• Reklama

Telefon (cena ok. 600zł)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon (cena ok. 600zł)

Postprzez Bikerrr » 13 lip 2015, o 21:39

Witam serdecznie. Jako iż mój ZTE V967s swoje już przeżył i powoli nadchodzi czas na jego zmianę, kieruje do was drodzy koledzy i koleżanki prośbę.
Chciałbym abyście pomogli mi w doborze nowego telefonu, oczywiście azjatyckich marek i określili/zaopiniowali jak sytuacja się nakreśla dla następujących wymagań:

Cena (bez VAT): 600zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość:Min. 5cali HD-FullHd/ IPS bądź Amoled bądź po prostu dobrej jakości wyświetlacz / + system ochrony (np. Gorilla nowszej generacji)
Ilość RAM/ROM/Procesor: Procesor: Dobry 8 rdzeniowy --- Ram: Min. 1GB / najlepiej 2GB i więcej
Dual/Single sim: Dual sim z obsługą Aero2
Preferowane marki: Obojętne
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): Obojętne
Wymagania (parametry, funkcje): Aparat: Tylni (Bardzo dobrej jakości zdjęcia - także nocą {lampa}) + (Ważne - Nagrywanie filmów Full HD znakomite) bądź Nagrywanie 4K / przedni aparat nieistotne
System: Android

Za wszelkie uwagi i propozycję z góry dziękuję,
Pozdrawiam ;)
Bikerrr

Telefon:: SE

Reklama

Re: Telefon (cena ok. 600zł)

Postprzez morfeusz » 19 lip 2015, o 16:12

To może ja się podepnę aby nie rozpoczynać nowego tematu. Wiem że powielam zapytanie ale juz zglupialem po przeczytaniu, obejrzeniu tylu recenzji, kmentarzy. Potrzebuje telefonu dla siebie i swojej kobiety. Dla niej mam na oku Motorole moto G z tych popularniejszych. Ale patrzac co wyprawia sie w Chinach, pomyslalem ze moze jednak cos lepszego bedzie w tej cenie.

Cena (bez VAT): do 600zł
Wielkość ekranu/Rozdzielczość: do 5 cali (to jest górna granica-najlepiej aby byl mniejszy. Ale wiem że teraz z tym będzie problem)
Ilość RAM/ROM/Procesor: najlepiej min 2GB/min 8GB/obojętnie (wazna jest dla mnie plynnosc)
Dual/Single sim: obojętnie
Preferowane marki: obojętnie
Miejsce zakupu(Polska/Chiny): obojętnie
Wymagania (parametry, funkcje): dobry GPS, dobra bateria (wazne aby zbyt często nie ładować i wiem że nie zawsze "pojemna bateria odgrywa w tym główną rolę a dobre zarządzanie energią)
Opis:
- Telefon nie musi mieć super hiper wyswietlacza, wystarczy przyzwoity bez 4k itp.
- Nie będzie grania w zadne gry czy używania zaawansowanych aplikacji
- Ważna jest jakość wykonania (metalowe obramowania, obudowa beda mile widziane, czy inne wytrzymałe materiały)
- Wodoszczelność też bezie mile widziana choć nie jest to warunkiem
- Myślę że 2 GB ramu teraz jest standardem aby tel. troche pochodził bez zamulania się
- GPS bedzie używany, więc dobrze żeby nie było z nim problemu
- Opragromowanie nie musi być najnowsze - ważne aby było stabilne, sprawdzone, aktualne
- Zdjęcia powinny być przyzwoite, jakości jak z lustrzanek nie wymagam
- Dobra jakość rozmów
- Głośniki? Bez szału ale nie ostatnie - nie słucham głosno muzyki i nie oglądam filmów na kom, chyba że przez słuchawki
Byłem pod wrażeniem takiego UMI HAMMER (podoba mi sie wygląd, całkiem przyzwoite parametry jak na taką cenę) ale niestety z tego co wyczytalem baterie ma do bani.
Na razie czekam aż coś mnie zachwyci i cena i sam telefon. Może o jakiś modelach nie wiem, a może coś w niedalekiej przyszłości się pojawi?
Z góry dziękuję za wszelkie propozycje
morfeusz

Pochwały: 7
Telefon:: Samsung GT 15800

Postprzez belebele » 23 lip 2015, o 13:16

A lenovo k3 note?
belebele

Telefon:: umi emax

Postprzez Flyagaric » 23 lip 2015, o 13:20

Elephone P3000s.
W porównaniu z P6000, to kamera robi świetne zdjęcia.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez morfeusz » 24 lip 2015, o 00:33

Dzięki za zainteresowanie. Lenovo K3 Note jest za duzy. Siswoo jest fajnie wykonany, ale albo tez za duży (5,5cala), albo ma tylko 1GB ram. Elephone P3000s mam na uwadze. Tak ogolnie najlepszym wyborem jezeli chodzi o wielkosc bylby phone 4 calowy (max 4,5 - typowy kompakt do kieszeni spodni jeansowych) z duza bateria, dobrym GPS-em, dobrze zoptymalizowany, dopracowany, wytrzamala obudowa, min 2GB ram, aparat bez szału ale znośny, płynne działanie. Czy jest jeszcze coś takiego czy jednak zostaje 5 calowiec? Może poczekać na nowści?
morfeusz

Postprzez swiezak82 » 24 lip 2015, o 00:41

Zobacz xiaomi mi2s, nie wiem jak z dostępnością tego modelu teraz ale w cenie powinieneś się wyrobić. Możesz dokupić do tego modelu większą baterie o poj 3000mAh.
Koledze wyżej chodziło chyba o model siswoo Cooper i7.
Ostatnio edytowano 24 lip 2015, o 00:44 przez swiezak82, łącznie edytowano 1 raz
swiezak82
VIP

Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Postprzez TLasky » 24 lip 2015, o 00:43

Jeśli nie napinasz się na LTE i nie przeszkadza Ci nieco starsza technologia to pomyśl nad Xiaomi Mi2S. Z tego co wiem można do niego też dokupić większą baterię :-). Tylko musisz chyba delikatnie podnieść budżet.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez TLasky » 24 lip 2015, o 00:43

Świeżak 2 sek. szybciej :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
TLasky
VIP

Pochwały: 81
Telefon:: Zuk Z1
ROM: Fabryczny :-)

Postprzez morfeusz » 25 lip 2015, o 12:39

Nie wiem dlaczego bliżej nie zainteresowałem się tym telefonem (Xiomi Mi2s), choć przewinął mi się. Ale tyle tego przerobiłem że człowiek pomieszenia dostaje. Myślę że chyba nie ma co wymyślać więcej, bo ideału nie ma a teraz znalezienie telefonu o w miarę przyzwoitych parametrach i kompaktowym wyświetlaczem 4,3 to mija się z cudem.

1. Mógłby dostać informacje w jakich sklepach czy u jakich sprzedawców z Aliexpress najlepiej kupować aby później nie było problemu z ewentualną gwarancją, o przyzwoitych cenach? To samo dotyczy baterii 3100mAh (najlepszy kurier, jak zminimalizować płacenie podatku Vat i ogólnie uniknięcie jakiś problemów). Oczywiśćie chodzi mi o produkty nowe. Sorry, ale jak pomyślę że miałbym ponownie ślęczeć całymi dniami nad kompem to słabo mi się robi.
2. Jak z tą aktualizacją? Jaki jest obecny najstabilniejszy rom na Mi2s - 4.1.4.3 czy może jest już nowszy?
3. Jak sprawuje się nakładka MIUI? Czy to prawda że zżera tyle energii?
4. Czy duża jest różnica przy korzystaniu z netu przez 3G a LTE? Chodzi mji o płynność, szybkość wczytywania stron, bo nie mam zamiary ściągać jakiś ogromnych plików.
5. Przeczytałęm w jakiś recenzjach że Mi2s gubi zasięg gdzie w innych telefonach, tej samej sieci, tym samym miejscy tego nie było. Ma może ktoś z tym jakieś doświadczenia?
morfeusz

Postprzez shayk » 25 lip 2015, o 12:41

Problem w tym, że nie ma już nowych mi2s. Są same refuby.
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
shayk
VIP

Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Postprzez swiezak82 » 25 lip 2015, o 12:57

shayk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

O to można zapytać jegomościa, ogłasza się na forum to pewnie z chęcią odpowie na to pytanie.
http://allegro.pl/xiaomi-mi2s-32gb-13mp ... 25285.html
swiezak82
VIP

Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Postprzez saperq » 25 lip 2015, o 12:59

swiezak82 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

O to można zapytać jegomościa, ogłasza się na forum to pewnie z chęcią odpowie na to pytanie.
http://allegro.pl/xiaomi-mi2s-32gb-13mp ... 25285.html

Tutaj należy pamiętać że jeszcze Vat może Urząd Celny naliczyć ;)
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Asus Zenfone max
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
AKTYWNY

Pochwały: 31
Telefon:: Asus Zenfone Max

Następna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?