• Reklama

Telefon dla młodzieży. 550zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon dla młodzieży. 550zł

Postprzez jaostatni » 5 lut 2015, o 18:21

Witam. Żeby było łatwiej nie będę się rozpisywał tylko napisze w punktach o co chodzi.
1. Sprawny GPS. Bardzo rzadko używam ale przydał by się.
2. Bateria. Nie musi trzymać kilka dni, wystarczy tak od rana do wieczora. Powiedzmy te 14h. 2000mha wystarczy?
3. Dobre aparaty, przedni tez mógłby być całkiem okey.
4. Wsparcie.
Planowałem Coolpada F1, ale nie wiem jak z GPS i ze wsparciem (Romy)
Xiaomi Redmi 1S, ale słyszałem ze to miui na nim ciężko chodzi, zwalnia, wywala aplikacje i nie wiem czy bateria będzie trzymać tak jak chce.
Jiayu G3C bateria sprzyja, ale procesor MTK i znowu nie wiem jak z GPS plus to wsparcie, aparaty tez nie mam pojęcia. Telefon ma być "rozrywkowy"
Nexus 4 najbardziej tutaj boje się baterii i nie wiem czy się opłaca brać ten model czy wystarczy któryś z powyższych.

A i telefon mam zamiar kupić z Polski, nie chce zamawiać i czekać, narażać się na VAT bo praktycznie wyjdzie na to samo jak mnie złapie. Telefon potrzebuje jak najszybciej dlatego proszę o pomoc, szczególnie osób, które używały tych modeli.

@edit: w Nexusie bateria niewymienna, brak slota na karte pamięci, starczy to 16GB?
jaostatni

Telefon:: Xperia Sola
ROM: CM

Reklama

Re: Telefon dla młodzieży. 550zł

Postprzez mortimer » 5 lut 2015, o 18:40

jaostatni napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Coolpad F1 nie ma problemów z gpsem, podobnie z dostępnością romów - całkiem dobre wsparcie pod tym względem. gdybyś był zainteresowany tym modelem albo czymkolwiek z tego, co mam w podpisie poniżej, to zapraszam na PW.
mortimer
AKTYWNY

Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Postprzez jaostatni » 5 lut 2015, o 18:55

Jednak pomyliłem budżet. Nexusa i Coolpada miałbym za jakies 600zl.
Budżet mam jednak 500zl, tej stowy jednak dołożyć nie mogę w tym czasie a nie chce dłużej czekać, bo fona nie mam już z miesiąc. Także zostaje mi Xiaomi i Jiayu. Chyba ze w tej cenie w Polsce znajdę coś innego co polecicie, spełniające moje kryteria.
Choć myślę, że na co bym się nie przesiadl i tak będzie lepsze od mojej Soli czy obecnie LG L5 II

Główny priorytet to jednak bateria, żeby trzymała te 12h chociaż, działający GPS, dobry aparat z przodu i z tyłu (oczywiście dobry to niekoniecznie najlepszy), kusi Xiaomi ale dużo złego o nim słyszałem. Może Zenfon 4? Jakiś Lenovo albo Zopo, iOcean?
jaostatni

Postprzez xm3 » 5 lut 2015, o 20:49

Cubot S200 bateria ma 3300 mAh i reszta jak sobie Pan życzy.
xm3

Pochwały: 2
Telefon:: w450

Postprzez jaostatni » 6 lut 2015, o 03:13

Widzę, że za bardzo tłumaczyć wam się nie chce mi jak co działa wiec chociaż powiedzcie jak ta bateria w 1S, wytrzyma te 12h, przy fejsie, necie, kilkuset sms dziennie?
jaostatni

Postprzez NikodemJ » 6 lut 2015, o 09:42

Jeżeli zależy ci na GPS to Jiayu zdecydowanie odpada. Xiaomi Redmi 1S ma generalnie dobre opinie, istnieje możliwość zainstalowania CyanogenModa jeśli MIUI z jakiegoś powodu nie będzie odpowiadać wymaganiom. Jeżeli chodzi o baterię to myślę, że powinna wytrzymać takie użytkowanie, mój Redmi (na MTK) bez problemu dawał radę. Lepiej jednak sprawdzić recenzję w dziale Xiaomi i zasięgnąć opinii właścicieli. Zawsze możesz też dokupić powerbank.
HTC Desire HD -> Lenovo A820 -> Xiaomi Hongmi -> Jiayu G4S -> OnePlus One -> Xiaomi Mi5S Plus
NikodemJ

Pochwały: 2
Telefon:: OnePlus One
ROM: CM11S F2FS AK Kernel

Postprzez jaostatni » 9 lut 2015, o 18:28

Telefonu jeszcze nie kupiłem. Rozważam Coolpada 7320, Xiaomi redmi 1s oraz Samsunga Galaxy S3. Opłaca się go jeszcze brać? Bateria wytrzyma te 12h? Jaki telefon byłby ciekawszy dla osoby młodzieży?
Czytałem trochę na forum miui, że ten Redmi 1S to całkowicie nieudany model, kernel jest skopsany, ROM niedopracowany, jedyna szansa dla niego to ponoć port CM. Nie chciałbym żeby w telefonie coś nie działało lub źle działało. A telefon ogólnie podoba mi się juz od pierwszej generacji. Długo będzie można liczyć na wsparcie od deweloperów, czy być może jego era się kończy? 1S czy S3?
jaostatni

Postprzez TLasky » 9 lut 2015, o 18:34

Ja bym się nie zastanawiał, tylko brał Coolpada F1. Trzeba polować na okazje, bo np. dziś ktoś sprzedał 1,5 miesięcznego za 400 zł (spóźniłem się :-D).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez marcino2000 » 9 lut 2015, o 18:51

JA mogę Ci polecić elephona p3000 lub p3000s. Są już dwa takie telefony w rodzinie i wszycy je chwalą. No i ma LTE...
Ewentualnie ciut większy ulephone Be pro, 64 bit, sprzętowo całkiem całkiem, się prezentuje
Pomoc w zakupach za granicą PW
marcino2000

Telefon:: Elephone p3000s
ROM: factory

Postprzez ddr » 9 lut 2015, o 19:44

Elephone p6000 ze zniżką, bodajże na coolicool kosztuje koło 130$ jak dobrze pamiętam.
Coolpad F1 też dobry wybór.
Szajsung S3 miałem i niepolecam.
Redmi 1S ma fatalny wyświetlacz który na domiar złego ciągnie sporo prądu.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com - zamknięte do odwołania
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.
ddr
VIP

Pochwały: 126
Telefon:: Letv x600
ROM: 011S

Re: Telefon dla młodzieży. 700zł

Postprzez jaostatni » 16 lut 2015, o 11:20

Nadal nie mogę się zdecydować. Potrzebuje telefonu lepszego od LG g2 mini do max 700zl, mogą być też marki sprzedawane oficjalnie w Polsce. Bateria ponad 2000mah i dobre aparaty. Przedni tez koniecznie. Używane tez wchodzą w grę.
jaostatni

Postprzez jaostatni » 18 lut 2015, o 09:47

Temat można zamknąć. Kupiłem Xiaomi Redmi Note 4g, zobaczymy co to będzie ;D
jaostatni

Powrót do Jaki telefon kupić ?