• Reklama

Telefon do ~900zł (propozycja Xiaomi Redmi Note)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do ~900zł (propozycja Xiaomi Redmi Note)

Postprzez analityk » 7 lip 2014, o 10:52

Witam,
postanowiłem zakupić nowego smartfona. Sporo czytałem o różnych "kombajnach" i do gustu przypadł mi właśnie Xiaomi Redmi Note ($217).
Szukam mocnego sprzętu, który zapewni mi płynną pracę na aplikacjach, dobry aparat, możliwość rozbudowy pamięci ROM, dostęp do Aero 2, pojemną baterię.

Na stronie aliexpress znalazłem w/w telefon od polecanego na forum sprzedającego:

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Red-Rice-Note-Xiaomi-Hongmi-Note-WCDMA-Mobile-Phone-MTK6592-Octa-Core-1-7GHz/311331_1885305631.html

jednakże zauważyłem pewną nieścisłość tj.:
Battery Capacity(mAh): 3100mAh - gdzieś wyczytałem, że pojemność baterii wynosząca 3100 mAh jest przeznaczona dla aparatów z TD-SCDMA a nie WCDMA przeznaczonego dla Europy, w tym Polski.

Telefon sprzedawany jest w kilku pakietach; WCDMA, WCDAM 32gb tf card, WCDMA 2GB COVERselected, WCDMA Nillkin oraz WCDMA extra battery.
Zastanawia mnie co otrzymam wybierając WCDMA? Telefon z 1GB pamięci ram (gdybym miał wybierać to skusiłbym się właśnie na tę opcję)?

Proszę o rozwianie moich wątpliwości :D
analityk

Telefon:: samsung

Reklama

Re: Telefon do ~900zł (propozycja Xiaomi Redmi Note)

Postprzez Maltis » 7 lip 2014, o 11:02

Wybierając WCDMA otrzymujesz sam telefon z 1GB ramu. A te pozostałe warianty to tylko pierdoły wrzucane przez sprzedawcę.

To 1GB to troche już mało. Szukaj czegoś z 2GB - bardziej płynna praca telefonu. Zauważalnie.

A cena jaką podałeś czyli 900zł to juz po doliczniu VATu tak?
NUBIA z5s->XIAOMI Mi3->IUNI U2->XIAOMI Mi4->NUBIA z7(nie MAX nie MINI)-> XXX
Maltis
VIP

Pochwały: 20
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI v6 4.4.4

Postprzez analityk » 7 lip 2014, o 11:13

tumektumekk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kwotę 900zł podałem, ponieważ mogę wybrać jakąś alternatywę do 900zł :D
analityk

Postprzez Maltis » 7 lip 2014, o 11:16

To jesli masz do wydania na ali 900zł to nie ma nic lepszego niż XIAOMI Mi3. Oczywiście nie licze ewentualnego VATu. Ewentualnie jesli chcesz smartfon z wiekszym wyswietkaczem, jak w Redmi Note to mozna zastanowic sie nad Lenovo Vibe Z. W budżecie się zmiescisz.

Dla mnie wybor jest prosty w takiej sytuacji.
Maltis
VIP

Postprzez emjot » 7 lip 2014, o 11:31

Polecam Redmi Note. Jestem z tego telefonu bardzo zadowolony, a ostatnio kilka ich przeszło przez moje ręce. U mnie z bogatym zestawem akcesoriów (Pistony, szkło, dodatkowa obudowa, case, DHL) wyszło sporo poniżej tej kwoty.
emjot

Pochwały: 6
Telefon:: R3NPro
ROM: MIUI Global

Postprzez analityk » 7 lip 2014, o 11:37

Jeżeli chodzi o design to najbardziej podoba mi się Xiaomi Redmi Note.
Popatrzyłem szybko na specyfikację i zastanawiam się czy bebechy tych 3 telefonów aż tak bardzo się od siebie różnią?
analityk

Postprzez Maltis » 7 lip 2014, o 11:40

Mi3 to flagowiec. To co Xiaomi mialo najlepszego znalazło się w nim.

Redmi Note to midend. Też bardzo dobry. Napewno warty zakupu. Twoja sprawa czy chcesz dokładać do Mi3. Może wystarczy Ci Note.
Maltis
VIP

Postprzez analityk » 7 lip 2014, o 11:49

tumektumekk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak jak napisałem wcześniej; zależy mi na pojemnej i wydajnej baterii, wsparciu dla aero 2 (dual sim), możliwości rozbudowy pamięci ROM oraz ogólnej wydajności w pracy na aplikacjach (mniej na grach) i dobrej jakości aparacie.
Obecny rynek jest przepełniony i trzeba dobrze się zastanowić nad zakupem telefonu, żeby później niczego nie żałować.

BTW: ostatnio patrzyłem na oneplus one, jednak aby go zdobyć (nie przepłacając) trzeba uzyskać zaproszenie. Telefon mnie zaintrygował. Niestety brak dual sima mnie zniechęcił.

#EDIT

Przed chwilą zauważyłem pewną niepokojącą mnie rzecz w specyfikacji Mi3 a mianowicie "SIM Card Quantity: Single SIM Card".
analityk

Postprzez Robbo » 7 lip 2014, o 11:56

MI3 obsługuje tylko jedną kartę. Kartę można wkładać i wyjmować na włączonym telefonie.
Robbo
AKTYWNY

Pochwały: 14
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Postprzez Maltis » 7 lip 2014, o 12:01

No to racja. przepraszam za zamęt. Mi3 nie dla Ciebie:P
Maltis
VIP

Postprzez analityk » 7 lip 2014, o 12:04

Robbo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Czyli wszystko jasne. Zależy mi na równoległej obsłudze obu kart. Chcę mieć stały dostęp do internetu poprzez aero 2. Ponadto wielokrotne przekładnie simów w konsekwencji sprawi, że po pewnym czasie chip ulegnie wytarciu, uszkodzeniu, uniemożliwiając jego odczyt.
analityk

Postprzez kolakao » 7 lip 2014, o 12:33

O ile mi wiadomo to wersja WCDMA ma MTK6592 @ 1.7GHZ 2GB RAM i 3200mAh baterię. Mój już w amsterdamie :)
kolakao

Pochwały: 18
Telefon:: Meizu Mx4
ROM: Flyme 4

Powrót do Jaki telefon kupić ?