• Reklama

Telefon do ~$200/800zł (wąski zakres potrzeb)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do ~$200/800zł (wąski zakres potrzeb)

Postprzez trubul » 14 lip 2016, o 11:27

Cena (bez VAT): ~$200/800zł (jak sprowadzany z Chin, to wolałbym np kurierem DHL bez vatu)
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 5" oraz rozdziałka FHD
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2-3GB/jeszcze nie wiem/chętnie jakiś od Snapdragona
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: Xiaomi? innych nie ogarniam za bardzo
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): tam gdzie taniej i będzie dobra promocja :-)
Wymagania (parametry, funkcje):
* dobry aparat
* bezproblemowy GPS (szybkie fixy) oraz LTE
* bateria z 3000mah (lepszy niż przeciętny czas działania na baterii)
* standardowo - płynność działania
* bardzo dobre wsparcie (ogólnie żeby nie było tak jak z moim obecnym SGS3 - dużo "zabawy" z nie w pełni działającymi ROMami, kernelami, innymi badziewami, tylko po prostu - wrzucam ROMa i wszystko działa :-P )
* w pełni konfigurowalna lampka LED z przodu (o ile to nie jest standard, ale po prostu się do niej przyzwyczaiłem że różne jej kolory informują mnie np o poziomie naładowania baterii czy otrzymanej wiadomości)
* niezła jakość dźwięku na słuchawkach to dodatkowy plus
Opis:
Chciałbym aby nowy telefon był poniekąd rozwinięciem SGS3 (wersja LTE z 2GB), jego wielkość mi bardzo odpowiada, więc 5" to raczej max (zważywszy na coraz to mniejsze ramki w nowszych telefonach). No i do tego oczywiście żeby był bardziej wydajny/miał lepszy aparat/lepszą baterię itd :-P

Czy znajdę lepszy telefon w takich wymaganiach niż Mi4C? Oraz czy jest szansa w tej kwocie na jakiejś promocji wyrwać wersję 3GB/32GB?

Pozdrawiam.

PS Przeczytałem o nim jakąś negatywną opinię, że ekran strasznie smuży i jest nieuziemiony(?), do tego czas pracy na baterii to tragedia - ktoś mógłby się do tego odnieść?

EDIT: Wyczytałem też że jakość dźwięku na Mi4C jest mocno słaba, więc w takim razie odrzucam wersję 3GB/32GB oraz jestem otwarty na wszelkie propozycje które spełniają wymagania ;-)
trubul

Reklama

Re: Telefon do ~$200/800zł (wąski zakres potrzeb)

Postprzez Flyagaric » 14 lip 2016, o 15:57

W twoje potrzeby i zakres ten fon wpasowuje się idealnie. Problem taki, że w rozmiarze 5cali z wartych uwagi fonów, to jest chyba jeszcze tylko OnePlus X, którego trudno dostać, i który jest niezasłużenie drogi.
O ekranie nic nie wiem, ale o jakości dźwięku czytałem, że jest bardzo dobrze, ale nie tak dobrze jak np. w LeTV.
O baterii, to tu na forum koledzy pisali, ze istotnie - im nowszy soft, tym jest z tym gorzej, bo we wczesnych wersjach ponoć trzymała tak jak 3080mAh trzymać powinno. No i w CMie może być lepiej. Dopytaj w wątkach o tym fonie.

Też się nad nim zastanawiam, bo moja córa strasznie się napaliła na niego.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Postprzez PanParufka » 14 lip 2016, o 20:11

Ją nie mam żadnych problemów z baterią na najnowszym MIUI Polska, innych nie sprawdzałem. Trzyma 1-2 dni w zależności od użytkowania.
Ekran - przynajmniej u mnie nie sprawia żadnych problemów i jest znacznie lepszy (czerń, intensywność kolorów) niż RN3Pro, Redmi 3 Pro i Meizu M2 Note.
Dźwięk też lepszy niż w tamtych (nie jestem audiofilem, ale muzy dużo słucham i jak dla mnie jest ok), ale oczywiście wiele zależy od słuchawek.

Wady w Mi4c zauważyłem 2:
Lubi się nagrzać (jak ponoć każdy snap 808),
Reakcja na dotyk nie jest idealna.

Natomiast wrażenie z użytkowania obu tel to zdecydowanie na duży plus dla Mi4c.

Natomiast przesyłka DHL-em i brak Vat-u się wykluczają :p
PanParufka

Pochwały: 1

Postprzez Flyagaric » 14 lip 2016, o 23:26

Wersja 3/32GB z ibuyugo kosztuje 210$, ale:
Primo - jest z magazynu UE, czyli VATu nie będzie i idzie krócej
Secundo - ma częściową gwarancję w PL, we Wrocławiu, u gościa, który świetnie zna te telefony (Acid z MIUI Polska).
Jak będę brał, to chyba właśnie tam. Wydaje się to najciekawszą opcją w tej chwili.
Da się taniej, ale już bez tych zalet.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez trubul » 15 lip 2016, o 12:35

Dzięki za odpowiedzi :-)

@Flyagaric, są jakieś dedykowane podfora Mi4C na telchina, czy jedynie kilka wątków i lepiej szukać na forach miui?
Oprócz tego, jak wygląda kwestia gwarancji telefonów kupowanych na Ali? Te z ibuygou mają częściową w PL, a wszystkie pozostałe (np od Goldiego)?

@PanParufka, czym objawia się ta nieidealna reakcja na dotyk? Bo widziałem kilka opinii właśnie o nie najlepszym dotyku w Mi4c, więc coś jest na rzeczy.
A o tego DHLa i brak VATu, to znajomy tak zamawiał jakiegoś "chińczyka", ale rzeczywiście miał magazyny w EU.

Ogólnie mam już niezły mętlik w głowie, co osoba to inna opinia, trudno się w tym wszystkim połapać.

PS U Goldiego jest do dziś taka oferta, wysyłka z EU więc bez VATu, wychodzi $136 za 2/16GB, dobra okazja?
trubul

Postprzez Flyagaric » 15 lip 2016, o 13:00

Ogólnie, to więcej info znajdziesz miui pl i xda, ale tutaj terz jest sporo. Jak to wygląda u goldiego, to możesz poczytać w jego watkach i w wątku o polecanych sprzedawcach z Ali. Nie korzystałem, więc nie podam szczegółów. Konkluzja taka, że można na nim polegać, ale trwa to sporo (bo w Chinach).

Oferta dobra, ale pamiętaj, że brakuje slotu SD, a to mała pojemność.
Flyagaric
VIP

Postprzez trubul » 15 lip 2016, o 13:14

Ok dzięki, co do slotu SD to wiem że 16GB obecnie nie jest świetną pojemnością, ale z drugiej strony 16GB wbudowane w SGS3 mi wystarcza (aczkolwiek nie używam telefonu jako odtwarzacza muzyki, bo mam uszkodzone gniazdo jack). A Mi4c z tego co wyczytałem wykorzystuje wbudowany chip w procesor (a nie oddzielny chip DACa), więc i tak nie ma co liczyć na lepszą niż przeciętną jakość dźwięku z wyjścia :-)
trubul

Postprzez Flyagaric » 15 lip 2016, o 13:48

Powodów do narzekań (jeśli o dźwięk chodzi) ponoć nie ma. Są lepsze (te z osobnymi DAC) fony, ale tu ponoć też jest bardzo dobrze. Zawiedzeni są głównie ci, kórzy dowiedzieli się, że dźwięk dekodowany jest przez SoC, a oczekiwali osobnego DACa. Dobre słuchawki i dźwięk na pewno tu nie zawiedzie.
Jeśli myślisz, że 16GB ci wystarczy, to pewnie tak będzie, ale licz się z tym, że planujesz mało przyszłościowo.
W tej cenie to jest hit, jakby jeszcze był slot, to byłaby absolutna bomba.
Flyagaric
VIP

Postprzez trubul » 15 lip 2016, o 15:08

Hmm no dobra, 16GB wiem że mało przyszłościowe, ale różnica w cenie między 2/16 a 3/32GB jest kolosalna i IMO nieopłacalna.

A co uważasz o problemach z dotykiem? Tutaj kilka z wielu przykładów, z tego co wyczytałem bardzo dużo osób na to narzeka; są też reporty ludzi ze zgłoszeniami tych bugów - nie widziałem w żadnym odpowiedzi od Xiaomi:
https://www.youtube.com/watch?v=uPC7Z2ploxc
http://en.miui.com/thread-181995-2-1.html
https://www.youtube.com/watch?v=5jiz7VhR8nM
https://www.youtube.com/watch?v=3Un1eL106iM
trubul

Postprzez pawellabedz » 15 lip 2016, o 15:17

Ale czy czasami te wysyłki eu od goldiego to prawda czy zwykła ściema czyli tak naprawdę cn22
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez tpawel » 15 lip 2016, o 15:42

Ale przecież w pro jest slot na sd.
Co do wysyłek eu express to przecież nigdzie nie jest napisane że t9 idzie z eu.
tpawel
VIP

Pochwały: 69

Postprzez Tomoyo » 15 lip 2016, o 16:24

pawellabedz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie ważne jak, ważne że nikt jeszcze nie zapłacił vatu i że ta przesyłka idzie szybciej niż normalna :)
Tomoyo

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?