• Reklama

Telefon do 5" (bateria, GPS, 4G) do ~125$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 5" (bateria, GPS, 4G) do ~125$

Postprzez Adek » 16 mar 2016, o 01:07

Witam wszystkich :)

Cena (bez VAT): 125-150$ jak będzie coś wartego swojej ceny
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: do 5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: żeby chodziło płynnie
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: brak
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętnie
Wymagania (parametry, funkcje): czas na baterii - ok. 2 dni, dobry GPS, 4G
Opis:
Obecnie posiadam lumie 920, ale jej czas zbliża się nieubłaganie - najgorszy problem to bateria, przy korzystaniu z internetu to wystarczy gdzieś na 4h, a jak włączę jakąś gierkę to może z 1,5h. Ogólnie nie chciałbym za dużego telefonu (może inaczej - o wiele większego niż obecnie - 130,30 x 70,80 x 10,70 - waga 185g). Dlatego 5,5" raczej odpada (chyba, że funkcjonalnie mocno przebije 5").

Bateria jak wytrzyma 2 dni będę bardzo zadowolony - nie gram w wymagające gierki (gram w np. agar.io, jakieś quizy), nie potrzebuję też mieć ciągle włączonego wifi, bt, synchronizacji. Jedynie z rzeczy baterio-żernych to 4G (nie wiem jak to jest w androidzie, ale czy mogę w łatwy sposób (czyt. kliknąć jedną kafelke w menu i wyłączać 4G?)

Z aparatu korzystam okazjonalnie, więc jest to sprawa drugorzędna.
Z jakiś dodatków to GPS dobrze działający by mi się przydał, a przy tym, żeby nie drenował mocno baterii.

Najlepiej to jakby system był w miarę "czysty". Windows Phone mi się podoba, ale nie mam problemu z przejściem.
Na internecie nie muszę mieć otwartych kilkadziesiąt kart, ale fajnie jakby nie łapał za szybko zadyszki :)

To chyba tyle.
Z urządzeń, które znalazłem i by w miarę pasowały do opisu to :
Mlais MX (najbardziej sensowna opcja ze wszystkich)

Blackview BC5000
Elephone P4000
Oukitel K4000 PRO

I tu pytanie, czy znajdę coś lepszego niż Mlais MX do 5" (w wyjątkowych okolicznościach do 5,5").

Bardzo proszę o pomoc i wstępnie dziękuje :)
Adek

Reklama

Re: Telefon do 5" (bateria, GPS, 4G) do ~125$

Postprzez Flyagaric » 16 mar 2016, o 01:20

Mlais fajny, ale nie tak fajny jak Meizu M2 i Xiaomi Redmi 3. Telefony w tej cenie będą wyglądały 'trochę' mniej ekskluzywnie od Lumii 920. Aparty też sporo gorsze, choć Lumia (mam taką w domu -żona używa) to bardzo stary fon.
Za to spodoba ci się to, że jeśli w tych fonach przełączasz się na tryb oszczędny (wyłączasz WiFi, ustawiasz GSM na sztywno na G3, lub nawet G2 i zmniejszysz jasność), to czas na baterii rośnie gigantycznie. W Lumiach nie rośnie prawie wcale...
W Redmi 3 nie trzeba się nawet w to bawić, bo bateria jest ooogromna.

Te 3 co wymieniłeś nie są tak udanymi, wspieranymi, ani fajnymi fonami jak M2, czy Redmi 3.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Postprzez fake4r » 16 mar 2016, o 01:27

Zgodzę się. I będę nudny bo znowu polecę Redmi które mam. Miałem też chwilunię M2. Design bardzo podobny a rozmiarowo niemal identyczne, R3 trochę cięższy i ma sporo większą baterię. Reszta parametrów w miarę zbliżona. Po za systemem Flyme vs MIUI, tak że jak chcesz czystego androida no to nie bardzo.
Z tych co wyżej wymieniłeś to Elephonów w ogóle bym nie brał pod uwagę bo dość awaryjne i średnio popularne, oczywiście to moja opinia.
K4000 PRO gruby i bardzo ciężki, odpuść, chociaż przypuszczam że ktoś Ci tu może go zachwalać...
Z blackview, no cóż nie wypowiem się.
Ja osobiście celowałbym w całkiem inne marki niż podałeś, bo budżet masz nawet nie najgorszy, no może oprócz tego Mlaisa bo chyba dość dobre zbiera opinie,
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Postprzez Adek » 16 mar 2016, o 01:41

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jakieś jeszcze inne niż Meizu / Xiaomi Redmi? Jeśli to znacząco wpłynie to budżet mogę troszkę podnieść, jednak nie potrzebuję telefonu, który będzie miał bardzo wysoką moc obliczeniową skoro ja tego nie wykorzystam :)

A jak wygląda czas pracy na baterii Meizu bo z tego co patrzę to o Redmi nie ma co się martwić.

I jeśli możecie tak w skrócie różnice (na plus) dla Redmi względem Mlais'a?

Nie ukrywam, że ten Mlais jak dla mnie ciekawie się zapowiada(dobrze wygląda na papierze), ale nie jestem jeszcze ostatecznie nastawiony więc pytam się Was.

Co do ekskluzywności Lumii to trzymam ją w gumowej obudowie, więc wygląda przeciętnie. :)
Adek

Postprzez Flyagaric » 16 mar 2016, o 02:23

W M2 jest sporo lepiej niż w 920 pod pełnym obciążeniem, natomiast przy niezbyt intensywnym użyciu zmiana na plus robi się już bardzo wyraźna. Da się i 2 dni pociągnąć bez ładowania. W pełni oszczędny tryb (jak wyżej opisałem) zrobi z tego jeszcze więcej.
O Mlaisie proponuję poczytać też trochę samemu.

Ekskluzywność Lumii, to jakość materiałów, komponentów i wykonania.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Postprzez fake4r » 16 mar 2016, o 08:57

Może Huawei, z asusa coś pewnie by się znalazło, możesz popatrzeć na lenovo. Widzę że zte się coś przebudziło więc być może znajdzie się jakiś ciekawy model u nich. A reszta no to już takie bardziej egzotyczne marki ulefone, cubot, kingzone...

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
fake4r
VIP

Pochwały: 202

Postprzez tpawel » 16 mar 2016, o 09:42

Albo w PL np huawei g520s

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 69

Postprzez Herezja » 16 mar 2016, o 16:21

Sam mam Mlais~a mx i mogę go polecić. Córka kolesi ma m2, kupiona przeze mnie i także ciekawy jest to telefon ale baterie na w sumie o połowie mniejszą i z tego co piszesz wynika że głównie Ci na wydajności baterii zależy.

Wysłane z mojego MX_Base przy użyciu Tapatalka
Herezja
AKTYWNY

Pochwały: 29

Powrót do Jaki telefon kupić ?