• Reklama

Telefon do 2500 z VAT

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do 2500 z VAT

Postprzez ra-vau » poniedziałek, 31 października 2016, 23:14

marik1 napisał(a):To chyba złe miejsce do pytania, nasze forum jest skupione raczej na telefonach z chin...

Jeśli interesuję sie tematyla gsm, smart... I ktos pyta o rade, to polece to co uważam za najlepsze, a nie z naciskiem "a bo chinskie forum mam w ulubionych i mialem tyyyle telefonow z chin". Tym bardziej, gdy ktos precyzuje wymagania, mowi ze ma s2, to domyslam sie jak by mu bylo nie milo, kupujac chinczyk za +2k, a potem kopać sie ze sprzedawca gdyby cos sie z nim działo.

Logicznym także jest to, ze nie polece kupna podstawowego wariantu w kraju mi5 bo 1799zl to rozbój w bialy dzien, skoro 64gb z xhin kosztuje ~1250zl.

Tokiem myślenia "a bo forum o chinczykach" mialbym udawac ze w tej cenie niema LG v10, LG G5, czy za 400zl wiecej S7.

Co do uwag nt wygody noszenia, rozumiem ze panowie powyżej dłużej obcowali z tym modelem? Jesli nawet grip nie będzie autorowi tematu odpowiadal, to zakupi case ktory już będzie leżał w dloni odpowiednio i po sprawie.

Ps. Masz jeszcze alternatywe:
https://oneplus.net/pl/3

1799pln gwarancja w PL.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Reklama

en.001phone.cn=

Postprzez basswitek » wtorek, 1 listopada 2016, 00:44

Również nie polecam zakupu S7 edge bez wcześniejszego sprawdzenia jak leży w dłoni, jak działa dotyk przy krawędziach itd. Mój brat ma ten telefon i oczywiście jest super, szybki i płynny, ale konstrukcja i związana z tym obsługa nie każdemu będzie pasować. Cena do jakości też jest lipna, ale tak jest ze wszystkim, jak chcesz mieć Mercedesa klasy S to musisz zapłacić kilkukrotnie więcej niż tylko trochę gorszy samochód.
Jedyne czego zazdroszczę to fajny wyświetlacz Amoled i lepsze fotki, filmiki w ciemności (OIS), a tak to bez większej różnicy między innymi, dobrymi telefonami za 1000zł. Zdjęcia robi bardzo dobre ale jak na smartfon, niewiele lepsze od mojego Mi4c, przyzwoity kompakt zrobi lepsze lub podobne. Jednak jak ktoś ma zbędną kasę to nie ma co się zastanawiać, tysiąc w jedną czy drugą stronę.
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez Wyatt » wtorek, 1 listopada 2016, 01:45

Dzięki za wstawiennictwo :)

Co do OP3 to porównywałem go z innymi telefonami, oglądałem recenzję itd. Teraz jak już prawie jestem pewien, że nabędę sgs7 edge i pozbyłem się pozostałych chińskich konkurentów to mogę jeszcze raz przyjrzeć się op3 vs sgs7 edge.

Wg mnie aparaty mają prawie takie same - co to znaczy? Przesłona w op3 jest większa więc normalnym stwierdzeniem będzie, że zdjęcia będą wychodzić jaśniejsze np w ciemności niż w sgs7. Slowmotion... tutaj raczej wygrywa sgs7 edge ale to też nie jest aż tak rażąca różnica. Stabilizacja obrazu? Jak dla mnie oba smartfony mają tę opcję identyczną. Jeżeli chodzi o nagrywanie głosu za pomocą kamerki no cóż... tutaj lepiej to brzmi w samsungu. W op3 głos jest jakby to napisać... stłumiony, bardziej cichy. Zoom jest znacznie większy w samsungu.

Następna sprawa to jakość kolorów zdjęć w poszczególnych smartfonach... Nie jestem jakimś tam profesjonlistą od robienia zdjęć ale zapewne jak wyjdzie zdjęcie to zależy od scenerii , ale przy jednoczesnym robieniu tych samych zdjęć to jak dla mnie Samsung ma te kolory bardziej odwzorowane do rzeczywistego stanu rzeczy. W op3 w niektórych zdjęciach koloru są po prostu bledsze.

Piszę to w oparciu o ten materiał - https://www.youtube.com/watch?v=Xo-q5FT_0Is

Jeszcze takie jedno porównanie dla kogoś kto miałby ten sam problem co ja - porównanie ws. szybkości działania https://www.youtube.com/watch?v=YMa5NRCcAAQ

A jeszcze jedno pytanie jak tam z gwarancją w op3? Na czym to dokładnie polega? Mają jakieś punkty serwisowe w polsce? A i czy jeżeli kupie na ich stronie tego op3 to czy przyślą mi wersję odpowiednią dla mojego kraju. Chodzi mi raczej o standard lte 20
Wyatt

Postprzez ra-vau » wtorek, 1 listopada 2016, 07:10

tak to bez większej różnicy między innymi, dobrymi telefonami za 1000zł. Zdjęcia robi bardzo dobre ale jak na smartfon, niewiele lepsze od mojego Mi4c

Jesteś pewien ze twoj brat ma ten telefon, czy ot wychwalasz to co sam masz?
Tak gwoli ścisłości, to w dobrych warunkach oswietleniowych, na zewnatrz gdy sloneczko swoeco kazdy chinczyk jak i noe chinczyk w kwocie powyzej 600zl zrobi "ladne zdjęcie". Diabel tkwi w szczegółach. Oraz, prawda wycjodzi na jaw, gdy zrobi sie pochmurno, czy ciemno, o robieniu zdjec we wnętrzach nie wspomnę.
https://www.dxomark.com/Mobiles/Samsung ... w-champion

Naprawdę nie piszcie bzdur, ze mi4/c robi fotki jak s7. :-|

Zamawjajac do polski, wysylaja europejski model, czyli wersje EU A3003 ktora obsluguje band20 czyli lte800.

Networks
4G LTE
1800, 2100, 2300, 2500, 2600, 800, 850, 900 MHz
3G
800, 1900, 2100, 850, 900 MHz
2G
1800, 1900, 850, 900 MHz

Telefon w Polsce z tego co pamietam, w razie wpadki naprawia regeneris.
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 96

Postprzez filozof71 » wtorek, 1 listopada 2016, 08:12

Wziąłbym pod uwagę One Plus 3 ze względu na chyba najlepsze zdjęcia z Chińńczyków.
Mi 5 - dobre zdjęcia ale to tylko 5 cali, Mi 5 s - zrrezygnowali z OIS

LeEco Le 2 max - padaja czytniki linii papilarnych, niby ma OIS, ale ja nie wiem czy działa dobrze.Na plus większa rozdzileczość. IMHO jak byc go kupił z gwarancją w Spemall lub z ubezpieczeniem na Allegro też by było dosyć dobrze.

Może jeszcze jakiś Honor Mate, ale nie znam się na nich.

pozdrawiam Filozof71
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Ostrzeżenia: 3

Postprzez basswitek » wtorek, 1 listopada 2016, 11:06

ra-vau napisał(a):
tak to bez większej różnicy między innymi, dobrymi telefonami za 1000zł. Zdjęcia robi bardzo dobre ale jak na smartfon, niewiele lepsze od mojego Mi4c

Jesteś pewien ze twoj brat ma ten telefon, czy ot wychwalasz to co sam masz?
Tak gwoli ścisłości, to w dobrych warunkach oswietleniowych, na zewnatrz gdy sloneczko swoeco kazdy chinczyk jak i noe chinczyk w kwocie powyzej 600zl zrobi "ladne zdjęcie". Diabel tkwi w szczegółach. Oraz, prawda wycjodzi na jaw, gdy zrobi sie pochmurno, czy ciemno, o robieniu zdjec we wnętrzach nie wspomnę.
https://www.dxomark.com/Mobiles/Samsung ... w-champion

Naprawdę nie piszcie bzdur, ze mi4/c robi fotki jak s7. :-|

Ale nie przekręcaj moich słów. Zdaje się że to samo napisałem o gorszych warunkach ? Im ciemniej tym normalne że coraz większa różnica większa na korzyść S7. Jest jeszcze spora różnica w zdjęciach w ruchu, które w ogóle nie wychodzą w Mi4c (przynajmniej z automatu) a wychodzą dobre w S7. Natomiast przy normalnych warunkach (dzień, jakieś bliskie obiekty z lampą we wnętrzu), elementy statyczne - różnica na korzyść S7 jest bardzo niewielka, bliżej remisu niż do stwierdzenia że widać wyraźną różnica, oba telefony robią fajne zdjęcia z bardzo dobrze dobranym kontrastem i kolorami, ostrością. Robiłem te same ujęcia na jednym i drugim na tej samej apce - Better Camera i takich samych ustawieniach. Nie na fabrycznych apkach, bo ta w mi4c jest beznadziejna pod względem jakości (mega odszumianie i brak ostrości). Przy tej samej rozdzielczości S7 wali foty po 6-10mb, a Mi4c o 1/3 mniejsze. Co ciekawe - oglądając zdjęcia na ekranach obu telefonów - różnica wydaje się dużo większa na korzyść S7 niż jest w rzeczywistości (lepsza rozdzielczość ekranu Samsunga). Generalnie zdjęcia robi bardzo ładne S7, a nawet super - ale trzeba to podkreślić - są super jak na telefon. Jeśli ktoś używał przyzwoitego oddzielnego aparatu cyfrowego to będzie z S7 zadowolony, bo to dość zbliżony (może nieco słabszy) poziom, co jak na telefon jest i tak fajną sprawą.
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez Rafal1435 » wtorek, 1 listopada 2016, 13:30

filozof71 napisał(a):Wziąłbym pod uwagę One Plus 3 ze względu na chyba najlepsze zdjęcia z Chińńczyków.
Mi 5 - dobre zdjęcia ale to tylko 5 cali, Mi 5 s - zrrezygnowali z OIS

LeEco Le 2 max - padaja czytniki linii papilarnych, niby ma OIS, ale ja nie wiem czy działa dobrze.Na plus większa rozdzileczość. IMHO jak byc go kupił z gwarancją w Spemall lub z ubezpieczeniem na Allegro też by było dosyć dobrze.

Może jeszcze jakiś Honor Mate, ale nie znam się na nich.

pozdrawiam Filozof71

Które mi5 ma 5cali?
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez filozof71 » wtorek, 1 listopada 2016, 14:00

Rafal1435 napisał(a):Które mi5 ma 5cali?

Mi 5.15 czepiasz się

Sent from my Le X820 using Tapatalk
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19
Ostrzeżenia: 3

Postprzez Rafal1435 » wtorek, 1 listopada 2016, 15:23

filozof71 napisał(a):

Mi 5.15 czepiasz się

Czepiam bo jak dla mnie to idealny rozmiar 5 mała 5,5 to kloc
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez marik1 » wtorek, 1 listopada 2016, 15:32

Rafal1435 napisał(a):
filozof71 napisał(a):

Mi 5.15 czepiasz się

Czepiam bo jak dla mnie to idealny rozmiar 5 mała 5,5 to kloc

5 cali pięciu calom nie równe. Mi5 posiada 5.15" i dobrze wyprofilowane plecy, w związku z czym leży bardzo dobrze w dłoni. Z kolei "Soniaki" czy taki Zuk nie mają takiego profilowania i zupełnie inaczej leżą w dłoni.

Moim zdaniem warto określić, czego się poszukuje. Porównanie Mi5 z LeEco Le Max 2 jest nie na miejscu, bo to telefony z zupełnie innych grup. Tak jak nawet porównanie LeEco Pro 3 z OnePlus 3, bo tu różnica w cenie. Określcie, co chcecie kupić i to kupcie. Anonim nie zadecyduje <chociaż promocja może :-P >
marik1
AKTYWNY

Pochwały: 3

Postprzez Flyagaric » wtorek, 1 listopada 2016, 16:34

Wiele osób szuka mniejszych rozmiarów również z powodu tego ile mniej miejsca zajmują w kieszeni. To nie jest tylko kwestia ergonomii uchwytu.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez Wyatt » wtorek, 1 listopada 2016, 17:25

Czyli wychodzi na to, że Ci co tak bardzo naciskają na to, żeby telefon obsługiwał band20 patrza tylko na to, żeby mieć lepszy internet w przyszłości ponieważ ta częstotliwość dopiero się rozwija u nas. Obecni użytkownicy działają na częstotliwościach lte swoich operatorów a patrząc na nadajniki to większość obsługuję 1800,2100 i 2600mhz. Nie ważne jaki telefon nie kupie i tak bardzo dobrze lte będzie śmigało, zgadza się?

Wszystkie telefony, które wymieniłem jakie miałem na uwadze tj. Xiaomi mi5s plus, LeEco 3 pro, ZUK Z2 PRO, Asus Zenfone 3 Deluxe ZS570KL , op3 to i tak najlepszym telefonem - perełką będzie sgs7 edge przebijąjący pod każdym względem te telefony.
Ostatnio edytowano wtorek, 1 listopada 2016, 17:29 przez Wyatt, łącznie edytowano 1 raz
Wyatt

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?