• Reklama

Telefon do 250$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do 250$

Postprzez Flyagaric » 14 lut 2017, o 13:55

Wydaje mi się, ze większy problem jest jednak z softami do LeEco, niż ZUKa. Dobrać właściwy pod siebie, to prawdziwe wyzwanie, bo zawsze jakieś szczegóły niedomagają.
Zamiast czekać na konkretne wytyczne, lepiej zacznij już czytać odpowiednie wątki o tych fonach, bo tam zawarto już praktycznie wszystkie możliwe problemy z nimi. Wybierz ten, z którego problemami łatwiej możesz się pogodzić.
Mi5 w wersji 64GB, też powoli pokazuje się w twym budżecie.

Powinieneś jeszcze brać pod uwagę ogromną różnicę rozmiarów pomiędzy nimi - pewien jesteś, że nie robi ci to różnicy?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: Telefon do 250$

Postprzez pazdzioch564 » 14 lut 2017, o 16:21

A oficjalny ROM w Le Max 2 jaki jest? Rozmiar nie przeszkadzalby. Dotychczasowe 5.5" jest jak najbardziej w porządku. ZUK Z2 widzę że ma tylko 5" i nie wiem czy nie byłby za mały wręcz.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
pazdzioch564
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2017, o 23:43
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 2
ROM: miuipolska

Re: Telefon do 250$

Postprzez bartazzz » 14 lut 2017, o 16:58

aktualnie zmieścisz sie w budżecie z biały lub złotym mi5 3/64
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Telefon do 250$

Postprzez pazdzioch564 » 14 lut 2017, o 18:06

Jakieś okazje teraz są?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
pazdzioch564
 
Posty: 7
Dołączył(a): 13 lut 2017, o 23:43
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 2
ROM: miuipolska

Re: Telefon do 250$

Postprzez marik1 » 16 lut 2017, o 06:32

Lubię ludzi narzekających na EUI. Każdy mówi, że jest złe, ale powodu podać nie potrafią czemu. Język angielski chyba nikogo nie dziwi w telefonie z chin. Poza tym nie ma żadnych poważych braków moim zdaniem. Mam Le Pro 3 na stocku i jestem zadowolony. Twoim problemem jest to, że Zuk z2 jest przeciętny jak na parametry, Mi5 nie robią od jakiegoś czasu i o refuba łatwo, a Max2 ma swoje wady (QHD, 5.7" dla 3000mAh i problem z czytnikiem, który x829 chyba już nie dotyczy). Ja bym kupił albo średniaka albo upolował Le Pro3 (może się trafi jakiś 4/32 niezbyt przekraczający budżet)
LeEco Le Pro3 6/64
marik1
 
Posty: 138
Dołączył(a): 13 cze 2016, o 19:17
Pochwały: 3
Telefon:: LeEco
ROM: AICP

Re: Telefon do 250$

Postprzez tpawel » 16 lut 2017, o 08:24

Pozwolę się z częścią nie zgodzić.
Już odrzucając xiaomi z global softem i xiaomi.eu, większość uni, Ulefonów, elephonow ma j.polski, tak naprawdę tylko zuki i leeco go stockowo nie mają, co nie dziwi bo to telefony na Chiny ale fakt jest faktem.
Ryzyko refuba mi5 owszem istnieje, ale moim zdaniem jeśli ktoś chciałby kupić czarny, reszta jest normalnie dostępna.
X829 póki nie zaczną przychodzić pierwsze sztuki forumowiczom osobiście bym nie polecił. LePro 3 to oczywiście dobra propozycja,o ile istnieje opcja nagiąć budżet, z wysyłką bez VAT można kupić za 300$

Wysłane z Lenovo P2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Telefon do 250$

Postprzez Flyagaric » 16 lut 2017, o 14:05

marik1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ale co konkretnie masz mi do zarzucenia? Napisałem wyraźnie:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

- i lektura forum pokazuje, że tak dokładnie jest. W dodatku nie widzę, żebym spominał konkretnie EUI.
Jednym ROM pasi, a inni znajdują tam niedziałające pozornie drobne rzeczy, które ich dobijają. Jedyną opcją są customy, a tam ten sam problem - mniej, lub bardziej irytujące detale.
Absolutnym kuriozum w customach LeEco jest to, że jedna osoba pisze, że wgrała ROM zgodnie ze sztuką i coś jej nie działa, a inna odpowiada, że dziwne, bo u niej to działa, ale nie działa co innego, co działa u pierwszej.

Softy Xiaomi cechuje o wiele większy stopień dopracowania - zarówno oryginalne, jak i stocki. To nie jest żadna filozofia, ogólnie znane fakty. LeEco bryluje dizajnem i wykonaniem, ale w softach i walorach użytkowych ma wciąż sporo do zrobienia.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do 250$

Postprzez marik1 » 16 lut 2017, o 14:32

Jestem bezpośrednio po przesiadce z iPhone... Wiemy, jaką renomę miało Apple kilka lat temu. A mimo to, EUI urzekło mnie dopracowaniem. Czepiać się można praktycznie drobiazgów, których w wersji 5.9.020s w zasadzie jeszcze nie znalazłem. Jak ktoś się babra w softy, to tak ma. Ale stock jest moim zdaniem dopracowany. Jakość wykonania również mocno na +. Xiaomi? Robi dużo, robi często, a Nougata jeszcze nie ma. Więc co tak na prawdę robią? Ostatnio nieprzyjemnie pogarszają jakość, powiększają ceny. I co do języka polskiego - za LeEco nie stoi ani globalna marka, ani długi staż na rynku, ani dystrybucja europejska. To może być kwestia czasu.
LeEco Le Pro3 6/64
marik1
 
Posty: 138
Dołączył(a): 13 cze 2016, o 19:17
Pochwały: 3
Telefon:: LeEco
ROM: AICP

Re: Telefon do 250$

Postprzez Flyagaric » 16 lut 2017, o 14:58

marik1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dopieszczają softy. Nowy Andek, to żadna zaleta, jak soft ogólnie nie jest dopieszczony. Z tego Xiaomi ciągle słynie. Poza tym ma znakomitego customa w postaci MIUI.EU, więc alternatywa do globala jest.
Poza tym, to powtórzyłeś to, co ja już napisałem, więc raczej się zgadzamy co do faktów, a tylko trochę mniej co do ich oceny.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do 250$

Postprzez marik1 » 16 lut 2017, o 15:14

Jeśli multi window czy Vulkan to nie zalety...
LeEco Le Pro3 6/64
marik1
 
Posty: 138
Dołączył(a): 13 cze 2016, o 19:17
Pochwały: 3
Telefon:: LeEco
ROM: AICP

Re: Telefon do 250$

Postprzez Flyagaric » 16 lut 2017, o 18:20

To nie są dealstoppery, na pewno - dla ciebie zaleta, dla mnie żadna.
Jak ktoś kupno fona uzależnia od obecności najnowszego Andka, a nie od dopracowania softu, to ma priorytety ustawione poza granicą mojego zrozumienia.

Zaraz mi się przypomina historia znienawidzonego przez mnie Elife'a E7 - jest świetnie działający indyjski KitKat 4.4, jest 5.1, ale z niedziałającym aparatem i jest Nougat, który ponoć świetnie działa, ale nie da się z niego dzwonić. Twój warunek spełniony, ale użyteczność tego żadna.
Tak, wiem, przykład mocno przerysowany, ale jakaś analogia jest.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Telefon do 250$

Postprzez marik1 » 16 lut 2017, o 21:02

Na Le mi wszystko działa. I działało już od pierwszej wersji.
LeEco Le Pro3 6/64
marik1
 
Posty: 138
Dołączył(a): 13 cze 2016, o 19:17
Pochwały: 3
Telefon:: LeEco
ROM: AICP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama