• Reklama

Telefon do 140$ już wstępnie wyselekcjonowany

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 140$ już wstępnie wyselekcjonowany

Postprzez Dedalnort » 21 mar 2016, o 16:33

Cena (bez VAT): do 140$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5-5,5
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB i więcej
Dual/Single sim: obojętne
Preferowane marki: coś sprawdzonego
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): Dioda powiadomień, dobry gps, dobra bateria (tak żeby telefon wytrzymał jeden dzień intensywnego użytkowania)

Rzoglądam się od kilku dni za telefonem i to co po selekcji udało mi się znaleźć.
MEIZU M2 Note 16GB - z roczną gwarancją za 540zł
MEIZU M2 - z aliexpress za 450zł
Xiaomi Redmi 3 - z aliexpress za 530zł
Xiaomi Redmi Note 2 16GB - z roczną gwarancją za 620zł lub z aliexpress za 500zł
(1$-3,85zł)
Chciałbym żeby mi telefon z 2 lata posłużył, więc wybór pada na Xrn 2 który jest najwydajniejszy i za rok system nie będzie mi mulił. Na minus jest bateria, na którą ludzie tu na forum trochę narzekają. Redmi 3 kusi mnie silną baterią i mniejszymi wymiarami. Natomiast jedyna przewaga Meizu jaką mogę znaleźć to ich ceny.
Właściwie to utknąłem w tym miejscu i nie wiem jakiego dokonać wyboru. Co o tym myślicie?
Dedalnort

Reklama

Re: Telefon do 140$ już wstępnie wyselekcjonowany

Postprzez fake4r » 21 mar 2016, o 16:39

Kwestia zasadnicza miui vs flyme. A druga 5,5 vs 5 cali. Nie wiem jaki miałeś wcześniej telefon ale ja miałem Note LTE no i był duży, za duży. RN2 i M2Note już są nieco mniejsze ale nie wiele. Natomiast M2 i R3 mają praktycznie identyczne wymiary jak na 5 cali. Ja z kolei jestem przyzwyczajony do MIUI, więc wybór był prosty, chociaż chwilę wahałem się nad M2 ale jednak nie zdecydowałem się. Jak chcesz intensywnie używać tak jak napisałeś i mieć dobry GPS no to R3 bo bateria trzyma rewelacyjnie jak na jej pojemność. RN2 faktycznie baterie ma nie najlepszą. Na pewno po roku nie będzie Ci żaden mulił bo niby dlaczego?
fake4r
VIP

Pochwały: 203
Telefon:: Redmi 3

Postprzez areq1987 » 21 mar 2016, o 16:48

10 dolców więcej i masz Mi4 2gb , sam właśnie zamowilem jeśli wystarczy ci 12gb pamięci do użytku. Ja sobie zamowilem dodatkowo drewniana klapkę i to już w ogóle bomba. :-) I nie musisz się męczyć z miui czy innym flyme. Bo masz czystego marshmallow od cyanogenmoda.

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka
areq1987
VIP

Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP

Postprzez Dedalnort » 21 mar 2016, o 17:46

@fake4r
Do tej pory miałem Lenovo a660. Jak nie używałem za bardzo to i 2 dni wytrzymał. Przy intensywnym użytkowaniu bateria potrafiła paść w pół dnia. Co do rozmiaru to był trochę za mały. 5 cali to dla mnie idealny rozmiar ale możliwe, że do 5,5 bym się przyzwyczaił. Z miui ani flyme nie miałem kontaktu do tej pory ale jestem otwarty na nowe doświadczenia. Te telefony to są jednak maszyny za 500zł więc trochę się obawiam, że dostaną zadyszki po jakimś czasie. Anyway +1 dla Redmi 3.
@areq198
Problem w tym, że już podwyższyłem budżet. Na początku zakładałem około 100$
Dedalnort

Postprzez Flyagaric » 22 mar 2016, o 03:10

To spojrzyj do wątku o promocjach telefonów - jest tam link do Nubii Z7 Mini za 136$ - w tej cenie kosi. Jedne dzień pociągnie nawet intensywnie używana. Telefon ładny, mocny i porządnie wykonany. Imho - w tym budżecie przebój. To już ostatnie egzemplarze, bo telefon nie produkowany od jakiegoś czasu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 78
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez Dedalnort » 22 mar 2016, o 19:18

@Flyagaric Dzięki na zwrócenie mi uwagi na ten telefon. O Nubii wcześniej nie słyszałem ale wygląda na fajny telefon. Duży plus za wygląd. Bateria duża nie jest ale pozostaje mi wierzyć Ci na słowo że daje rade. To co mnie martwi to Android 4.4 i zabawa z wgrywaniem nowszego oprogramowania.
Dedalnort

Postprzez Flyagaric » 22 mar 2016, o 19:50

Dedalnort napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wątek o wgrywaniu softu do niej jest spory i żywy, na bieżąco coś koledzy dodają, więc wsparcie jest niezłe. Mniemam, że pomogą. Dodam, że po kupnie od Chińczyka, samodzielne wgranie softu to IMHO podstawa. Sprzedawcy bardzo rzadko zostawiają nietknięty soft producenta, a co tam dokładają i zmieniają, to nie zawsze są pożądane rzeczy. Dziwię się tym, którzy mają za dużo zaufania w tym względzie.
Oprócz tego fon ma całkiem niezły aparat. Reszta konfigu, to praktycznie jak Samsung Galaxy S5 i też 5 cali.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez fake4r » 22 mar 2016, o 20:50

Ja bym odpuścił już ten model z tego względu że mimo faktycznie niezłych parametrów jak na dzisiejszy dzień jest już stary i nieprodukowany a przy tym prawie że niedostępny. Jak już gdzieś jest to w dużo wyższych cenach niż pod tym jednym linkiem, więc to trochę podejrzane. Sklep może i w miarę wiarygodny bo feedback 96% ale jednak oferta jednak troszkę podejrzana. Nie wiem może to są refurby, może jakieś "składaki" W każdym bądź razie nikt się na to nie rzucił skoro taka gratka i jest tylko jedno zamówienie, wiec radziłbym do zakupu podchodzić na trzeźwo. Takie moje zdanie.
fake4r
VIP

Pochwały: 203
Telefon:: Redmi 3

Postprzez Flyagaric » 23 mar 2016, o 02:21

No fakt, ze coś podejrzanie mało tego schodzi. Z drugiej strony, jak wpadały Mx4 to lud się rzucał. Mogą to faktycznie być refurby, a opinii nie ma skąd wziąć, bo sprawa świeża ...
Flyagaric
VIP

Postprzez endrju1 » 23 mar 2016, o 14:16

2 sztuki xiaomi redmi red rice kupiłem prawie dokładnie 2 lata temu od Goldway. Do tej pory działają zadowalająco, przeżyły kilka upadków i poza pęknięciem szkła ochronnego nic się z nimi nie działo.

Teraz na oku mam xiaomi redmi 3, 29 marca w cenie 129,9 USD, cały czas zastanawiam się czy warto dopłacać ~~50 USD do redmi note 3, ale 5,5'' ekran to dla mnie przesada.
endrju1

Telefon:: Defy

Postprzez sloniacz » 23 mar 2016, o 16:24

Ja bym dołożył te 15$ i wziął Xiomi MI4. Tu masz z pewnego i popularnego wśród rodaków sklepu http://goo.gl/pe1EIl
Mi4 flagowiec z 2015, który jak by nie patrzeć deklasuje serię Redmi jakością wykonania a wydajnościowo jeszcze długo pociągnie. Masz na niego bardzo dobry ROM MIUI Polska. Moja żona używa Xiaomi MI3 i jest bardzo zadowolona z wydajności i jakości telefonu (ekran MI3 wg mnie bije na głowę wiele telefonów wypuszczonych na rynek w2015/2016).
przewinęły się: Lumia 625, Lumia 650, Motorola Moto E, Samsung Galaxy Note, Motorola Moto G, Meizu M1 Note, Samsung Galaxy S5 a teraz Xiaomi Redmi Note 3 Pro
sloniacz
AKTYWNY

Pochwały: 3
Telefon:: Meizu
ROM: FlymeOS

Postprzez mihi97 » 23 mar 2016, o 16:44

Ewentualnie za 154 z everybuing wersje mi4 bez lte Ale z 3gb ram.
mihi97

Telefon:: Sony

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?