• Reklama

Telefon do 2500 z VAT

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 2500 z VAT

Postprzez Wyatt » poniedziałek, 31 października 2016, 14:00

Witam,

Cena (bez VAT): 2000-2300

Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5.2" - 5.7"

Ilość RAM/ROM/Procesor: 4/32 , 4/64, 6,64/128GB Snapdragon 820 albo jakiś inny wydajny 8rdzeniowy (tak wiem Snap ma 4rdzenie)

Dual/Single sim: Niekoniecznie, bardziej interesowałoby mnie sim/sd

Preferowane marki:Xiaomi, Samsung, Leeco, Zuk, Asus Zenfone lub inne marki z dobrymi telefonami

Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Bez znaczenia

Wymagania (parametry, funkcje): Obsługa gogli VR, skaner linii papilarnych, wydajny procesor i GPU do gier, bardzo dobry aparat najlepiej ze stabilizacją obrazu, nakładka systemowa która działa płynnie i się nie zacina i dostaje przynajmniej raz/dwa razy w miesiącu update

Opis:

Już od dłuższego czasu chce kupić nowy telefon (mój sgsII już niedomaga ;/ a mam go mniej więcej od premiery) w granicach 1600-2500zł.
Interesują mnie telefony z przekątną ekrany od 5.2" do 5.7", bardzo dobrym aparatem a dodatkowym wielkim plusem będzie stabilizacja obrazu.
Telefon jak można zauważyć dla mnie ma być wydatkiem na przyszłość i służyć przez lata więc najlepiej żeby posiadał 4-6GB, dobry procesor graficzny, opcję szybkiego ładowania i "żywotną" baterię. Szperam w internecie już od dłuższego czasu i chciałbym spróbować z jakimś chińskim telefonem, ale tutaj może być ciężko z ewentualną gwarancją (chociaż miałem telefon przez 4 lata to nigdy nie zdarzyło mi się go oddać na gwarancję - może i nie jest mi potrzebna?) i myślałem nad kupnem Samsunga Galaxy s7/s7 edge, ale później znalazłem kilka innych telefonów godnych uwagi, oto one:

Xiaomi Mi5s Plus (można zakupić w polskim sklepie internetowym)
LeEco 3 Pro
ZUK Z2 PRO (można zakupić w polskim sklepie internetowym)
Asus Zenfone 3 Deluxe ZS570KL (chyba najlepszy jak dla mnie telefon i jednocześnie mój faworyt , ale to zawsze może się zmienić)
Zte Axon 7

Jak każdy z nas szuka telefonu "perełki" dla siebie, może pomożecie mi zrobić selekcje naturalną tych telefonów ? Są to chińskie telefony i może być ciężko u nich z gwarancją a taki SGS7 to idę sobie do pierwszego lepszego sklepu rtv/agd i mam.

Więc co wy myślicie o mojej liście?

P.S. A telefony nie posiadające LTE z band 20 to jakby mogło to wpłynąć na działanie internetu? Szczerze powiedziawszy to ponoć 800 jest ważny tylko dla tych co mieszkają w mniejszych miasteczkach/ wsiach ale na forach, komentarzach ludzie się dopytują o tą częstotliwość zwłaszcza u nas w polsce czy też w niemczech. Ja mieszkam obok Katowic i jak tak sprawdzałem nadajniki operatorów komórkowych to nie znalazłem żeby któryś z nich obługiwał 800-setke tylko właśnie 1800/2100/2600Mhz.

@EDIT Jestem jeszcze przed wypłatą i nie wiem dokładnie ile jej dostane i czy będzie mnie stać na zakup Samsunga bo może mi braknąć tych kilka stówek a kolejnego miesiąca już nie mam zamiaru czekać ze zbieraniem pieniędzy to w razie czego zrobiłem powyżej listę telefonów, które są tańsze i wydają się być bardzo dobre i parametrami mocno zbliżone do SGS7. W odpowiedzi możecie także mi pomóc jeżeli miałbym już kupić chiński telefon to na jakim portalu czy to miałby być aliexpress czy gearbest czy może inny sprawdzony portal. Dodatkowym atutem byłoby jeżeli mógłbym telefon wysłać do gwarancji na terenie polski a nie wysyłać go do chin i być bez telefonu przez miesiąc lub dwa.

Pozdrawiam.
Wyatt

Reklama

Re: Telefon do 2500 z VAT

Postprzez tpawel » poniedziałek, 31 października 2016, 15:07

Za tą kasę bralbym jednak s7. Chyba że na siłę jakiegoś Chińczyka to może mi note 2,ale aparatem na pewno będzie odstawal od s7.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP

Pochwały: 41

Postprzez marik1 » poniedziałek, 31 października 2016, 18:07

W tym budżecie warto zobaczyć;
LeEco Le Pro 3 - Posiada praktycznie wszystko, co normalny telefon.
Minusy: ROM (4-językowy), brak wejścia 3.5mm, Słaby aparat, opłacalne max 64 GB.
Plusy: Bezstratne audio z przejściówką w zestawie (Typ c->3.5mm), Bateria 4070mAh (podobno bardzo żywotna), Wbudowane głośniki stereo dobrej jakości, Snap821, 4/32 i 6/64 w dobrych cenach

Xiaomi Mi5 - "Staruszek" z tym, co trzeba. W zasadzie Mi5s go nie bije.
Minusy: Wersja 3/32 osłabiona technicznie, palcujące się szkło, brak B20, tylko 4/128 ma 4 RAM (reszta 3)
Plusy: Rozsądnie powiedzieć "całokształt"

Xiaomi Mi Note 2 - Nowość, trudno się o nim wypowiadać. Trudno też znaleźć jakieś wady. Cena.

Może warto jednak poczekać na pełnoprawnych następców jeszcze kilka mies?
marik1
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez monsiejowa » poniedziałek, 31 października 2016, 18:23

Ja taż stoję przrd frapującym mnke dylematem co kupic ? Najbardziej podoba mi się Xiaomii Note 2 6/128 global , mam już doświadczenie z ta marką i ich miui-odpowiada mi. Lecz poważnie myślę też nad Leeco Le Pro 3 6/64 ale obawiam się o aktualizację softu, a raczej jej braku w tym przypadku. Zaś cena bardziej skłania ku leeco. Myślę, że jeszcze trochę poczekam na opinie użytkowników Mi Note 2 i wtedy podejmę ostateczną decyzję.
monsiejowa

Postprzez Wyatt » poniedziałek, 31 października 2016, 18:44

Właśnie obczaiłem pobieżnie specyfikację tego Mi Note 2 , na pierwszy rzut oka telefon posiada wszystko czego oczekuję od smartfonu, zaraz przejdę do głębszej analizy i ceny i gdzie go można nabyć...

@EDIT Telefon na stronie xiaomi kosztuje 679$ co w przeliczeniu daje sume ok. 3tyś. Bardzo ładnie pod względem specyfikacji lecz w tej cenie mam samsunga s7 edge z goglami i gwarancją w Polsce :) Oprócz tego jest to pre-order który zostanie wysłany dopiero 10-go grudnia i pewnie ze wględu na święta, nowy rok etc. wysyłka się znacznie opóźni a telefon dotarłby do mnie w połowie stycznia? Za dużo.
Ostatnio edytowano poniedziałek, 31 października 2016, 19:11 przez Wyatt, łącznie edytowano 1 raz
Wyatt

Postprzez monsiejowa » poniedziałek, 31 października 2016, 18:58

https://www.spemall.com/Xiaomi-Mi-Note- ... one_g.html

Przesyłka max 14 dni roboczych i opcja bez vat chyba 15$.
Może na święta albo po nowym roku cena spadnie trochę.
monsiejowa

Postprzez marik1 » poniedziałek, 31 października 2016, 19:13

Co nie zmienia faktu, że różnica miedzy nim, a Le Pro 3 jest ogromna. Prawie dwukrotna. Istotna sprawa - Czy 5,7" 128GB OLED zakrzywiony jest warty takiej aż dopłaty... Mi Note 2 jest dla osób zawiedzionych SGN7, Mi5 dla tych, co nie chcą przepłacać za SGS7, a Le Pro 3... Jest po prostu dobry w swoim przedziale cenowym. Na tego ostatniego ja raczej postawie. Kupon mam dopiero na 11-go, więc dam na wstrzymanie.
marik1
AKTYWNY

Postprzez Wyatt » poniedziałek, 31 października 2016, 19:15

monsiejowa napisał(a):https://www.spemall.com/Xiaomi-Mi-Note-2-International-Version-6GB-RAM-128GB-ROM-5-7-Inch-16MP-Camera-MIUI-8-Dual-Camera-Dual-Sim-Android-Smartphone_g.html

Przesyłka max 14 dni roboczych i opcja bez vat chyba 15$.
Może na święta albo po nowym roku cena spadnie trochę.

Tu już cena lepsza bo 500zł na tej stronie w porównaniu z xiaomidevice zostało zaoszczędzone. +12$ za wysyłke ponoć do max 9dni roboczych.
Tak jeszcze spytam , ta strona chociaż sprawdzona jest? I dlaczego xiaomi dopiero robi pre-ordery a na tej stronce można na już zamówić
Wyatt

Postprzez marik1 » poniedziałek, 31 października 2016, 19:26

Przy wchodzeniu na rynek, były takie opcje cenowe:
(CNY) (USD)
2799 - 415 4/64
3299 - 485 6/128
3499 - 520 6/128 Global
Najczęściej w ciągu pierwszych tygodni ceny schodzą do poziomu tych zapowiedzianych +~50$. Poczekałbym na waszym miejscu z 3 tyg.
marik1
AKTYWNY

Postprzez monsiejowa » poniedziałek, 31 października 2016, 19:31

Zamówiłem u nich 2 tel i wszystko było ok. Sprzedają prorder i dostawa dopiero w grudniu.
monsiejowa

Postprzez Wyatt » poniedziałek, 31 października 2016, 19:39

Tam na stronie nie jest nic napisane, że to jest pre-order i że dopiero w grudniu, albo po prostu ślepy jestem :)
Wyatt

Postprzez monsiejowa » poniedziałek, 31 października 2016, 19:48

Na stronie poniżej zdjęć jest napisane: Presale, estimate to be in stock early Nov.. Niby przewidują dostawę w listopadzie ale ktoś pisał do nich i najprawdopodobnie wysyłka będzie dopiero w grudniu.
monsiejowa

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?