• Reklama

telefon do 800 zl

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: telefon do 800 zl

Postprzez shayk » 21 cze 2015, o 21:11

tomek3232 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Co za problem zobaczyć sample zdjęć i porównać z s4?
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Reklama

Postprzez tomek3232 » 21 cze 2015, o 22:37

shayk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Co za problem zobaczyć sample zdjęć i porównać z s4?

Problem polega na tym że zdjęcia są robione w rożnych warunkach oświetleniowych, przedstawiają zupełnie rożne scenerie wobec czego ich porównywanie jest subiektywne.
Drugą wadą jest to że zazwyczaj zamieszczane sample to powybierane najlepsze zdjęcia (zazwyczaj z amatorskich recenzji)
Dlatego zależy mi na obiektywnych opiniach ludzi którzy mieli "oba" telefony w ręce lub używali przez dłuższy czas.
Osobiście po krótkim zauroczeniu P7000 moim faworytem w tej cenie staje się Meizu M1 Note.
tomek3232

Postprzez rrobsonm » 22 cze 2015, o 16:34

M1 note ma gorsze zdjęcia niz Jiayu S3 oraz Lenovo K3 Note. To mogę potwierdzić osobiście.
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Lenovo A820

Postprzez shayk » 22 cze 2015, o 18:19

rrobsonm napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kiedyś trzeba zrobić takie porównanie, żeby się realnie przekonać ;-)
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez rrobsonm » 22 cze 2015, o 20:30

W moim standardowym miejscu testowym K3 Note oraz S3 jest porównane i łatwo te porównania znaleźć na forum. Meizu miałem w ręku jedynie przez chwilę, więc testowałem tam gdzie akurat byłem i porównywałem z tym co miałem w kieszeni(K3 Note). Pod względem ilości szczegółów w słabym oświetleniu(późnym wieczorem na dworze) wyraźnie przegrał z K3 Note pod względem ilości szczegółów. Kolorów nie porównywałem bo wyświetlacze inaczej skalibrowane więc nie miało to sensu. Zresztą kolory dla mnie są mniej istotne niż szczegółowość, bo łatwiej je poprawić, nawet w czasie robienia zdjęcia zazwyczaj balans bieli wystarczy do zadowalających mnie rezultatów w każdym telefonie.

Dla mnie test szczegółowości przy słabym oświetleniu to najważniejszy test jeżeli chodzi o aparat. Przy dobrym oświetleniu dużo telefonów osiąga zadowalające rezultaty.

edit
Oczywiście można jeszcze dyskutować nad wersją softu, podobno w S3 bardzo zdjęcia się różnią, aż tak dokładnie nie robię porównań, tyle że telefony zawsze są na oryginalnym sofcie.
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Lenovo A820

Postprzez hoho_daniel » 22 cze 2015, o 23:33

takie pytanko bo p7000 ma 5,5 cali macie jeszcze jakies propozycje ?
hoho_daniel

Telefon:: iPhone 4

Postprzez lukastrance » 25 cze 2015, o 13:28

Żona używa SGS4 a ja mam Umi Zero więc mogę porównać te aparaty. Wg mnie zdjęcia wychodzą minimalnie lepiej w Szajsungu chociaż Umi na romie MIUI robi naprawdę extra fotki. Samsung jak to Samsung bardzo podrasowuje kolory i przedmioty na zdjęciach wyglądają o wiele bardziej kolorowo niż w realu. Jeśli będziesz się zastanawiał nad Umi mogę porobić trochę fotek porównawczych i sam ocenisz.

Wysłane z mojego UMI ZERO przy użyciu Tapatalka
lukastrance
AKTYWNY

Pochwały: 2
Telefon:: umi zero, jiayu g3t

Postprzez hellhammer » 25 cze 2015, o 14:16

tomek3232 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Sam mialem s4 i zdjecia z niego to porazka. Przynajmniej przy ocenianiu na pc, laptopie i tv plazmowym. Bo na ich ekranie to wszytskie fotki wygladaja przekoloryzowane.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?