• Reklama

Telefon do 110$ / dobry aparat

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon do 110$ / dobry aparat

Postprzez omi » czwartek, 29 września 2016, 18:26

Też uważam, że 1080p to dziś standard. Więcej, to już do VR, które często szybko się nudzi (się powinno być na końcu, ale tak jakoś bardziej po polsku mi się wydaje).
omi
AKTYWNY

Pochwały: 5

Reklama

Postprzez Rafal1435 » czwartek, 29 września 2016, 18:54

basswitek napisał(a):Zgadza się, full hd w telewizorze to straszne gówno jak się ogląda tak jak telefon - z 20cm.
Moja siostra ma 5,5" Meizu MX4 pro z 2k ekranem i też widać różnicę. A czy dla kogoś jest istotna to inna kwestia, ja stwierdzam tylko fakt, że różnicę widać. I mówię jak to wygląda w praktyce a nie w teorii, bo też się z tego śmiałem na początku...

Co do GPS w Mi4c, dziś jak jechałem sprawdziłem i dokładność w 90% czasu działania na "GPS test" waha się między 3m a 4m, z przewagą 3m. Więc chyba jest ok.

Bzdury! Posiadam X600 i x800 nie ma w wyświetlaczach żadnej różnicy poza czystymi parametrami...
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez Rafal1435 » czwartek, 29 września 2016, 18:55

omi napisał(a):Też uważam, że 1080p to dziś standard. Więcej, to już do VR, które często szybko się nudzi (się powinno być na końcu, ale tak jakoś bardziej po polsku mi się wydaje).

Nie chodzi o to co jest standardem bo za 4lata będzie extreme HD w tel standardem chodzi o to co widać a czego nie a do 5cali w zupełności rozdzielczość HD wystarcza.
Rafal1435
VIP

Pochwały: 11
Ostrzeżenia: 1

Postprzez penguino » czwartek, 29 września 2016, 19:53

Gravis napisał(a):Co to za bzdury. W mi4c GPS mi działał jak zyleta

Ciesz się. W Mi4c GPS oczywiście działa, ale nie jak żyleta bo nie działa A-GPS, synchronizacja czasu trochę trwa.
penguino

Postprzez bergmen » czwartek, 29 września 2016, 22:22

basswitek napisał(a):Nie ma znaczenia czy to telefon, kino czy telewizor. Liczy się tylko i wyłącznie zależność - wielkości ekranu i odległości oglądania. Czytaj ze zrozumieniem, nie porównywałem na materiałach 480x360, tylko na full hd i różnicę na większości zdjęć widać. Nie jest zbyt znacząca ale kto użytkował telefon full hd ten ją jednak odczuje. Na wyświetlaczu 720p ostrość wydaje się na pierwszy rzut oka podobna, ale drobne szczegóły są mniej subtelne, jaśniejsze i jednolite na krawędziach, na wyświetlaczu 1080p obraz jest ostry i jednocześnie miękki, lepsze przejścia tonalne na krawędziach, dzięki dodatkowym pikselom, robią podstawową różnicę.

No właśnie liczy się wielkość ekranu... gdyby była taka wielka różnica, to osoby siedzące w pierwszych rzędach w kinie by widziały tylko piksele 10cm na 10 cm... Generalnie sam czytasz bez zrozumienia i nie kumasz tematu rozdzielczości... przeciętny ekran w kinie na ok 800 cali... Rozumiesz te różnice?
telefon oglądasz poiedzmy z 20 cm. Biorąc te proporcje, musiałbyś siedzieć 40 metrów od ekranu kinowego. A jednak siedzi się kilka metrów przed ekranem i pikselozy nie widać...
bergmen
AKTYWNY

Pochwały: 25

Postprzez basswitek » piątek, 30 września 2016, 10:09

Pikseli nie może być widać bo zasada świecenia jest inna od ekranu telewizora czy telefonu (emisja światła / odbicie), ekran kinowy sam w sobie nie ma siatki pikseli oraz dochodzą też inne - niezależne od samego ekranu parametry wpływające na jakość. Sama zasada spadku jakości obrazu w zależności od odległości jest zachowana (w przypadku ekranu kinowego mamy coraz większe "mydło"). W telefonie 5" bez problemu można odróżnić który to full hd a który hd (na odpowiednim materiale rzecz jasna), a czy dla kogoś ta różnica jest znacząca to sprawa indywidualna. Jeśli ktoś nie widzi żadnej różnicy to ewidentnie ma problemy ze wzrokiem.
basswitek

Pochwały: 7

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?