• Reklama

Telefon (cena ok. 600zł)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Telefon (cena ok. 600zł)

Postprzez morfeusz » 20 sie 2015, o 15:51

Tak wiem, że T-mobile i pewnie też możliwy jest Orange. Ale przecież nie o to chodzi, nie mam abonamentu i operatora mogę zmienić w każdym momencie. Z artykułów które przeczytałem wychodzi na to, że oprócz Aero2 z wcdma 900 mhz korzystają z tego wszyscy dostawcy-głównie na obszarach mniej zabudowanych, ale i nie tylko. Więc w tym momencie wiedząc o tym, raczej sporym ryzykiem byłoby kupno telefonu bez tej częstotliwości jeżeli ktoś chce zmimalizować ryzyko utraty zdrowia psychicznego ;-) Miałem problem z zasięgiem w domu z 2G z Virgin. Musiałem sztywno przestawić nadajniki Play'a na T-mobile-obecnie zasięg jest super. Dziwna rzecz, bo sprawdzałem na tej stronce http://beta.btsearch.pl/?dataSource=loc ... 41&zoom=12 i nadajniki Play i T-mobile są obok siebie w mojej okolicy i obslugują takie same częstotliwości. Ale z Play'a nie dało się w ogóle korzystać. Więc nie wiem, może ta stronka, rozmieszczenie nadajników i nformacje tam zawarte są lipne? Tym bardziej, że położenie nadajników umts 900 mhz pokazywał tylko Play i to też w bardzo ograniczonych ilościach.
Znalazłem telefon kompaktowy - Mi-2s (lepszy byłby jeszcze 4") do którego można dokupić pojemniejszą baterię, która jest wymienna, o w miarę przyzwoitych bebechach i cenie, przyzwoitym systemie, ale jednak istotnie ograniczony jak dla mnie. Wczesniej się wnerwiałem kiedy ktoś nie mógł się do mnie dodzwonić czy ja do kogoś. Nie chciałbym doświadczać tego ponownie.
A najgorsze z tego że nie ma więcej takich podobnych telefonów i jak na razie nie zanosi się że będą. "Tablety" odpadaja. Kupować specjalnie spodnie aby wsadzić telefon do kieszeni, czy nosić w specjalnej "torbie'? Nie, dzięki, laptop mam w domu. Kupię chyba zwykłego klawiszowca... Czy naprawdę na świecie ze smartfonów (telefonów) korzystają tylko chłopcy z meszkiem pod nosem i dziewczynki, które zaczynają "obrastać" w ciało? Przecież taki problem ma mnóstwo ludzi.
Ostatnio edytowano 20 sie 2015, o 15:59 przez morfeusz, łącznie edytowano 1 raz
morfeusz

Pochwały: 7
Telefon:: Samsung GT 15800

Reklama

Postprzez piquadrat » 20 sie 2015, o 15:56

Podzielam Twój ból. Mapy BTS'ów są ok. Nie uwzględniają tylko, że anteny gsm mogą być mniej lub bardziej kierunkowe.
piquadrat
AKTYWNY

Pochwały: 13
Telefon:: brak

Postprzez morfeusz » 20 sie 2015, o 16:15

Sprawdzając mapę rozmieszczenia nadajników zauważyłem że punkty w wcdma 900mhz pokazuje się tylko w Play'u, jakby on tylko tej częstotliwości używał. A z tego co mi wiadomo wszyscy korzystają.
Z tym telefonem wróciłem do punktu wyjścia. I naprawdę nie mam pojęcia co teraz kupić w miarę przyzwoitego kompaktowego za rozsądną cenę (Z1 odpada) abym mógł go bez zacięć dłużej poużywać.
morfeusz

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2015, o 16:21

morfeusz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przesadzasz - rozmiary 4.7 do 5 cala, to do tabletów mają jeszcze daleko. 5.5cala i więcej, może się wydawać niekomfortowe, to fakt.
No i jest dokładnie odwrotnie - duzi chłopcy, mogą zmieścić większe fony w swych kieszeniach i łapach :)
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez morfeusz » 20 sie 2015, o 16:46

Przesadzam? iphone 5s ma 4" i pracowałem z ludźmi którzy tego używali i zachwalali. Jako telefon (jego wielkość) jest super. Jest kompaktowy, można korzystać swobodnie z netu, ale przede wszystkim taki rozmiar wyświetlacza dalej pozostaje telefonem. Od 4,5" według mnie zaczynają się "tablety", a 5,5 to już kosmos. Jeżeli ktoś siedzi na necie godzinami używajac takiego potwora to ok - klasa biznesowa lub dla dużych dzieci, którzy bez korzystania z sieci świata nie widzą, to powinien ten segment być zapełniony (i tak właśnie jest). Są jednak i tacy, którzy chcą mieć sporadyczny dostęp do netu (dłużej to na laptopie w domu), ale mieć przede wszystkim telefon, z którym nie będzie problemu jak go schować a w dłoni nie będzie czuć cegły (sorki, terakoty) ;-)
Ostatnio edytowano 20 sie 2015, o 17:06 przez morfeusz, łącznie edytowano 1 raz
morfeusz

Postprzez Flyagaric » 20 sie 2015, o 16:56

morfeusz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Trochę robimy off-top, ale Apple choć się zarzekało, to zrezygnowało z tego rozmiaru na rzecz ... większego. Jest powód - sami tez ocenili, ze jest bardziej komfortowo. Dla mnie osobiście 4.7-5 to ideał - rączunie mam drobne. Używam jednak teraz 5.5 i przy przeglądaniu neta jest to wygodne jak cholercia, przyznaję to obiektywnie. Rozumiem jednak twój ból i też uważam, że podobne konfigi powinny być dostepne w różnych rozmiarach.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 117
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Postprzez morfeusz » 20 sie 2015, o 17:18

Tak wiem off top...Ale już kończę. Chodzi mi o to, że jeżeli telefon jest głównym narzędziem do przeglądania netu to i 5,5" jest za mało choć wystarczająco aby nie targać już ze sobą tabletu. Najlepszy jest wtedy właśnie tablet lub laptop. Ale jeżeli telefon spełnia rolę głównie telefonu do rozmawiania i sms-y (mms'y) i od czasu do czasu sprawdzić pocztę, GPS, czy coś w necie, to 4" jest w zupełności wystarczające. Idea przede wszystkim telefonu z domieszką komfortu jakim jest internet chyba powoli zostaje zapominana....;-)

A dlaczego Apple zrezygnowało z 4"? Małe telefony już były, nastała moda na większe. Aby nie zostać z tyłu, nie zaspać jak Nokia robią jak inni. Tylko nie rozumiem głąbów którzy nie zapełniają rynku mniejszymi telefonami. Przecież taki Z1 zrobił sensację, dlatego że miał porządne bebechy, był mały i nie miał konkurencji. Żeby niewadliwe screeny, d@upny soft i bateria wcale nie aż taka wytrzymała itp, to pewnie urósłby w legendę. Jest zapotrzebowanie na mniejsze telefony, tylko ci na gorze tak jak politycy są oderwani od rzeczywistości i narzucają swoje odee które niekoniecznie muszą być prawidłowe.
morfeusz

Postprzez tomanek12 » 20 sie 2015, o 18:23

Wg mnie jest to kwestia zwiększania zysków i nic więcej. Jeszcze do niedawna na http://idream.pl można było dostać 4-czkę lecz to nie ma sensu bez wsparcia na soft.
tomanek12

Telefon:: Apple

Postprzez morfeusz » 25 sie 2015, o 16:52

Więc jak z tym jest? W komentarzach na tej stronie http://www.mgsm.pl/pl/katalog/xiaomi/mi ... MI-2S.html opiekujący się tym portalem napisał że jednak są Mi2S w wersji europejskiej 3G 900Mhz, cytuję: " Xiomi sprzedaje także wersję z obsługą 900 MHz; tak przynajmniej producent podawał w specyfikacjach".
Ktoś wie coś na ten temat? Niemożliwe żeby takich podstawowych informacji nikt tu nie słyszał.
morfeusz

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?