• Reklama

Telefon do 140$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do 140$

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2015, o 23:15

O Flyme, to proponuję wywiedzieć się na youtube, bo to dość mocno zmieniona nakładka na androida, autorska dla Meizu.
Generalnie, to zasady w chinolach są takie, że też są firmy lepsze i gorsze. Są duzi i znani producenci: Xiaomi, Meizu, Gionee, Lenovo, ZTE, Huawei. I są mniejsi - robiący lepsze, lub gorsze słuchawy i niestety też, często stosujący nieczyste chwyty marketingowe (kłamanie o specyfikacji fona - zawyżanie osiągów, pojemności, itd).
Generalnie to w tym przedziale cenowym dawno nie było niczego co wyglądało by tak atrakcyjnie jak ten Meizu M2, sęk w tym, że dopiero zaczęli wysyłki i nikt go jeszcze nie ma.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Postprzez clorox » 21 sie 2015, o 00:43

@Plastic Zajrzyj jeszcze na stronę http://www.kimovil.com/en/. Bardzo dobre porównanie parametrów i cen w zasadzie wszystkich chińskich smartfonów. Niestety taka specyfika rynku chińskiego, że w zasadzie każdy fon ma coś nie tak. Jak nie zwalone bebechy, to problemy z softem, GPS, nędzny aparat lub bateria, która starcza na 3/4 dnia. :-/
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
clorox
VIP

Pochwały: 87
Telefon:: Meizu M2
ROM: Flyme 4.3.2.A

Postprzez Flyagaric » 21 sie 2015, o 02:27

Co ty kolego opowiadasz? Nie, to nie jest specyfika rynku chińskiego, a ogólnie rynku fonów komórkowych. Rozmawiamy o fonach do 140?
Specyfika rynku, że za 140$ nie ma super sprzętów, ze super softami, extra aparatem i genialnymi bateriami? ... ciekawostka. Na jakimże to rynku wg. ciebie są takie cechy normalne za 140$? Syp przykładami proszę, to może się wszyscy przeniesiemy na te bajkowe rynki!
Jak liczyłeś na coś równie dobrego jak Galaxy S6 i Iphone 6s za 140$, to coś z tobą nie tak.
Do 140$ można kupić świetny fon, który spełni wszystkie wymagania autora, a można się też naciąć kupując wynalazek. Po to autor wątku tu przyszedł, żeby się nie naciąć, a nie żeby czytać twoje brednie. Ja tylko nie wiem co ty tutaj robisz ...
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez tpawel » 21 sie 2015, o 08:45

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zapomniales o LTE800 band 20, niestety sporo fonow z Chin go nie ma, a mając karte w Plusie to dosc wazne pasmo, po aukcji pojawi sie u pozostałych operatorow
tpawel
VIP

Pochwały: 86
Telefon:: redmi/cool1
ROM: miui9/leree3

Postprzez clorox » 21 sie 2015, o 13:22

@Flyagaric
Tak rozmawiamy o fonach za 140$. Trochę mnie kolega źle zrozumiał. W moim poście chodziło o chińskie "chłyty matetingowe" czyli wszystko wygląda w specyfikacji producenta super, robisz preorder, a potem jak w DooGee Valencia 2 Y100 Pro procek dostaje literkę P na końcu, kamera ma interpolowane 13MPix, a na baterii pod naklejką 2200mAh jest 2000mAh. Owszem dalej ten sprzęt jest niezły w stosunku do swojej ceny, ale niesmak pozostaje. Naczytałem się recenzji fonów w tym zakresie cenowym i niestety takie czy inne kwiatki wychodzą. Nie oczekuję za taką cenę jakości srajfona czy sramsunga z górnej półki, ale chociaż czegoś choć trochę "uczciwego" jak Moto G. Proponowany wyżej Lenovo A806 byłby naprawdę udanym sprzętowo fonem, ale niestety soft jest kiepski i lepiej sobie odpuścić.
clorox
VIP

Postprzez clorox » 21 sie 2015, o 13:23

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zapomniales o LTE800 band 20, niestety sporo fonow z Chin go nie ma, a mając karte w Plusie to dosc wazne pasmo, po aukcji pojawi sie u pozostałych operatorow

Fakt, przeoczyłem. :-P
clorox
VIP

Postprzez Flyagaric » 21 sie 2015, o 14:12

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To po co generalizujesz? Przeczytaj jeszcze raz jak napisałeś posta. Po to też autor zakłada temat, aby wynalazków uniknąć, a ty go zniechęcasz generalnie do chińczyków.
Jest dokładnie jak mówię: można w tej cenie kupić dobrego fona, a można kupić wynalazek. Valencia 2 wg. mnie właśnie takim wynalazkiem jest. I to ja właśnie wczesniej wspominałem o ich chwytach marketingowych w moim wcześniejszym poście. Nastawiłem też na czujność w stosunku do Elephone, choć wiele osób go chwali, to prezentuje nierówny poziom. Ale już od Lenovo, Meizu, Xiaomi da się kupić bardzo fajne telefony w budżecie, i to hardware i softwarewise.
TCL chociaż ma proc uważany za średni, ale jest on średni w fonach za 200-350$, a jak najbardziej ok w cenie 3s. No i jest wcale udanym fonem.
Na europejskim rynku nie da się znaleźć równie fajnego fona jakim może się okazać Meizu M2 i to nawet za większą kasę. To samo w sumie tyczy się obecnego już dawno w sprzedaży Redmi 2.
Flyagaric
VIP

Postprzez Plastic » 21 sie 2015, o 16:24

Dokładnie tak jak pisał @Flygaric chciałbym kupić taki telefon, który nie okaże się wynalazkiem. Zdaję sobie sprawę, że w żadnym z nich nie uniknie się jakiś niedoróbek (w końcu są dużo tańsze w stosunku do telefonów znanych marek o takich samych parametrach) ale chodzi o to żeby te ok. 140$ wydać jak najrozsądniej i nie wpakować się w coś na co będę klnął przez cały okres użytkowania :P

Faktycznie ten Meizu M2 wygląda naprawdę dobrze i po oglądnięciu filmiku o nakładce Flyme 4.5 myślę, że szybko bym się do niej przyzwyczaił.
Xiaomi Redmi 2 PRO też mi jeszcze chodzi po głowie pomimo 4,7" bo słyszałem wiele dobrych opinii o nim i o sofcie (no i ktoś tu wspomniał że ma jednak pasmo Wdcma 900Mhz). Mój kolega właśnie go ściąga z Chin, więc będę miał okazję zobaczyć go sobie na żywo i stwierdzić czy jego mniejszy ekran bardzo mi będzie przeszkadzał i czy faktycznie nakładka MIUI jest taka spoko.
Ten TCL o którym mówicie to TCL M3G 3S? Z tego co widzę ma on nakładkę LeWa 6.0, pierwszy raz o niej słyszę.

Powiem Wam, że gdyby nie to, że zaglądnąłem na to forum to już dawno bym zamówił Lenovo a806, był pierwszym, który mi się spodobał no i kojarzyłem markę :P Ale im dalej o nim czytałem tym bardziej zastanawiałem się czy to dobry pomysł. Wyczytałem, że po romie baralajbiego jest to zupełnie inny (lepszy) telefon. Ale kombinację z romem to chyba nie dla mnie.

Na razie liderem jest u mnie Meizu M2 :) choć niewiele recenzji można o nim znaleźć, jakieś po rusku na yt są ;p
Plastic

Telefon:: Lenovo S720

Postprzez kanpak » 21 sie 2015, o 16:45

Plastic napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

oryginalnie przychodzi z taką nakładką
ale większość przesiada się na CM 12.1
kanpak

Telefon:: 997

Postprzez Flyagaric » 21 sie 2015, o 17:01

Plastic napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wiele nie znajdziesz, bo to co jest, jest zrobione na próbkach inżynierskich (przedproduckyjnych). Polegać na nich nie powinieneś, bo egzemplarze produkcyjne mogą się często róznić - i fizycznie i w sofcie.
Daltego piszę o czekaniu, bo choć Meizu do tej pory większej wpadki nie zaliczyło, to możesz nie chcieć ryzyka doświadczenia tej pierwszej :)
BTW: to co jest po rusku, to dotyczy MX2 - innego fona.
Flyagaric
VIP

Postprzez clorox » 22 sie 2015, o 15:41

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie generalizuję tylko takie są niestety fakty, że w tym przedziale cenowym w miarę udane fony można policzyć na palcach. TCL jest jednym z tych udanych ale po wgraniu CM12, a Redmi 2 na początku była w wersji 1GB, ale okazało się że słabo sobie radzi na MIUI6 z multitaskingiem więc Xiaomi szybko puściło wersję 2GB, tylko niestety dla bez WCDMA900. Tak więc nikogo nie zniechęcam tylko uczulam, przede wszystkim na preordery. Sam czekam na opinie o Meizu M2, najlepiej kolegów z forum.
clorox
VIP

Postprzez pierwszy » 22 sie 2015, o 21:59

przecież jest redmi2 2gb z wcdma 900
pierwszy

Pochwały: 4
Telefon:: mi4c