• Reklama

telefon 800-900 zł

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: telefon 800-900 zł

Postprzez l3ave » 5 cze 2016, o 13:44

no to chyba wezmę go a gdzie najlepiej go zakupić i jak to z tym VAT.
l3ave

Reklama

Postprzez Rafal1435 » 5 cze 2016, o 21:55

Po pierwsze nie słuchaj ludzi którzy piszą o czymś czego nie widzieli, mam elephone P9000 i to naprawdę super telefon. Nic się nie grzeje(podczas szybkiego ładowania się grzeje ale to chyba kazdy) a fixa gps łapie w zamkniętej hali. Wsparcie? Piszą że jest złe ale parę postów wyżej pewnie gość polecał letv które to wsparcia nie ma wcale nie mówiąc o tym ze nie ma w stockowym romie polskiego języka - w P9000 ie zobaczyłem przez tydzień mocnego użytkowania żadnego krzakach - idzie niestety na sprzedaż bo letv jest w takim stanie że nie opłaca się go sprzedawać a żeby leżał w szafce to też szkoda.
Reasumując za 180$ P9000 to naprawdę super zrobiony telefon (uzytkuje letv x600 więc moja opinia jest oparta na jakichś faktach a nie na tym "co ktoś napisał na forum")
Aktualnie mając do wydania 200dolcow brak bym letv x800 albo P9000 to takie postawienie na bebechy telefonu vs normalne oprogramowanie
Rafal1435
AKTYWNY

Pochwały: 21

Postprzez leoxxx » 7 cze 2016, o 00:56

LeTV x800.
Bierz nie będziesz żałował.
Porównanie zdjęć smartfonów: http://fotosmartfon.blogspot.com/
leoxxx
AKTYWNY

Pochwały: 26

Postprzez Flyagaric » 7 cze 2016, o 01:07

Rafal1435 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po drugie, to fakt, że ci się udało wcale nie znaczy, że jest to norma. Poczytaj - wątki o tym fonie pełne są narzekań, wsparcie jest gówniane. Ślepej kurze też się raz w życiu ziarno trafia.
Jak się ma taki budżet, to się nie planuje jakiegoś gównianego (pardon) Elephona, bo można mieć X800 (ale to też nei ideał, bo możliwe potencjalne problemy z wifi i bt, oraz z ROMem), lub Xiaomi: Redmin Note 3 Pro Prime, lub Mi4c Prime - te telefony są bez porównania lepsze od P9000. Dodatkowo, każdy z nich ma lepszy aparat, chyba nawet RN3Pro ... Suche fakty, żadnej demagogii.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Pochwały: 72

Postprzez Rafal1435 » 7 cze 2016, o 05:30

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Po drugie, to fakt, że ci się udało wcale nie znaczy, że jest to norma. Poczytaj - wątki o tym fonie pełne są narzekań, wsparcie jest gówniane. Ślepej kurze też się raz w życiu ziarno trafia.
Jak się ma taki budżet, to się nie planuje jakiegoś gównianego (pardon) Elephona, bo można mieć X800 (ale to też nei ideał, bo możliwe potencjalne problemy z wifi i bt, oraz z ROMem), lub Xiaomi: Redmin Note 3 Pro Prime, lub Mi4c Prime - te telefony są bez porównania lepsze od P9000. Dodatkowo, każdy z nich ma lepszy aparat, chyba nawet RN3Pro ... Suche fakty, żadnej demagogii.

Tak się składa że mam x600 x800 i P9000 więc mógłbym napisać o tych telefonach na pewno więcej niż Ty ale nie zamierzam się kłócić bo i tak wiesz lepiej :) dobrze ze letv ma dobre wsparcie haha :/
Rafal1435
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 7 cze 2016, o 11:30

Tak się składa, że ma lepsze od P9000, i tak się też składa, że wspomniałem o potencjalnych problemach z ROMami w zacytowanej przez ciebie wypowiedzi. Nigdzie nie napisałem, że x800 jest ideałem - wymieniłem jego wady - obstaję, że w tym budżecie, to chyba i tak wszystko jest lepsze od Elephone. Znasz takie powiedzenie: Jedna jaskółka wiosny nie czyni? Fora mobilne są pełne problemów z P9000, skala przerasta to co widzimy w wątkach o X800 na główę. Powtórzę: to, że tobie się udało nie gwarantuje absolutnie niczego.
O x600 nie pisałem zupełnie nic, więc nie wiem po kiego diabła go wspominasz, wspomniałem za to 2 inne, które tez mieszczą się w budżecie, o których nic nie piszesz, i które też będą o niebo lepszym wyborem od P9000.
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP

Postprzez Rafal1435 » 7 cze 2016, o 17:25

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wspominam o dwóch pozostałych bo ich nie miałem a nie mam w zwyczaju za przeproszeniem pieprzyc głupot które gdzieś tam wyczytałem... To jak z silnikami 2.5TDI w Audi i z gazem w samochodach najwięcej maja do powiedzenia ci którzy nigdy nie mieli tych rzeczy... X800 to telefon dla ludzi którzy mają niezle nerwy, bo na custom romie nawet zegarek nie działa nie mówiąc o smsach... Nie działają podstawy a soft jest spolszczony w 70 procentach. Wsparcie - aktualnie działa jeden soft 11S od Cuoco92 i 13S ale z tym bywa różnie. Koniec wsparcia dla wersji US czyli tej za około 200$. Możesz mieć inne zdanie ale JA jako UZYTKOWNIK obu telefonów mimo wszystko mogę trochę więcej na ten temat powiedzieć... Ty jesteś teoretykiem ja praktykiem i jeśli ja miałbym kupić np mamie czy kuzynowi telefon który wie tylko jak połączyć się z WiFi i ściągnąć coś z Google play w życiu bym nie kupił x800 czy żadnego letv(choć sam mam dwa! I to do re tel). Tyle. Xiaomi widziałem dwa modele Mi4 (spoko ale grzejnik) i RN2(nie zrobił na mnie żadnego wyrażenia typu "wow" mimo ochow i achow na forach), sam chciałem RN3 pro ale jakoś tak zawsze mi nie podrodze z xiaomi
Rafal1435
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 7 cze 2016, o 17:39

Po co mi ten elaborat o X800 napisałeś? Ja się skupiałem na twoich zachwytach P9000, którego miałeś 1 (jeden) egzemplarz i rozciągasz opinię na pozostałe, po swoich pozytywnych doświadczeniach z nim, podczas gdy mobilne fora aż huczą.
Pociągnąłeś temat X800, o którego wady ja już wcześniej wskazałem i, do którego nikogo specjalnie nie namawiam, więc nie wiem po co się tak rozpisujesz.
Miałem w łapie, zróbił na mnie ogromne wrażenie. Racja, nie używałem przez dłuższy okres czasu, ale i tak postawię go nad każdy model Elephona.
Tyle mojego zdania, a każdy chyba może doczytać sobie sam, nie? W przypadku Elephona naprawdę jest co czytać. Wątek o X800 na naszym forum też raczej niczego nie pomija.
Flyagaric
VIP

Postprzez Rafal1435 » 7 cze 2016, o 17:45

No nie pomija dlatego też warto poczytać o jego problemach chodzby z WiFi które zresztą ma też mój x600. A na jakie to poważne błędy cierpi P9000 bo póki co tylko piszesz ze "ma", mi się szczerze mówiąc nie chce się szukać a chętnie bym poczytal bo może mój też ma te wady a nie zwróciłem na to uwagi?
Rafal1435
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 7 cze 2016, o 18:00

Nie wiem jakie wady ma twój egzemplarz i mnie to nie obchodzi, więc protekcjonalny ton - nie na miejscu.
Moje zarzuty? Główne, to nierówna kontrola jakości u Elephona i brak powtarzalnej jakości w egzemplarzach tego samego modelu. Usterki spasowania komponentów widoczne od razu, lub dostrzegane z czasem, do tego regularnie pojawiające się nowe. Przeciętny aparat pomimo szumnych zapowiedzi dałoby się przęłknąć, ale już nie fakt, że różne egzemplarze robią różnej jakości zdjęcia.
Wierzę, że twój egzemplarz jest udany, ale Elephone udowodnił już mnóstwo razy, że kontrola jakości nie jest ich mocną stroną, więc nigdy nie poleciłbym nikomu tego fona, za pieniądze, o których tu mowa! Ryzyko, które można łatwo zminimalizować zamawiając coś innej firmy.
Flyagaric
VIP

Postprzez Rafal1435 » 7 cze 2016, o 18:07

Ja pytałem serio a nie żeby Ci "dowalic szpile" nie wszystko muszę zauważyć. Tak jak pisałem mój egzemplarz jest ok, a jeśli chodzi o spasowanie to jest bardzo dobre jak w letv. Aparat w dzień super robi zdjęcia, jak jest ciemniej to już kupa ale to podobno wina softu.
Rafal1435
AKTYWNY

Postprzez Flyagaric » 7 cze 2016, o 23:18

Ok - odebrałem jako szpilę właśnie, sorry.
Mnie najbardziej zniechęciły do P9000 komentarze porównawcze osób, które miały na raz więcej niż jeden egzemplarz i zdawały relację, w których każdy był inaczej wykonany, np. jeden fajny i dwa mniej fajne, lub wręcz jakiś zupełnie nie fajnie wykonany, itd. Już się tym w ogóle nie interesuję, ale w komentarzach pod artykułami nawiązującymi do Elephone, wciąż pojawiają się negatywne komentarze z tymi samymi zarzutami. Elephone ma jeszcze sporo do zrobienia.
Flyagaric
VIP

Poprzednia strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?