• Reklama

Telefon do 130$

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 130$

Postprzez kaziol » 19 sie 2016, o 21:41

Hej,

Co polecilibyście z następującymi wymaganiami:
Cena (bez VAT): 130$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: ~5 cali/im wyższa tym lepiej :P
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2gb/3gb
Dual/Single sim: Single wystarczy
Preferowane marki: Xiaomi - wydaje mi się ze jedna z solidniejszych
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): Wysoka wydajność i niezawodność, fajnie jakby wystarczył na jakieś 2 lata

Opis:
Jeśli byłaby taka możliwość to z gwarancją do realizacji w Polsce - ale to tylko pobożne życzenie. Zależy mi na niezawodności i solidności - nie zmieniam telefonów często i chciałbym, żeby i Chińczyk pociągnął jak najdłużej.
kaziol

Reklama

Re: Telefon do 130$

Postprzez bergmen » 19 sie 2016, o 23:25

wtakiej cenie są 3 możliwości: Redmi 3S, Mi4C i Redmi 3.
Wzależności na czym Ci bardziej zależy.

Jak dorzucisz kilka $ to jeszcze redmi note 3, może redmi note 3 pro
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 27

Postprzez existe » 19 sie 2016, o 23:43

bergmen napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

nie znam specjalnie redmi, ale widze, ze nawet nie ma co probowac sugerowac na tym forum czegokolwiek innego, bo w kazdym zapytaniu standardowo pada odpowiedz - redmi, 3/5/10 nie wazne - wlasciwie to zaczynam sie zastanawiac, czy to jakis robot nie wysyla takie odpowiedzi
ps
nie - nie umniejszam rangi tego modelu - ot luzne spostrzezenie - zakladam ze sugestia jest sluszna skoro ich tyle
kiedys dawno dawno temu tez byla taka standardowa odpowiedz "jayu"
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez bergmen » 20 sie 2016, o 00:07

existe,oprócz jaju (polecanego przez "oficjalnych" przedstawicieli :) polecany był wtedy jeszcze np. świetny coolpad f1. Ale to przez użytkowników.
Co zrobić że xiaomi prowadzi wyścig w swoich przedziałach cenowych? Tym łatwiej się o niego potknąć bo w tych samych cenach potrafi trafić do zupełnie różnych Klientów przez różnorodność modeli.
meizu w tym przedziale nie zrobił żadnej rewolucji swoimi kilkoma modelami. Każdy jest wyraźnie gorszy od xiaomi.
huawei nie ma w ogóle w tym przedziale. one+ też. Lenowo coraz nieśmielej działa w smartfonach...cubotów czy innych wynalazków strach polecać.
Jesteś pewien jakiegoś modelu który parametrami będzie zbliżony do xiaomi i nie posypie się po półtora roku?
bergmen
AKTYWNY

Postprzez existe » 20 sie 2016, o 01:41

bergmen napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

no nie zartuj ! ja nie jestem wrozka, nikt nie wie co bedzie za dzien czy dwa, a ty chcesz abym bral jakies slowo za rok i wiecej
Poza pól-pelna zgoda co do twojej wypowiedzi, to w zasadzie tylko jednak chce sie doczepic do zwrotu

"cubotów czy innych wynalazków strach polecać"

no bo nie/smialo - uzywam i nie zamienie za nic w swiecie na zadnego redmi, tak mi pasuje ! (ale moze jak uzyje redmi to zamienie!)
existe
existe
VIP

Pochwały: 50

Postprzez KarlosW » 20 sie 2016, o 01:42

Dla mnie meizu łyka na dzień dobry xiaomi. Jednak ceny mają niestety większe.. No i ludzie biorą xiaomi..
KarlosW
VIP

Pochwały: 31

Postprzez bergmen » 20 sie 2016, o 02:12

a bmw łyka mercedesa..... głupie gadanie. Porównujemy modele telefonów anie marki... zresztą marka xiaomi jest sporo droższa od meizu...
Jest jakiś budżet i w nim się mamy zmieścić - i tyle. Gdyby było do wydania 3000 zł to nikt o zdrowych zmysłach by xiaomi nie proponował...
xiaomi robi telefony ze środka segmentu, nie robi high endów, więc patrząc w Twój sposób to jest najgorsza firma... Bo właściwie każdy producent "łyka" xiaomi :D i nie ważne że robi bardzo dobre i niezawodne telefony w swoich segmentach....
bergmen
AKTYWNY

Postprzez pawellabedz » 20 sie 2016, o 09:59

No raczej meizu nie widziałem na snapdragonie :p
pawellabedz
AKTYWNY

Pochwały: 2

Postprzez robertsl » 20 sie 2016, o 10:06

A jak to jest. Jest osobny wątek o wybuchających bateriach w MI4C, i tam jakoś bardziej obiektywnie piszą o xiaomi, pada że nawet lepiej kupić LeEco. Ale to tylko takie moje spostrzeżenia.
robertsl

Postprzez kaziol » 20 sie 2016, o 13:08

o.O te baterie wybuchają częściej niż dajmy na to w Szajsungach? Trochę mnie zaniepokoiliście, bo w gruncie rzeczy najbardziej nastawiony jestem właśnie na Mi4c - jakoś bardzo nie zależy mi na baterii, i tak ładuje telefon codziennie. Wolałbym dostać jak najlepszy performance w tej cenie.
O ile te baterie nie wybuchają jak fajerwerki w sylwestra, to chyba się na niego skusze - jak myślicie?
kaziol

Postprzez bergmen » 20 sie 2016, o 14:41

bergmen
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2016, o 14:42

No pewnie, że nie częściej. W Mi4c to raz wybuchła (na razie) jeszcze jakieś Redmi było. Samsungi i Apple wybuchały dużo częściej. Wybuchały też Nokie i Sony i jakoś nikt scen nie robił. Znaczy, robił, ale to było bardziej w kontekście wojenki Sammy-Apple, co mnie nie jara.
Wybuchające baterie, to znak czasów - taka technologia. Jest to niestety bardziej wina ogniw niż telefonów.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 63

Powrót do Jaki telefon kupić ?