• Reklama

Telefon do 130$ - Hearthstone / 5 Cali

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon do 130$ - Hearthstone / 5 Cali

Postprzez Arinnis » poniedziałek, 3 października 2016, 22:08

Witam!

Cena (bez VAT): Do 130$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5 Cali
Ilość RAM/ROM/Procesor: RAM 2 lub 3 G / Procesor 6 lub 8 rdzeniowy
Dual/Single sim: Bez znaczenia
Preferowane marki: Xiaomi
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Chiny
Wymagania (parametry, funkcje): Telefon ma służyć głównie do rozmów i oglądania filmów na Youtube. Czasami jednak chciałbym sobie zagrać w Hearthstone, nie wiem który model by się najlepiej sprawdził w tej sytuacji. Poza tym Facebook w wersji lite działający w tle.
Opis: Zastanawiam się nad Xiaomi Mi4c oraz Xiaomi Redmi 3s, ewentualnie Xiaomi Redmi 3 Pro Prime. Wiem, że Hearthstone może być straszny dla baterii a nie chciałbym aby się okazało że zaraz muszę podładować telefon. Posiadam powerbank ale zwykle liczę na baterię telefonu. Co polecacie w tej kategorii cenowej i przy moich wymaganiach? Jestem otwarty na inne propozycje.
Arinnis

Reklama

Re: Telefon do 130$ - Hearthstone / 5 Cali

Postprzez Fikoblin » poniedziałek, 3 października 2016, 22:50

Posiadałem Mi4c i raczej odradzałbym zakup. Ekran, aparat, budowa, wydajność świetna, lecz Snap808 po chwili przegrzewa się, po cięciu taktowania wydajność spada o połowę (w kategoriach antutu spada z 68-70k do 45k). Zjada też dużo prądu, wystarcz na 2-3h max grania w HSa. HS nie lagował, wszystko było płynne.
Redmi 3s jest o połowę wolniejszy niż Mi4c (ok. 40k w antutu), ale niezbyt się grzeje i utrzymuje w miarę tą swoją niewielką wydajność. Bateria też jest większa, co przy dużo bardziej energooszczędnym procku wystarcza do 6-8h ekranu, więc pewnie przy graniu starczy na połowę. Ekran jest gorszy, 720p daje tylko ~300ppi.

Od siebie poleciłbym ci Redmi Note 3 Pro. Wiem że napisałeś 5 cali, ale uważam że w cenie $130 (a po tyle jest u Goldwaya wersja 2/16) nie ma lepszego telefonu. Wydajny 6rdzeniowy Snap650 z 2xA72 daje bardzo dobrą wydajność (~78k w Antutu), co ważniejsze nie throttlujący. Przyzwoity ekran FullHD, znośna kamera i bateria która jak w 3s starcza na 6-8h. Jedna z najlepszych propozycji w tej cenie, warto się zastanowić - sam bałem się 5'5 cala, ale zamieniłem z Mi4c i nie żałuje.
Fikoblin

Pochwały: 5

Postprzez Arinnis » wtorek, 4 października 2016, 00:11

Dzięki wielkie za ten dokładny opis tych telefonów. Szczerze to ma być mój pierwszy Xiaomi. Tak jak napisałeś trochę 5'5 cala wydaję, a raczej wydawało mi się zbyt duże. Obecnie korzystam z HTC One X i myślałem, że 5 cali to już dużo. Zastanawiam się nad tym co przedstawiłeś i chyba zdecyduję się na Redmi Note 3 Pro w wersji 2/16. 130$ + ~17$ dostawa i tak chyba nic lepszego nie znajdę za tę cenę :)
Arinnis

Postprzez basswitek » wtorek, 4 października 2016, 00:48

Fikoblin napisał(a):Posiadałem Mi4c i raczej odradzałbym zakup. Ekran, aparat, budowa, wydajność świetna, lecz Snap808 po chwili przegrzewa się, po cięciu taktowania wydajność spada o połowę (w kategoriach antutu spada z 68-70k do 45k). Zjada też dużo prądu, wystarcz na 2-3h max grania w HSa. HS nie lagował, wszystko było płynne.

Jak jest root i chęci to można pobawić się z taktowaniem procesora w Kernel Auditor. Ogólnie Mi4c bez sensu pracuje na najwyższych obrotach nawet jak odtwarza głupi filmik, a do tego wystarczy najniższe taktowanie dużych rdzeni i poniżej 50% małych rdzeni żeby chodziło idealnie płynnie. Tak samo bezsensownie zjada energie w grach, nawet jak głupich Milionerów odpalam ;)
Bateria w Mi4c ma 3000mah czyli 3/4 tego co RN3 i tak też powinien ten telefon trzymać, tylko zarządzanie procesorem nie jest najlepsze. Do gier warto przetestować więc różne ustawienia i wtedy jednym klikiem zmienić tryb na widżecie przed włączeniem gry. Zresztą warto spróbować to zrobić nie tylko na Mi4c, ale i na innych telefonach. Dla mało wymagających gierek bardzo mocne obcięcie taktowania spowoduje wzrost SOTu na ponad 8h, więc jest się czym bawić. Tak czy inaczej 5.5" na pewno byłby wygodniejszy do gier czy przeglądania netu, tu nie ma wątpliwości, choć dla mnie Mi4c to jest maximum albo i już trochę ponad, co można wsadzić i nosić w kieszeni i co jednocześnie ma pełną funkcjonalność. Zastanawiam się czy nie kupić jakiegoś małego tabletu albo drugiego telefonu 5,5 - 6" do takiego przeglądania netu, gierek w domu. Miałem teraz w rękach Galaxy S7 edge i mimo że jest dużo mniejszy od typowego 5.5" jak np RN3 to nie wiem czy chciałbym coś takiego nosić (pomijam jak dobry to telefon).
basswitek

Pochwały: 7

Postprzez Rafal1435 » wtorek, 4 października 2016, 08:39

Arinnis napisał(a):Dzięki wielkie za ten dokładny opis tych telefonów. Szczerze to ma być mój pierwszy Xiaomi. Tak jak napisałeś trochę 5'5 cala wydaję, a raczej wydawało mi się zbyt duże. Obecnie korzystam z HTC One X i myślałem, że 5 cali to już dużo. Zastanawiam się nad tym co przedstawiłeś i chyba zdecyduję się na Redmi Note 3 Pro w wersji 2/16. 130$ + ~17$ dostawa i tak chyba nic lepszego nie znajdę za tę cenę :)

Za 630zl można dostać redmi 3 3/32 na SD430
Co do wypowiedzi wyżej o baterii to stek bzdur po pierwsze właśnie przez wspomniane zarządzanie energią po drugie przez dwa różne procesory po trzecie mi4c ma dużo mniejszy ekran niż Redmi Note 3
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Arinnis » wtorek, 4 października 2016, 15:25

Rafal1435 napisał(a):Za 630zl można dostać redmi 3 3/32 na SD430
Co do wypowiedzi wyżej o baterii to stek bzdur po pierwsze właśnie przez wspomniane zarządzanie energią po drugie przez dwa różne procesory po trzecie mi4c ma dużo mniejszy ekran niż Redmi Note 3

Mówisz zapewne o Redmi 3s 3/32 które działa na Snapie 430. Tylko z tego co czytałem i przeglądałem procesor jest słabszy niż w Redmi Note 3 Pro (proszę mnie poprawić jeżeli się mylę). Redmi 3s nadgania większą ilością RAMu bo 16Gb pamięci ROM mi spokojnie wystarczy, oraz plusem byłby 5 calowy wyświetlacz. Nie wiem czy warto, na dodatek za Redmi Note 3 Pro wyjdzie mi ciut taniej, pomimo że to wersja 2/16.
Arinnis

Postprzez Arinnis » wtorek, 4 października 2016, 15:34

basswitek napisał(a): Tak czy inaczej 5.5" na pewno byłby wygodniejszy do gier czy przeglądania netu, tu nie ma wątpliwości, choć dla mnie Mi4c to jest maximum albo i już trochę ponad, co można wsadzić i nosić w kieszeni i co jednocześnie ma pełną funkcjonalność.

Właśnie dlatego sam się zastanawiałem czy 5,5" to nie za dużo i nie chciałem takiej "cegły", ale teraz jak porównuje bebechy i ceny to w sumie RN3 Pro wychodzi najlepiej w tej sytuacji.
Arinnis

Postprzez basswitek » wtorek, 4 października 2016, 15:57

Rafal1435 napisał(a):
Arinnis napisał(a):Dzięki wielkie za ten dokładny opis tych telefonów. Szczerze to ma być mój pierwszy Xiaomi. Tak jak napisałeś trochę 5'5 cala wydaję, a raczej wydawało mi się zbyt duże. Obecnie korzystam z HTC One X i myślałem, że 5 cali to już dużo. Zastanawiam się nad tym co przedstawiłeś i chyba zdecyduję się na Redmi Note 3 Pro w wersji 2/16. 130$ + ~17$ dostawa i tak chyba nic lepszego nie znajdę za tę cenę :)

Za 630zl można dostać redmi 3 3/32 na SD430

Naucz się trochę kultury - to po pierwsze. Jak masz jakieś wątpliwości albo czegoś nie zrozumiałeś z tego co napisałem, to wystarczy zapytać, bo nic tam nie jest bzdurą.
basswitek

Pochwały: 7

Powrót do Jaki telefon kupić ?