• Reklama

Telefon do 1500 złotych

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 1500 złotych

Postprzez findhorn14 » 20 lip 2016, o 08:33

Cena (bez VAT): 1500 złotych
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max. 5.5" / wystarczy FHD
Ilość RAM/ROM/Procesor: min. 4GB / min. 16 GB (patrz niżej) / obojętne
Dual/Single sim: obojętne
Preferowane marki: obojętne
Miejsce zakupu: Polska/EU
Wymagania: NFC, aktualizowany i niezaśmiecony system, działający czytnik linii papilarnych (lub inny biometryczny), dobry GPS
Opis:
Witam. Poszukuje telefonu, który godnie zastąpi używaną od prawie 5 lat Xperię neo V. Ponieważ obecnie używany telefon (jak na obecne czasy) ma słabe parametry to nietrudno będzie go zmienić na coś lepszego. Kwota do wydania dosyć duża, jednak niewystarczająca do zakupu wydajnego "markowca".

Wymagania mam dosyć precyzyjne, ale niestety nie mam wiedzy jak poszczególne telefony się sprawują w rzeczywistości (cyferki to nie wszystko...). Na codzień telefon będę przede wszystkim używał do rozmów/SMS/internetu/e-maili/aplikacje (bankowość, payback, viatoll, visa oferty itp.), czasem zdarzy się jakaś wymagająca gra oraz zabawa w geo-caching (dobry GPS wymagany). Dlatego chciałbym, aby telefon działał płynnie pomimo wielu uruchomionych aplikacji (wskazane dobre zarządzanie RAM) - stąd celuje w telefony z minimum 4GB RAM. 3GB wydają się być w porządku, jednak obawiam się, że przy obecnym postępie 3GB RAM mogą szybko stać się niewystarczające.
Kolejne wymaganie to niezaśmiecony system (obsesja związana z obecnym telefonem - mało ROMu, a do tego jeszcze zajęty jakimiś bzdurnymi/niepotrzebnymi aplikacjami), który będzie działał sprawnie i do którego będę mógł liczyć na aktualizacje producenta. Wiem co to kernel i ROM, jednak chciałbym uniknąć zabawy w ręczne wgrywanie nowego/lepszego softu, tylko dlatego, że producent porzucił aktualizacje dla tego modelu. Z drugiej jednak strony chciałbym, aby był to telefon na tyle popularny, że w razie zaprzestania aktualizacji mógłbym liczyć na społeczność użytkowników.

Żona używa Honor 7 - bardzo mi się podoba, działa płynnie (z 3GB RAM), jednak nie ma NFC (parametr krytyczny). Ma za to idealnie działający czytnik linii papilarnych - czytałem o tym, że w wielu telefonach ze względu na słabą czułość (?) jest on zupełnie bezużyteczny (nie czyta).

Początkowo interesował mnie ZenFone2 (ZE551ML), ale słabe podświetlenie go skreśliło. Na oku miałem też UMi Super (oczekiwania i zapowiedzi nie wytrzymały zderzenia z rzeczywistością). Obecnie na tapecie mam Ulefone Future, ale słaby GPS i niedziałający czytnik linii papilarnych sprawiły, że jestem w kropce.
findhorn14

Reklama

Re: Telefon do 1500 złotych

Postprzez pawellabedz » 20 lip 2016, o 11:37

One plus 3 ma nfc ale kosztuje 1800 złotych nie licząc vatu
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez Quis » 20 lip 2016, o 11:58

Oneplus 3 kosztuje 1799 już z polskiej dystrybucji.
Quis
VIP

Pochwały: 28

Postprzez iatawiec » 20 lip 2016, o 12:57

jakis namiar?
iatawiec

Pochwały: 2

Postprzez AnimalPL » 20 lip 2016, o 13:24

jesli podoba Ci sie honor 7 i jestes w stanie zejsc z wymaganiami z 4gb do 3gb to bierz huawei p9. Pelna polska gwarancja w cenie.
AnimalPL
AKTYWNY

Pochwały: 23

Postprzez filozof71 » 3 sie 2016, o 19:25

iatawiec napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

oneplus.net

Wysłane z mojego NX507J przy użyciu Tapatalka
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez filozof71 » 3 sie 2016, o 19:26

AnimalPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To niestety problem że NFC u Chińczyków to najwyższa półka i to nie zawsze.

Wysłane z mojego NX507J przy użyciu Tapatalka
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
filozof71
AKTYWNY

Pochwały: 19

Postprzez davneson » 3 sie 2016, o 20:24

Ja bym celował w meizu 5pro

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka
Jiayu G3----->Iocean X7 HD----> Meizu M1 Note
davneson
AKTYWNY

Pochwały: 1

Powrót do Jaki telefon kupić ?