• Reklama

Telefon do 600-700zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 600-700zł

Postprzez Baza » 9 sty 2015, o 00:56

Witam, z racji że jestem nowy witam wszystkich forumowiczów :D
Jeśli chodzi o telefony produkcji czysto chińskiej jestem praktycznie zielony i potrzebuje waszej rady :)
To tak:
Wymagania
- Wyświetlacz 5' lub większy
- Jak najlepsza jakość dźwięku na słuchawkach! I jest to kryterium przez które nie mógłbym przełknąć UMI Zero
- W miarę dobre podzespoły, lubię pograć w bardziej wymagające gierki
- Przydałoby się 2GB ramu, często mam otwarte dużo aplikacji
- Przyzwoity aparat

Budżet raczej skromny bo 600 w porywach 700zł, ale wiadomo im taniej tym lepiej.
Baza

Telefon:: Leeco Le 2/Honor 6+

Reklama

Re: Telefon do 600-700zł

Postprzez TLasky » 9 sty 2015, o 01:24

Poszukaj na forum ofert Xiaomi Note w wersji 2 GB RAMM, dokup słuchawki Piston, postaw Miui 6 i masz wszystko jak chcesz, nie musisz czekać na przesyłkę z Chin etc. :-). Ewentualnie może wysil się trochę i poczytaj wątek "Jaki telefon kupić".

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez Baza » 9 sty 2015, o 14:31

Dzięki, nie ukrywam że trochę czytałem wcześniej ale jest tego naprawdę na tyle dużo że ciężko wybrać coś sensownego a w testach mało kto wspomina o jakości dźwięku na słuchawkach ( najczęściej ogranicza się do stwierdzenia że jest ok ).
Z tego co udało mi się wygrzebać samemu miałem jeszcze na oku:
-iOcean X7 elite
-iNew V3 Plus
-Lenovo K900 w wersji 32gb ( śmierdzi fake'em, nikt ze sprzedających na aliexpress nie posiada wersji 32gb, a cena 188$ wydaje mi się mało realna, co nie zmienia faktu że telefon jest moim marzeniem od dłuższego czasu :) )
-Nad Xiaomi Note też się zastanawiałem ale te 8Gb wbudowanej pamięci wydaje mi się że szybko zostanie zapchane ( tak karte 32gb już mam ale nie wszystkie aplikacje można przenieść na karte.
Baza

Postprzez TLasky » 9 sty 2015, o 14:36

Baza napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Root (który w MIUI włączasz sobie na życzenie) dla doinstalowanej aplikacji AppMaster i po problemie ;-) u mojej działa.

T.

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Postprzez TLasky » 9 sty 2015, o 14:39

Ewentualnie poczekaj trochę na pierwsze testy Meizu M1 Note (czy jak on się tam nazywa), a czas oczekiwania wykorzystaj na dozbieranie kasy na niego :mrgreen: . Jeśli Meizu będzie podążać swoją drogą (tzn. priorytetem będzie jakość, a nie cena), to powinien być kozacki telefon, bo zawsze mieli dobre audio i świetne aparaty :-).

T.

TLasky
VIP

Postprzez Baza » 10 sty 2015, o 03:34

A co powiesz jeszcze na Asus'a Zenfon 5/6 w wersji 2GB?
Baza

Postprzez Baza » 10 sty 2015, o 19:48

Sry za PPP ale nie wiem jak edytować, a co z Coolpad F2? Parametry ogólnie fajne tylko jak z dźwiękiem?
Baza

Postprzez TLasky » 25 mar 2015, o 09:49

Baza napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Miałem go i d*** nie urywa :-D. Co do Asusa się nie wypowiem. Mimo wszystko szukałbym już w czymś z 64-bit architekturą procków :-).

T.

TLasky
VIP

Postprzez rrobsonm » 25 mar 2015, o 19:12

Jakie słuchawki planujesz podpinać do telefonu? Ograniczenie na jakość wyjścia jest bardzo utrudniające wybór. Większość ludzi przy testach patrzy tylko na moc(ewentualnie jakość dołączonych słuchawek), ponieważ trzeba mieć naprawdę mega dobre słuchawki żeby przetestować jakość samego układu dźwiękowego.
rrobsonm
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: Lenovo A820

Postprzez TLasky » 26 mar 2015, o 00:54

My bad- zapomniałem, że Coolpad F2 w sumie ma proca na 64-bit (powaliło mi się z F1), a konkretnie Snapa 615, ale jak wspomniałem- dźwięk na słuchawkach 4 liter nie urywa :-D. Czekam na Gionee E7 i po cichu liczę, że będzie lepiej :-D. Dotychczas dwa najlepiej grające telefony jakie miałem to Xiaomi Note i Meizu MX4, obecne przy fajnych słuchawkach za 11$ muszę przyznać, że mój Lenovo P780 całkiem, całkiem daje radę :-). Zaznaczę, że audiofilem nie jestem ;-).

T.

TLasky
VIP

Postprzez hellhammer » 27 mar 2015, o 10:54

A co te 64bity Ci daje? Moj redmi tez ma 64bit i muli ze glowa mala.
hellhammer
VIP

Pochwały: 25
Telefon:: sony

Postprzez TLasky » 27 mar 2015, o 15:45

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To, że jeśli dany model otrzyma Lollipopa to powinno się przełożyć na jego lepszą wydajność? Wszystko też zależy od tego jak często kolega poszukujący zmienia telefony. Twój Redmi ma też niestety 1 GB ramm-u, co może istotnie wpływać niekiedy na jego płynność :-P. Sam póki co zdecydowałem się przetestować tela na mocnym, 32-bitowym procku, ale padlo pytanie o Coolpada F2, więc udzieliłem odpowiedzi, a potem sprostowałem swoją popełnioną w tej odpowiedzi pomyłkę. Poza tym dość sporo 32-bit proców nie obsługuje LTE, a 64-bit bez tego jeszcze nie słyszałem (może jest, ja nie słyszałem), więc imho jest to przewaga procków na nowej architekturze.

T.

TLasky
VIP

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?