• Reklama

Telefon do 200$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 200$

Postprzez marcela » środa, 7 września 2016, 01:18

Cena (bez VAT): max. 200$, ale im tańszy tym lepiej ;)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5,5 cala
Ilość RAM/ROM/Procesor: nie mam pojęcia
Dual/Single sim: bez znaczenia
Preferowane marki: ?
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): płynność, w miarę dobry aparat
Opis: Witam! Bardzo proszę o pomoc w wyborze telefonu. Obecnie posiadam LG G4c, chcę kupić coś nowego, będzie to mój pierwszy telefon z Chin. Zależy mi na płynności działania (standardowe aplikacje FB, instagram i tym podobne) i możliwości instalowania większej ilości apek. W miarę dobry aparat i długo trzymająca bateria. Na tym kończą się moje wymagania ;-)
Podałam maksymalny budżet, ale jeśli znajdę coś płynnego i dobrego w niższej cenie byłabym przeszczęśliwa. :-)
marcela

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Telefon do 200$

Postprzez Flyagaric » środa, 7 września 2016, 11:15

W 5.5 cala, z tymi wymaganiami, dla kobiety? - LeEco X620. Nie wiem jak ci spasują dostępne koplory, ale raczej cię zachwyci.
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez marcela » środa, 7 września 2016, 21:04

Może być też 5 calowy. LeEco faktycznie bardzo ładny, zastanawiam się jeszcze nad Xiaomi RedMi 3 Pro/Pro Prime. Czytałam że Xiaomi ma lepszą baterię i mniej problemów z softem. Kompletnie się na tym nie znam, czy w LeEco będą jakieś problemy trzeba będzie coś samemu wgrywać?
marcela

Postprzez Flyagaric » środa, 7 września 2016, 22:24

To nie jest ładny fon. To jest cegła, którą znienawidzisz. Redmi, to u Xiomi budżetówka, więc na dłuższą metę, jego brak elegancji może cię zacząć odpychać. Jak koniecznie Redmi, to raczej 5-cio calowe Mi3s, lub Mi3Pro. Ten drugi jest jednak za drogi jak na budżetówkę. O baterii nie pisałaś, ale jeśli to priorytet, to Mi3s jest tym czego szukasz.
Obacz jeszcze Lenovo Vibe Shot - spełnia wszystkie założenia, jest piękny, kompaktowy i ma 5 cali. Jak chcesz coś od Xiaomi, to do zobaczenia jeszcze Mi4c i Mi4s. Pierwszy nie ma slotu na kartę SD, ale w wersji z 32GB wewn. pamięci daje radę. Drugi ma slot na kartę, więc wystarczy pewnie nawet wersja z 16GB wewn. pamięci, no i jest jeszcze ładniejszy, lepiej wykonany i ma skaner palców.

To z grubsza wszystko z tych bezproblemowych i eleganckich.
Flyagaric
VIP

Postprzez marcela » czwartek, 8 września 2016, 00:17

marcela

Postprzez mrergie » czwartek, 8 września 2016, 03:38

Pierwszy link to wersja na Snapdragonie 652, znacznie lepsza od dwóch pozostałych.
Tylko weź jeszcze pod uwagę, że te LeEco są pozbawione slotu na karty SD oraz nie mają wejścia słuchawkowego.
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
mrergie
VIP

Pochwały: 66

Postprzez Flyagaric » czwartek, 8 września 2016, 12:31

No właśnie. Powinienem to naświetlić - słuchawki tylko po dołączonej przejściówce.
Ze względu na brak slotu na kartę SD to ten środkowy link bym odrzucił - tylko 16GB pamięci wbudowanej, to za mało.
Dwa pozostałe są ok. Wybierz co podleci. Pierwszy jest na Snapdragonie, co dla wielu jest zaletą, choć właściwie ciężko podać wyraźną przewagę. Trzeci jest najbardziej popularnym modelem.
Weź co ci bardziej cenowo przypasuje.

Poczytaj wątek o tym sprzedawcy (HongKong Goldway) - do niektórych fonów oferuje on jakby ubezpieczenie od VAT. Dopłacasz trochę, ale masz gwarancję, że celnicy nie dorzucą ci dużo większej kwoty wynikającej z 22% VAT. Nazywa się to chyba EU Express i warto to wziąć.
Flyagaric
VIP

Powrót do Jaki telefon kupić ?