor postu otrzymał pochwałę
Flyagaric
VIP

Postprzez Matelo » 20 kwi 2016, o 21:31

A antutu to jest benchmark typowo do grafiki ? Nie gram wcale, patrzyłem na wyniki antutu bo myślałem że jest to ogólny wynik szybkości fona. Jeśli jest fon który śmiga na necie i aplikacjach i jest tańszy to na pewno wybiorę. Po prostu jestem zagubiony wśród tych wszystkich modeli. A Mi4 LTE nie mogłem znaleźć w sklepach, zawsze jest jakaś literka na końcu, Mi4C najlepiej wypadł na antutu dlatego się na nim skupiłem.
Matelo

Postprzez Flyagaric » 20 kwi 2016, o 21:34

On podlicza zarówno proca jak i grafikę w rozbiciu, a potem też razem. Tylko, że nijak się to ma do ogólnie pojmowanej szybkości telefonu w codziennej pracy - Samsungi zamulały nawet na tytanach jak S4 i S5. Meizu M2 śmiga na maleńkim procu.
Oba Xiaomi Mi4/Mi4c to świetne fony - tam nic nie zamula, choć ich system to dość ciężka nakładka.
Na twe wymagania każdy z wymienionych będzie ok, ale oba Mi4 najfajniejsze.
Flyagaric
VIP

Postprzez igor_x » 20 kwi 2016, o 22:47

Najlżejszy android, to od googla.
Prosty, bez udziwnień.
Cała reszta, to zamulacze.
Nawet te od xiaomi.
Może meizu, może to wyjątek.
Nie wiem, ale opinie ma pozytywne.
Mam mi4c, sama nakładka nie grzeszy szybkością.
Stąd moja wcześniejsza opinia.
Gry, aplikacje, to coś innego.
Tu, niezależnie od nakładki, liczy się procek, grafika, ram.

Mój mi4c 2/16 to w antutu 68 tys.
ZTE Axon elite 3/32, to ponad 77tys.

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam Xiaomi mi5 3/32 biały-900zł + kw
Info: PW
igor_x
AKTYWNY

Pochwały: 7

Postprzez Flyagaric » 20 kwi 2016, o 23:02

igor_x napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A jak nakładka ZTE?
Potwierdzam, że Andek od Meizu, to rewelacja jest. Bardzo szybki i przyjemny. Używam sporadycznie (jak córa da się pobawić) i bardzo lubię.
Flyagaric
VIP

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?