• Reklama

Telefon do ~900zl

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do ~900zl

Postprzez Lino » 3 sie 2014, o 14:56

Witam
Przymierzam sie do kupna telefonu do okolo 900 zl. Mialby sluzyc do:
-Ogladania filmow
-Sporadycznego grania
-Czestego kozystania z internetu
-Czestego pisania sms-ow, jak i pisania dluzszych tekstow

Wymagam:
-Ekran od 4,7"
-Bateria w miare dobra
-Bardzo dobra wydajnosc
-Dobry ekran
-Wytrzymaly

(Informuje jeszcze, ze aparat mnie zbytnio nie interesuje, od robienia zdjec mam lustrzanke)
Lino

Telefon:: S5620

Reklama

Re: Telefon do ~900zl

Postprzez mrergie » 3 sie 2014, o 14:59

Zenfone 5, wersja 2/16.
Ale myślę że lepszym wyborem będzie Huawei Honor 3C w wersji LTE, licząc z VATem to wyszłoby około 835zł.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez Lino » 3 sie 2014, o 15:35

Czytalem kilka opini o Zenfone 5 na temat baterii, ciagle mam co do tego mieszane uczucia. Jak uwazasz, starczylaby bateria na 24h? Internet dosc czesto wlaczony, czeste ogladnie filmow i pisane, wlaczone oszczedzanie energi i jasnosc wyswietlacza ~50%. Za Asusem jeszcze przemawia nowszy android i zapowiedz do 4.4 (Nie wiem jak w przypadku Huawei'a). Zenfone ma jeszcze wiecej pamieci i obsluge kart do 64GB Co jest dla mnie ogromnym plusem. Jak z grafika, czy uklad w Zenfonie jest zauwazalnie lepszy? LTE jest mi obojetne. Jak jest z wytrzymaloscia z Honor 3c?
Lino

Postprzez ddr » 3 sie 2014, o 15:42

Jak nie robi zdjęć to i Newman K1S mu starczy ;). Ale z dobrym ekranem będzie ciężej, takie rzeczy to w drogich telefonach, aczkolwiek podobno G4S i G5S mają dobre ekrany. Honor 3C z lte też ma dobry ekran i chyba będzie najlepszym wyborem.

@edit

Bateria z zenfone powinna stykać, ale ekran jest niewiele lepszy od redmi 1s, a ten mi się nie podobał. Grafikę ma najlepszą wśród telefonów do 200$. 3c z lte jest nowością, ale zwykły 3c ma niezłe wsparcie, to wersja z lte także powinna się doczekać 4.4. A jak z wytrzymałością to nie wiem.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Postprzez Lino » 3 sie 2014, o 15:51

Poczytalem troche i sie zastanawiam nad Zenfone 5 (W najmocniejszej wersji), Redmi Note (Ekran troche za duzy, posiadam aktualnie telefon, ktory ma 3 cale i raczej ciezko bedzie mi sie przestawic na 5,5 cala), oraz Honor 3c. Nie potrafie sie zdecydowac. Co sadzicie o Jiayu g4s?
Lino

Postprzez mrergie » 3 sie 2014, o 16:00

G4S to bardzo dobry smartfon, jeden z najlepszych na swojej półce cenowej i z dobrą baterią. Również byłby świetnym wyborem, ale ekran ma niestety tylko 4,7".
Cyferkowo różnica między 4,7" a 5" jest bardzo mała bo tylko o 0,3 ale w praktycznym użytkowaniu okazuje się to jednak dość sporo.

Musiałbyś zdecydować między Zenfonem 5, Honorem 3C LTE oraz Jiayu G4S. Ewentualnie Note jeśli chcesz takiego dużego phableta.
Gdybym ja miał wybierać to odrzuciłbym od razu G4S z powodu zbyt małego ekranu, miałem go w rękach i trochę się nim pobawiłem zanim oddałem koledze. Wszystko fajnie ale te 4,7" to było zbyt mało.
Note jest dla mnie za wielki.
Miałbym problem z decyzją pomiędzy Z5 z 3C LTE. Mimo wszystko są to jednak nieco podobne telefony pod względem ich możliwości, ale ze swojego 3C na MTK jestem bardzo zadowolony i to skłaniałoby mnie ku ponownemu wyborowi tego telefonu ale w lepszej wersji. Poza tym Z5 jest bardzo duży i chyba to by go dla mnie i tak dyskwalifikowało.
Ostatnio edytowano 3 sie 2014, o 16:04 przez mrergie, łącznie edytowano 1 raz
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Postprzez ddr » 3 sie 2014, o 16:03

G4S jest kompaktowy, ma baterię 3Ah i ponoć dobry ekran. Wadą jest kiepski gps. Redmi note jedzie na tych samych bebechach, ale posiada miui co dla niektórych jest podstawowym kryterium wyboru :p. Wadą jest mali 450mp4 (również w G4S) który nie obsłuży bardzo zaawansowanych graficznie aplikacji (takie gta czy real racing jeszcze pójdzie płynnie). Honor 3c (wersja z lte ma lepsze bebechy) ma dobry ekran, dobre bebechy, nie wiem jak z resztą.
W zenfonie to chyba tylko na ekran idzie narzekać. Jest też stosunkowo długi co niektórych odrzuca :D.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
ddr
VIP

Postprzez Lino » 3 sie 2014, o 16:07

Biorac pod uwage parametry to Zenfone nie jest taki drogi ... Jak jest z kompatybilnoscia aplikacji w Zenfone 5? Przydalby sie dobry GPS na wyjazdy ..

Zle przeczytalem, zamiast dlugi przeczytalem drogi |: Moj blad Jego dlugosc mi nie przeszkadza. Mi sie jego wyglad bardzo podoba
Lino

Postprzez ddr » 3 sie 2014, o 19:57

Większość aplikacji działa. Krążą pogłoski iż np. gta nie działa, ale nikt nie raczył tego potwierdzić :). Jeśli ulubiona aplikacja jest niekompatybilna to można napisać do autora, jak ogarnia to skompiluje pod x86. Gps bardzo dobry + obsługuje glonass.
ddr
VIP

Postprzez Punisher » 3 sie 2014, o 20:47

MI3 i zenfony nie mają nic do gadania :)
Jakieś pytania ? Pisz na PW :)
Punisher
AKTYWNY

Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi MI3 White
ROM: MIUI

Postprzez Lino » 4 sie 2014, o 12:14

Zdecydowalem sie na Zenfona 5 (Najmocniejsza wersja). Dzieki wszystkim za pomoc :)
Lino

Powrót do Jaki telefon kupić ?