• Reklama

Telefon 600 - 750 zł (sprecyzowane wymagania)

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Telefon 600 - 750 zł (sprecyzowane wymagania)

Postprzez opanujshock » 12 paź 2014, o 12:12

Witam. Chcę zmienić swojego ZTE V967s na coś innego lecz nadal z Androidem.

Wymagania:

Ekran: 5 do 5,5 cali. Wystarczy dość ostry obraz (nie musi być żyleta chociaż fajnie jakby był). Nie musi być AMOLED itp. Fajnie jakby miał Gorilla Glass lub coś w tym stylu (jednak niewymagane).
Wydajność: Priorytet. Telefon musi chodzić szybko i płynnie (dobra optymalizacja systemu - wydajność w grach mnie nie interesuje). Obowiązkowo 2 GB RAM. Musi dawać radę w przęglądaniu internetu w wielu kartach.
Pamięć: Wystarczy 16 GB. Jeśli będzie tyle miał nie potrzebuje slotu na kartę pamięci.
Wsparcie/System: Tutaj też ważna sprawa. Najlepiej żeby był najnowszy Android i dwie opcje: albo czysty albo minimalistyczna i prosta nakładka (MIUI czy ZenUI - możecie się wypowiedzieć na ich temat jeśli polecicie telefon z tymi nakladkami).
Bateria: Musi wystarczyć na cały dzień użytkowania - oczywiście orientacyjnie (od rana do 24 - ładowanie w nocy) (patrz niżej).
Użytkowanie: Telefonu będę używał do słuchania muzyki (rzadko), pisania smsów (często), trochę rozmów, dużo przeglądania internetu
Aparat: Nie musi robić szału. Wystarczy żeby robił przyzwoite zdjęcia na automacie i dobre w makro. Fajnie jakby miał lampę błyskową (jako latarka - nie wymagane).
GPS: Lepiej żeby nie było z nim problemów i aby łapał po 4-5 minutach maksymalnie (im szybciej tym lepiej).

Na co zwracałem uwagę?

ASUS ZENFONE 5
Xiaomi Red Rice Note
Coolpad F1
Jiayu G4S

Takie są moje typy ale to nie znaczy, że muszę je wziąć. Jeśli jest coś lepszego niż to co oglądałem to podawajcie. Jeśli nie ma to opiszcie wg was, jaki telefon i dlaczego byłby dla mnie najlepszy.

Kupno z Allegro/OLX, używka lub nówka z Polski.
opanujshock

Telefon:: Nokia E71

Reklama

Re: Telefon 600 - 750 zł (sprecyzowane wymagania)

Postprzez HooCairs » 12 paź 2014, o 14:34

Temat był wałkowany 1000 razy, celuj w zenfone 2/16 lub coolpada F1. Oba spełniają twoje wymagania. Przy jiayu możesz mieć problem z GPS, a xiaomi (zarówno red rice jak i note, bo nie ma czegoś takiego jak red rice note nie chodzą idealnie płynnie). Co do pojedynku coolpad F1 - Zenfone 5 2/16, z obu powinieneś być zadowolony, są na forum osoby które posiadają oba i wybierają F1, a są takie które zostają przy zenfone. Dlatego musisz sam zastanowić się na jakich cechach bardziej Ci zależy.

Autor postu otrzymał pochwałę
HooCairs
AKTYWNY

Pochwały: 11
Telefon:: samsung

Re: Telefon 600 - 750 zł (sprecyzowane wymagania)

Postprzez Haczu » 31 paź 2014, o 21:25

W sumie troche późno odpisuję, ale z całego serca polecam Redmi Note. Mam go od kilku miesięcy i jestem z niego niesamowicie zadowolony. Nie potrafiłbym teraz wrócic do zwykłego androida. Szybki procesor, bardzo dobra bateria, która potrafi mi wytrzymac 3 dni przy oszczednym korzystaniu. Dobry aparat, no nie mam sie do czego przyczepić. Polecam.
Haczu

Telefon:: Xiaomi Redmi Note
ROM: MIUI v5

Powrót do Jaki telefon kupić ?