• Reklama

Telefon dla kobiety

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon dla kobiety

Postprzez okrutnikk » 24 sty 2016, o 20:09

Cena (bez VAT): Do 1000 pln.
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: 5" - 5.5"
Ilość RAM/ROM/Procesor: min 2GB RAM/32 ROM (może być mniej jeżeli w urządzeniu będzie slot microSD)
Dual/Single sim: nie ma znaczenia
Preferowane marki: nie ma znaczenia
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Polska
Wymagania (parametry, funkcje): LTE, znośne aparaty (nie muszą być naj), polski soft
Opis: Witam. Poszukuję telefonu dla mojej kobiałki. Najważniejsze aby był polski soft (ewentualnie możliwość wgrania tak, aby największy laik sobie z tym poradził). Czytałem, że nie we wszystkich chińskich smartfonach jest dostęp do sklepu google. Chciałbym aby w w/w egzemplarzu nie było takiego problemu. W skrócie, żeby kobieta po wyciągnięciu z pudełka mogła od razu bez problemów używać telefonu. Nie znam się na telefonii, szczególnie na tych mało znanych u nas, chińskich markach. Kolega przekonał mnie jednak, że nie mają konkurencji jeżeli chodzi o stosunek jakości do ceny. Z góry dziękuję i liczę na pomoc wyjadaczy z forum.
Pozdrawiam
Maciek
okrutnikk

Reklama

Re: Telefon dla kobiety

Postprzez ra-vau » 24 sty 2016, o 20:54

Xiaomi Mi4C, Xiaomi Redmi Note 2 /3, ZUK Z1 ... (ostatnio był za 230$) ...

Generalnie całkowicie spolszczone są telefony z nakładką MIUI (czyli xiaomi), oraz te na które jest CM z pełnym wsparciem... przy okazji powinny być najmniej problemowe.

Samo dogranie polskiego MIUI to łatwizna... więc nawet jeśli przyjdzie z MIUI_EU to sam to zmienisz w 15minut.

Pozostałe wynalazki też miejawają polskie tłumaczenie, ale w różnym stopniu, ... choć nie mówię, że jest źle, bo ostatnio miałem w rękach doogee za 300 zł i miał Lollipopa 5.1 całkowicie po polsku, praktycznie może w dwóch miejscach był ANG...
LeEco :)
ra-vau
NewsMan

Pochwały: 105

Postprzez slavo22 » 24 sty 2016, o 23:55

Ja dla mojej żony kupiłem letv x500, korzysta głównie do dzwonienia, smsów, maila, przeglądania internetu i zdjęć. Praktycznie o androidzie wie tyle że jest. No i daje radę z niego korzystać, soft jest w części spolszczony, ale tylko ustawienia mają angielskie słowa a ona tam rzadko zagląda. Ma go miesiąc i jest zadowolona - czytaj nie suszy mi głowy że coś nie halo. Można go teraz wyrwać w dość dobrych cenach na forum albo na portalach aukcyjnych. Wcześniej miała ulefone paris - pełne spolszczenie, aktualizacje OTA, bezproblemowy, aczkolwiek ma swoje wady. Ale Jakościowo gorszy od letv, żona nie miała problemu z wyborem jak leżały obok siebie.
Jedna uwaga - jeśli ani ty ani ona nie znacie się za bardzo na zmianie romu etc to może kupić jednak coś z polskiej dystrybucji.

Wypalcowane
slavo22
VIP

Pochwały: 46

Postprzez Flyagaric » 25 sty 2016, o 14:07

Idź do jakiegoś sklepu sieci Euro - ci mają w dystrybucji telefony Meizu. Daj jej kilka obejrzeć - zaczynając od modelu M2 (nie M2 Note!). To telefon tej klasy co Moto G, a o połowę tańszy. Jak jej przypasuje, to bierz tam gdzie lepsza cena (X-kom miał na niego fajne promocje), bo to świetny mały telefonik. Polska gwarancja, to bardzo poważny argumant "za". Jak nie - oglądaj inne.
Taki x500 pewnie też by pasował (klasa wyżej), ale nie do kupienia z polskiej dystrybucji. Chyba, że kupisz od kogoś z forum.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 54

Powrót do Jaki telefon kupić ?