• Reklama

Telefon dla rodzica do 100$ z EU

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon dla rodzica do 100$ z EU

Postprzez wooop_wooop » poniedziałek, 24 października 2016, 00:22

Witajcie,

Chciałbym kupić telefon dla rodzica, a jako że przejechałem się już na używanych telefonach chciałbym coś zamówić przez internet.
Wklejam uzupełniony szablon.

Cena (bez VAT): w przypadku Europejskiej dystrybucji (bez VAT) mam do dyspozycji 100$
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: max 5", 720p
Ilość RAM/ROM/Procesor: 2GB RAM, 16GB+ ROM
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: ?
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Europa, lub meksyk europy (Polska)
Wymagania (parametry, funkcje): Dobry głośnik do rozmów i odtwarzania muzyki, płynny, usługi google, aparat + flash, slot na sd
mile widziane: radio FM, dioda powiadomień, język polski bez krzaków
Opis: Ważne jest dla mnie, aby soft telefonu był bez wirusów (różne przypadki słyszałem) i miał możliwość zrootowania aby zablokować reklamy, a w razie potrzeby wymienić ROM. Nie chciałbym przekraczać granicy granicy 5 cali, i żeby telefon nie był ciężki (problem z dłonią).

Z góry dzieki za podpowiedzi :)
wooop_wooop

Reklama

en.001phone.cn=

Re: Telefon dla rodzica do 100$ z EU

Postprzez ra-vau » poniedziałek, 24 października 2016, 08:57

Stety, niestety, szukaj. Xiaomi Redmi 3

nieważne czy 3, czy 3 Pro, czy 3S, poprostu szukaj tego modelu z wysylka z europy jak najtaniej, w ostatecznosci zamow z chin i zaplac 25-34$ vatu :-)

Nie napisales zadnych szczególnych wymagan, ale jak chcesz miec spokój i nie narzekać jak przy używanych, to redmi 3 bedzie dobrym wyborem, zmienisz rom na xiaomi.eu telefon calkowicie bedzie po polsku, co tez ma znaczenoe zapewne. :)
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 98

Postprzez Flyagaric » poniedziałek, 24 października 2016, 11:12

No, i prawda.
Jedyną potencjalną konkurencją dla niego zostaje chyba Meizu M3s, ale cenowo nie bardzo konkuruje - to bardziej mój sentyment do Flyme.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 52

Postprzez wooop_wooop » środa, 26 października 2016, 02:52

Troszkę przekracza mój budżet, a sam z chęcią bym przygarnął M3s prędzej bym brał dla siebie.

Czy jakieś mniej znane marki typu Ulefone, UMi mają telefony godne polecenia do 100$ z EU?
wooop_wooop

Postprzez tomikitwo » środa, 26 października 2016, 12:46

Do 100$ z EU nie ma kompletnie nic ciekawego. Same doogee, homtomy, bluobobuoboo, vkworldy i THLe, a to wszystko jest straszne gówno. W dodatku w większości są to telefony na słabym i przestarzałym procesorze MT6580. Umi i Ulefone to trochę lepsze firmy od tych co wcześniej podałem, ale też daleko im do Meizu i Xiaomi. Jak chcesz dobrze wydać pieniądze to dołóż trochę właśnie do Redmi 3 lub Meizu m3s ew. m2.

Za 117$ jest na Ali Nubia z7 max z Niemiec i to jest mega dobry deal, ale to już 5,5".

Wysłane z mojego Le X820 przy użyciu Tapatalka
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez iatawiec » czwartek, 27 października 2016, 11:24

Masz linka to tej Nubii z Ali? Nie moge namierzyc.
Da sie na tym skonfigurowac MMS'y? Kumpela kupila to w polskiej dystrybucji i za cholere nie moze sparametryzowac zeby dostawac MMS'y.
iatawiec

Pochwały: 2

Postprzez Flyagaric » czwartek, 27 października 2016, 11:49

aktualne-promocje-telefonow-t8022-1428.html

Najlepiej zabrać fona do sklepiku operatora i tam ustawią te MMSy. Na tej Nubii nie ma języka polskiego oryginalnie, więc albo trzeba zmieniać soft, albo szukać innego fona dla rodzica.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez tomikitwo » czwartek, 27 października 2016, 14:44

Tam są problemy z MMSami na stockowej apce do wiadomości. Textra załatwia sprawę. W temacie o tym modelu w dziale ZTE chłopaki opisali sprawę. Tutaj link do wspomnianej oferty -> https://goo.gl/BCY2gF
W sofcie (3.96) z którym otrzymujesz tą Nubię z wyprzedaży jest j. polski i usługi Google. Nie ma chińskich śmieci. Stopień spolszczenia jest bardzo wysoki, a soft stabilny i responsywny. Jedynie IRDA nie działa na nich na stockowych softach na Lollipopie.

Autor postu otrzymał pochwałę
tomikitwo
AKTYWNY

Pochwały: 24

Postprzez iatawiec » czwartek, 27 października 2016, 15:19

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Niestety, nie dali rady :(
iatawiec

Pochwały: 2

Postprzez Flyagaric » czwartek, 27 października 2016, 15:34

Więc zostaje tylko Textra. Widziałem ten problem też na innych fonach z Chin i zazwyczaj Textra jest rozwiązaniem.

tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A jest rozwiązanie dla tego problemu, czy trzeba zmieniać soft na inny?
Flyagaric
VIP

Postprzez karolw2 » piątek, 28 października 2016, 18:10

https://www.aliexpress.com/item/-/32521 ... 525ee9ede6

Będzie 11.11 za 99,99 $ + 16 $ za wysyłkę bez Vat
karolw2

Pochwały: 4

Postprzez bumbum » wtorek, 1 listopada 2016, 19:47

tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ale to ma byc fon dla rodzica. Moje córki mają jedna doogee x5, starsza bluboo Maya i mega zadowolone. Maya bardzo dobry, nie ma się do czego przyczepic, no moze do GPS-u. Ja mam Xiaomi Redmi Note 3 Pro i w sumie samym wykonaniem niczym nie ustępuje. Nie tnie się, nie laguje nie zwiesza się. Chodzi płynnie. Znajomi też mają bo im pokupowałem. Mega zadowolenie. Co prawda Nubia Z7 Max to na pewno lepszy wybór, sam taki mam zamiar kupic żonie na gwiazdkę.
Xiaomi Redmi Note 3 Pro
bumbum
VIP

Pochwały: 29

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?