• Reklama

Telefon do $180, 5 typów

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do $180, 5 typów

Postprzez ZachodniChinol » 15 lut 2016, o 22:06

Cena (bez VAT): 180$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 5,5''
Ilość RAM/ROM/Procesor: min 2GB /min 16GB / obojętnie
Dualsim/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: brak
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): chiny
Wymagania (parametry, funkcje): b.dobry aparat, LTE, b. dobry GPS
Opis: Zastanawiam się nad tymi modelami:

Xiaomi Mi4
ZTE Nubia Z9 mini
LeEco (LeTV) s1x600
Meizu MX4 / Meizu MX4 Pro

Zależy mi przede wszystkim na dobrym aparacie (dobre łapanie ostrości podczas kręcenie filmików, ładne kolory i szczegółowość im więcej bajerów tym fajniej). Miałem wcześniej LG G2 (refubrished) ale tam aparat uznałbym tak z 7/10, nie powalał.
W gry nie gram, więc na jakiejś wielkiej wydajności mi nie zależy, raczej multitasking, parę zakładek w Chrome i aplikacje w tle, dlatego celuję w coś w >=2GB RAM.
Bateria żeby chociaż 1 dzień trzymała.
Wielkość telefonu: im mniejszy tym lepiej. 5 cali byłoby idealnie, ale nie chcę się ograniczać przez wielkość ekranu, jeżeli będzie coś fajnego. Chociaż 5,5 cala to już sporo, więc liczę na mniej :-)
Cenowo chciałbym się zmieścić do $180 czyli jakieś 700 zł, ale rozważę lepsze i gorsze propozycje.
Oraz pytanie, czy ktoś używał z w.w. telefonów do VR (Google CardBoard itp.) ?

A może jeszcze jakieś inne modele godne uwagi?

p.s. słyszałem gdzieś, że jakość aparatu zależy też od procesora. Że np. taki MediaTek ma jakieś granice i (strzelam, bo nie pamiętam), nie obsłuży więcej niż 8MPx. Ktoś coś o tym słyszał?
Oraz pytanie, w aparacie w zakładce przesłony, która wartość jest lepsza? f/2.2 czy f/1.8? Wyższa czy niższa liczba?
Ostatnio edytowano 15 lut 2016, o 23:12 przez ZachodniChinol, łącznie edytowano 1 raz
ZachodniChinol

Reklama

Re: Telefon do $180, 5 typów

Postprzez blue_voyager » 15 lut 2016, o 22:08

Dodaj obowiązkowy szablon, w przeciwnym razie kosz.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
blue_voyager
VIP

Pochwały: 237
Ostrzeżenia: -1

Powrót do Jaki telefon kupić ?