• Reklama

telefon do 170 $

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

telefon do 170 $

Postprzez zurek121 » 27 wrz 2015, o 14:36

Witam, chciałbym sobie sprawić nowego smartfona i zacząłem patrzeć na chińskie marki, ale nie interesowałem się tym wcześniej i tyle tego jest, że trudno ogarnąć i prosiłbym o poradę. Także telefon do ceny 160 dolarów. Oraz rzeczy które chciałbym w nim mieć to:
-aparat minimum 13 mpx + jakaś kamerka z przodu ( ale to chyba wszystkie mają )
-wyświetlacz 5-calowy
-dual-sim
-ram 2 gb
-rom 16 gb
-procesor taki, żeby telefon po protu płynnie chodził, będzie głownie używany do internetu
-menu w języku polskim
-bateria, żeby trzymała mi chociaż jeden dzień przy umiarkowanym używaniu

Zwróciłem uwagę na ulefone paris, ale nie wiem czy to sensowny wybór, a telefon jest całych zatrzęsie. Także dziękuję za pomoc i pozdrawiam.
zurek121

Telefon:: sony

Reklama

Re: telefon do 170 $

Postprzez spider2you » 27 wrz 2015, o 14:43

Wszystko już było i jest napisane w tematach. Poszukaj, bo zaraz MOD wywali Twój temat w kosmos :lol: Ja tak miałem i się nauczyłem szukać, a świeżak tutaj jestem :lol:
spider2you

Telefon:: Samsung Xcover2

Postprzez zurek121 » 27 wrz 2015, o 14:47

hehe, dzięki za radę, jest taki temat poniżej podobny , ale ostatniej osobie nikt nie odpowiedział, więc pomyślałem , że założę nowy. Poszukam jeszcze wcześniej ;D
zurek121

Postprzez Flyagaric » 27 wrz 2015, o 20:49

zurek121 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jeśli tak się zdarzy, to możesz uznać, że odpowiedź na to pytanie już padła w wątku i pytającemu się nie chciało czytać, lub pytanie było tak egzotyczne, że nikt nie czuł się kompetentny.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez pbl3 » 4 paź 2015, o 14:41

Cześć, szukam telefonu w tym przedziale cenowym, mam jednak nieco inne priorytety:

Cena: do 170$
Ekran max 5", mile widziane FHD, zniosę HD
Sprzęt: min. 2G/16G, nowoczesne 4 rdzenie
Może być single sim
Marka dowolna, ale zależy mi na jako-takiej jakości
Zakup w Chinach
Musi mieć dobry GPS z kompasem, dobry zasięg (rozmowy i WiFi), dioda powiadomień, miejsce na kartę SD, w miarę dobry aparat, bateria starczająca na 1 cały dzień.

Lubię różnorakie wycieczki, stąd telefon musi szybko i pewnie łapać sygnał GPS.
Doceniłbym dobrą jakość dźwięku na słuchawkach.
Ekran FHD, bo jednak zauważałem piksele na HD i czytam sporo książek na tel.
Dobrze byłoby mieć 3GB RAMu i możliwość korzystania z LTE.

Na początku poszukiwań nastawiałem się na Meizu M2 oraz Elephone p6000 Pro. Po dalszych poszukiwaniach natrafiłem na:
TCL 3S M3G - wygląda bardzo fajnie, jednak obecna cena to 155$ - trochę sporo, jak na takie bebechy. Nie znalazłem wystarczająco konkretnych informacji n.t. GPS.

ZOPO Speed 7 - ok. 160$- niby spełnia wszystkie warunki, ale denerwuje mnie brak fizycznych przycisków (home etc.) i wystający aparat.

IUNI U2 - wygląda na świetny telefon, z b. dobrym aparatem i jakością wykonania. Ktoś tu ostatnio pisał o kupieniu go za 130$ (chyba), ale mam trudności ze znalezieniem go gdziekolwiek. Nie ma niestety LTE.

InFocus M810t - na papierze cudo i za 140$ aż kusi, by spróbować przesiąść się na 5,5". Do tego wg mnie jedynie słuszne umiejscowienie gniazda słuchawek - na dole. Nie mam pojęcia jak z jakością - nie chcę, by się rozkleił jak mój poprzedni iNew V3.

Będę bardzo wdzięczny za inne propozycje, komentarze odnośnie powyższych i porady, czy nie można kupić ich taniej.
pbl3

Postprzez Flyagaric » 5 paź 2015, o 17:22

TCL - sporo ludzi zgłasza problemy z jakością dźwięku podczas rozmowy.
ZOPO - mam tak samo.
IUNI - za 130$ zapomnij. Raz pojawił się poniżej 150$ i zniknął jak ufo w momencie. Bliżej 200$ niestety.
InFocus - no właśnie. Cudownie na papierze, a jakoś mało ludzi go posiada, więc i trudno o liczniejsze opinie. Ze zdjęciami to tam chyba dość przeciętnie, ale zdaje się tragedii nie ma.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez pbl3 » 10 paź 2015, o 17:54

Odnośnie InFocus - jest dosyć informatywny wątek na xda. Ktoś załączył nawet filmik z porządną recenzją. Ogólnie telefon wygląda porządnie. Wygląda jednak na to, że GPS działa tak sobie (może to kwestia softu), do tego bateria ledwo starcza na dzień średniego użytkowania. Szkoda, bo nie po to szukam nowego sprzętu, żeby potem się męczyć.

Czy ktoś ma może jakieś inne ciekawe propozycje?
pbl3

Postprzez janusz1976s » 11 paź 2015, o 12:54

Zwróć uwagę na lenovo p70
janusz1976s

Postprzez Flyagaric » 11 paź 2015, o 20:22

Zwróć uwagę na Redmi Note 2 - w wątku o promocjach jet link do wersji 32GB RAM za 171$. Kosi wszystko w tej cenie.
Flyagaric
VIP

Postprzez mihi97 » 12 paź 2015, o 17:52

A co myślicie o Doogee F5? 3GB ram jednak kusi, firma nie jakiś noname a cena dość zaskakująco niska, bo 150-160$ (a w przedsprzedaży był za 139 nawet)
mihi97

Telefon:: Sony

Postprzez Flyagaric » 12 paź 2015, o 18:16

Bo ja wiem. W porównianiu z Xiaomi, to dla mnie oni są nonamem. Mają masę wpadek i nie dotrzymują specyfikacji. Fony często wykazują szybko oznaki starzenia. Soft ponoć chodzi fajnie, ale w innych modelach masa drobnych problemów jest zgłaszana przez userów.
Redmi Note 2, to pewniak, a z Doogee trzeba miec trochę szczęścia. Baetrie w DG często są mniejsze niż deklaruje producent i ogólnie telefony nie błyszczą na tym polu.
Z jakiegoś powodu budzą te DG sporo entuzjazmu (nie tylko u nas na forum), ale ja osobiście go nie podzielam.
Flyagaric
VIP

Postprzez mihi97 » 12 paź 2015, o 18:28

Myślę że cena w połączeniu z 3gb ramu zachęcają. Żeby kupić tel z 3gb ramu trzeba dać 2 razy tyle na ogół.
mihi97

Telefon:: Sony

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?