• Reklama

Telefon do 600/700zł, wydajny, aparat nieważny

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 600/700zł, wydajny, aparat nieważny

Postprzez ohai » 31 lip 2015, o 16:34

Cena (bez VAT): ~600-700zł (jestem w stanie dopłacić jeśli warto)

Poniższe parametry wymieniam w kolejności od najważniejszego do najmniej dla mnie ważnego:
1. Procesor: Ważny jest dobry chip graficzny, sam procesor oczywiście im szybszy tym lepszy ;-) .
2. RAM: Przynajmniej 2gb, ale oczywiście więcej = lepiej.
3. Jakość wykonania: Mojego ostatniego telefonu z chin pozbyłem się po drugiej naprawie zerwanego portu micro usb, nie chcę powtórki z rozrywki.
4. Wersja androida: 5.1 byłoby świetne.
5. Wsparcie producenta/społeczności: Od dawna już nie trawię niczego co nie jest przynajmniej zrootowane :-P .
6. Jasność ekranu: Fajnie byłoby widzieć coś na ekranie w słoneczny dzień.
7. GPS: Przynajmniej przyzwoity.
8. Warstwa ochronna ekranu: Nie wymagana, ale Gorilla Glass lub coś podobnego byłoby zdecydowanie fajne.
9. Sporym plusem byłaby obecność żyroskopu, przy czym wiem że w mediatekach jest z tym ciężko więc zdecydowanie nie jest to priorytet.

Pozostałe, mniej ważne, bez szczególnej kolejności:
Wielkość ekranu: Generalnie nie boję się dużych smartfonów, w sumie wszystko jest ok dopóki nie zaczyna podchodzić pod 7' tablet.
Rozdzielczość: Ostatnio w chińczyku miałem 960*540 i nie uważałem tego za tragedię, przy czym nie oznacza to że wyższa rozdzielczość nie byłaby plusem.
Dual/Single Sim: zupełnie nieważne.
Marka: Jeśli nie da rady ogarnąć niczego z gwarancją, to nieważne.
Aparat: Obojętnie, jak dla mnie mogłoby go nie być wcale.
Miejsce zakupu: Zaufany chiński sklep jest jak najbardziej OK, nie mam raczej ochoty płacić typowych marż polskich dystrybutorów.
ohai

Telefon:: Sony Xperia SP
ROM: SlimKAT

Reklama

Powrót do Jaki telefon kupić ?